گزارش هيات مديره اتاق بازرگاني،صنايع، معادن و کشاورزی ايران و ايتاليا

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به نام خدا

گزارش هيات مديره اتاق بازرگاني،صنايع، معادن و کشاورزی ايران و ايتاليا

به بیست و هفتمین مجمع عمومي عادي سالانه
مربوط به عملكرد سال مالي منتهي به 29 اسفند 1396

روز 12 تیرماه 1397
تهران

 

 

 

دستور کار بیست و هفتمین مجمع عمومي عادي اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزی ايران و ايتاليا:

1- ارائه خلاصه گزارش عملكرد سال 1396
2- ارائه گزارش مالي و ترازنامه
3- گزارش بازرس قانوني
4- ارائه بودجه پيش بيني شده براي سال 97 ، بررسي و تصويب گزارش مالی ، ترازنامه و بودجه
توسط مجمع
5- انتخاب بازرس قانوني اصلي و علي البدل
6- انتخاب روزنامه كثير الانتشار براي درج آگهي هاي رسمي اتاق
7- سایر موارد قابل طرح در مجمع عمومی عادی

خلاصه گزارش عملكرد اتاق ايران و ايتاليا در سال 1396

اين گزارش در دو بخش تقديم مي گردد:
بخش اول : امور جاري و عملكرد
بخش دوم: امور مالي

بخش اول
امور جاري و عملكرد

1- عضویت
در سال 96 به جمع اعضاء اتاق ايران- ايتالیا 251 عضو جديد اضافه گردید و تعداد اعضاء فعال و با عضویت معتبر که با اتاق در ارتباط متناوب و مستمر بوده به1026 نفر رسید.
2- اطلاع رسانی و مكاتبات
در طول سال بطور مداوم اطلاعيه هاي اتاق شامـل دعوت نامه ها، خبرها و فرصت های تجاری به اطلاع کلیه اعضاء فعال اتاق رسیده است. ضمنا" بالغ بر 186 نامه از افراد، شرکت ها و سازمان های گوناگون دریافت و پاسخ های لازم در اسرع وقت داده شده است. در طول سال گذشته سايت اتاق به ‌نشاني :
www.iiccim.ir به زبان فارسي و ايتاليائي فعال و همیشه بـه روز و در دسترس بوده است. در اين مدت تعداد 421 اطلاعيه و خبر و گزارش خبري در سايت درج شده است. همچنین نصب و راه اندازی اتوماسیون دبیرخانه ، ایجاد پنل عضویت در سایت جهت تمدید عضویت آنلاین از جمله مسائلی بوده در سال گذشته انجام گرفت .
3- فصل نامه دنیای بهتر
فصل نامه اتاق به نام" دنیای بهتر" ،کماکان با مجوز وزارت ارشاد از طرف اتاق ایران و ایتالیا منتشر گردیده و مستقیما" به آدرس اعضاء اتاق و مراجع مرتبط در ایران و ایتالیا ارسال می شود. در این نشریه اخبار روز اقتصادی و اجتماعی مرتبط با ایران و ایتالیا و مقالات مرتبط با زبان فارسی و ایتالیائی آورده می‌شود. اعضاء علاقمند نسبت به درج آگهی تبلیغاتی و گزارش فعالیت های خود در این نشریه اقدام نموده‌اند.

4- امور بین الملل
– ویزا
برای تعداد 785 مورد متقاضی اقدام به تنظیم درخواست گردیده که نهایتا" پس از بررسی مدارک و ارجاع آنها به کنسولگری برای کلیه آنها ویزا صادر شده است. البته در یک مقطع کوتاه قبل از فرارسید عید نوروز روند اخذ ویزا توسط اتاق دچار محدودیت شد که این محدودیت بعد از گذر از این مقطع زمانی رفع گردید و روند اخذ ویزا مجددا به حالت اولیه بازگشت.

5- پیگیری درخواست های اعضاء ایرانی و ایتالیایی
با توجه به افزایش درخواست های حقوقی در سال 1396 ، تعداد 186 مکاتبه به منظور دریافت اطلاعات از شرکت های ایتالیایی و پیدا کردن شریک تجاری، تأسیس شرکت و ... برای اعضاء اتاق ایران - ایتالیا و ایتالیا - ایران توسط دبیرکل و امور بین الملل انجام پذیرفته است.

