کمیسیون تجارت، پولی بانکی

صورتجلسه کمیسیون تجارت، پولی، بانکی و بیمه اتاق مشترک ایران و ایتالیا-سیزدهم بهمن 1398

دومین جلسه کمیسیون تجارت، پولی، بانکی و بیمه سال 1398 اتاق مشترک ایران و ایتالیا در روز یکشنبه، سیزدهم بهمن ماه با حضور ریاست کمیسیون جناب آقای داوود، نایب رئیس جناب آقای ایروانی (به صورت تماس تلفنی)، برخی از اعضا و دبیر این کمیسیون در محل اتاق مشترک ایران و ایتالیا برگزار شد.

در ابتدای جلسه اعضاء حاضر در کمیسیون به معرفی و آشنایی با یکدیگر پرداختند. سپس کمیسیون وارد مرحله دوم شد. موضوع اصلی جلسه در مورد معرفی بانکهای BPER و Popolare و نحوه تعامل شرکتهای ایرانی با این بانکها بود که توضیحات کامل این موضوع بپیوست ارائه میگردد.

وضعیتروابطکارگزاریبابانک BPER Banca S.P.A ایتالیا (BIC:BPMOIT22)

  1. انجام پرداخت های بازرگانی ، پوشش اعتبارات اسنادی و یا سایر تراکنش های مالی به نفع مشتریان BPER و گروه بانکی BPER . لازم به ذکر است در صورتیکه تراکنش های مربوطه مجاز و مطابق با مقررات و موضوع حساب کارگزاری باشد قابل انجام خواهد بود.

ضمناً گروه  بانکی BPER،متشکلاز5 بانک BPER Banca،Cassa di Risparmio di Saluzzo

,  Banco di Sardegna, Banca di Sassari spa, Cassa di Risparmio di Bra است.

  • سایر پرداخت ها و یا انتقال وجوه به نفع شرکتهای ایتالیایی از طریق سایر بانک های ایتالیایی در صورتیکه ذینفع مربوطه همکاری خود را با BPER آغاز نماید ، قابل پذیرش خواهد بود. از این رو اینگونه پرونده ها به صورت موردی بررسی خواهد شد و در صورتیکه ذینفع مربوطه تمایلی به افتتاح حساب نزد BPER نداشته باشد، بانک مذکور حق عودت دستور پرداخت مربوطه را خواهد داشت.
  • بانک  BPER پرداخت های مربوط به ذینفعان غیر ایتالیایی که دارای حساب نزد بانک های خارجی ( شامل بانکهای اروپایی) می باشند را نخواهد پذیرفت.
  1. علیرغم اینکه بانک BPER نسبت به دریافت وجه از بانک EIH آلمان اقدام می نماید ازانتقال وجه از حساب این بانک نزد خود به سایر بانک های ایتالیایی و یا خارجی ( شامل بانکهای اروپایی) خودداری می نماید.

سایر موارد مطروحه که به آنها اشاره گردید به شرح زیر میباشد:

-نحوه انتقال پول به ایتالیا از طریق بانکهای ایرانی

-لیست بانکهای انجام دهنده فرآیند Buyback (بانکهای کشاورزی، اقتصاد نوین، خاورمیانه و ...)

-نحوه فروش محصولات تحریمی از طریق واسطه‌ها

0802202010495701371.jpg

میلاد معظمی

دبیر کمیسیون تجارت، پولی، بانکی و بیمه

درباره این کمیسیون بیشتر بدانید...