6- برگزاری بیست و ششمین مجمع عمومی عادی
مجمع عمومي عادي ساليانه اتاق ايران و ايتاليا طبق برنامه و هماهنگی قبلی با اتاق ایران در روز سه‌شنبه 13/٤/96، در اتاق ایران با حضور 176 نفر از اعضای محترم اتاق تشکیل گردید، در این جلسه عالیجناب کنچاتوری "سفیر ایتالیا"، آقای دکتر اشرف "دبیرکل اتاق ایران، آقای دکتر داگاتا "دبیرکل اتاق ایتالیا – ایران در رم"، به سخنرانی پرداختند. سپس مجمع وارد مرحله دوم دستورات خود شد که شـامل ارائه گـزارش عملكرد سـال ١٣٩5، ارائـه و تصويب بودجه سال 1396، ارائه گزارش بازرس قانوني، صورت‌هاي مالی و ترازنامه منتهي به ٢٩ اسفند 1395 شد. در ادامه، انتخابات بازرس انجام شد و آقای دکتر حسین وکیلی به عنـوان بازرس اصلي و آقـای مهندس علی حمزه‌نژاد، بعنوان بازرس علي‌البدل انتخاب شدند.
7- برگزاری مجمع عمومی فوق العاده اتاق ایران و ایتالیا
مجمع عمومي فوق العاده اتاق ايران و ايتاليا طبق برنامه و هماهنگی قبلی با اتاق ایران در روز سه‌شنبه 14/9/96 اتاق ایران با حضور 11 نفر از اعضای محترم اتاق تشکیل گردید، در این جلسه آقای مهندس پورفلاح «ریاست اتاق ایران و ایتالیا»، آقای دکتر بهکیش ریاست شورایعالی روسای اتاق ایران ایتالیا، آقای دکتر وکیلی بازرس اصلی و اعضای هیئت مدیره اتاق ایران ایتالیا حضور داشتند. دستور جلسه در مورد "تصمیم گیری جهت تصویب اساسنامه اتاقهای مشترک" بود که پس از رای گیری مورد تصویب قرار گرفت.
8- حضور ریاست و دبیرکل اتاق در مجمع اتاق ایتالیا- ایران
در تاریخ 27 تیر ماه 96 ریاست و دبیر کل اتاق ایران- ایتالیا در مجمع اتاق ایتالیا-ایران که با حضور جناب آقای دکتر مظفری سفیر محترم ج.ا.ا، آقای راضی رایزن محترم بازرگانی ج.ا.ا، ریاست و دبیرکل اتاق ایتالیا-ایران و جمعی از اعضای آن اتاق برگزار گردید حضور یافتند و جناب آقای مهندس پورفلاح ضمن سخنرانی در این مجمع هدایایی به رسم یاد بود به مسئولان اتاق تقدیم نمودند.
لازم به ذکر است که روز قبل از مجمع ریاست و دبیرکل اتاق در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در رم حضور یافته و در جلسه ای با حضور سفیر محترم عالیجناب دکتر مظفری به بحث و گفتگو پیرامون مسائل دو کشور و اتاق‌های مشترک پرداختند و از رهنمود‌های ایشان بهرمند گردیدند.
9- هیئت های ورودی و خروجی اتاق ایران و ایتالیا
9-1 حضور هیئت اقتصادی اتاق ایران- ایتالیا در شیراز
جهت بازدید از توانمندی‌ها و جاذبه‌های تاریخی و گردشگری شهر شیراز در تاریخ 2 و 3 خرداد سال 1396، طبق دعوت قبلی جناب آقای دکتر رازقی جهرمی ریـاست اتـاق بازرگانی شیـراز ، هیئتی متشکل از 20 نفر از فعالان اقتصادی به سرپرستی جناب آقای مهندس پورفلاح ،دبیرکل و دستیار ایشان و 2 تن از کارکنان این اتاق جهت بازدید این شهر عازم شیراز شدند. در این سفر فعالین اقتصادی اتاق ایران و ایتالیا ضمن برگزاری جلسه با هیئت رئیسه اتاق شیراز، از منطقه ویژه اقتصادی فارس،کارخانه تولید مواد غذایی پیش‌آماده ب.آ، شرکت سیاح‎فر (پرمیوم باند)، بزرگترین شرکت تولیدکننده کامپوزیت در خاورمیانه، شرکت ایتال صدرا، بزرگترین مرکز کشت بافت نهال و بیمه کارآفرین نمایندگی استان فارس بازدید بعمل آوردند.
9-2 هیئت اعزامی به رم
اتاق ایـران و ایتالیا در تاریخ 15 الی 19 آبان ماه برابر با 6 الی 10 نوامبر هیئتی متشکل از 22 نفر از مدیران بانکی، بیمه، صنعتگران، تولیدکنندگان و بـازرگانان بخش خصـوصی به سرپرستی ریاست اتاق، جناب آقای مهندس پورفلاح بمنظور برگـزاری اجلاسی با عنـوان " بررسی مسائل بانکی، بیمه و حقوقی دو کشور ایران – ایتالیا" به کشور ایتـالیا (شهر رم) اعـزام نمـود. اتاق ایتالیا-ایران در رم از ماههـا قبل با اتـاق ایـران-ایتـالیا در ارتباط بوده و هماهنگی های لازم جهت سخنرانی و حضور مدیران بانک های ایتالیایی در این سمینار بعمل آمده بود.
هیئت در شب اول در ضیافت شام سفارت جمهوری اسلامی ایران در رم که به افتخار حضور هیئت و به میزبانی جناب‌ آقای دکتر جهانبخش مظفـری سفیر محترم در محل اقامتگاه ایشان برگزار گردید شرکت کردند و ضمن گفتگو با سفیر محترم عکس‌های یادگاری گرفتند.
و روز بعد در سمیناری تحت عنوان بررسی مسائل بانکی، بیمه و حقوقی دو کشور ایران- ایتالیا شرکت کردند این سمینار که در آن حدود 60 نفر از مدعوین حاضر بودند با سخنرانی جناب آقای مهندس پورفلاح آغاز و با سخنرانی جناب آقای سفیر و آقای داگاتا ادامه یافت و در بخش دوم مدیران بانک‌های پوپولاره دی سوندریو- مونته پاسکی دی سینا-بانک سپه شعبه رم به معرفی فعالیت‌های خود و نحوه همکاری با بازرگانان ایرانی پرداخته و به سوالات حاضرین پاسخ گفتند. در این سمینارمدیران بانک‌های پاسارگاد، سامان و بیمه کارآفرین به تبادل نظر با بانک‌های خارجی پرداختند و در ادامه وکلای ایرانی و ایتالیایی پاسخگوی سوالات و مشکلات حقوقی اعضا و حاضرین گردیدند.
در روز آخر اعضای هیئت از کارخانجات و نمایشگاه محصـولات Art ceram که لوازم بهداشتی ساختمان تولید می‌نمود و همچنین کارخانه تولید ماکارونی و پاستا به نام Farovini بازدید بعمل آوردندو در ادامه به شهر فلورانس عزیمت نمودند و از جاذبه‌های تاریخی و دیدنی دیدن کردند.

9-3 اعزام هیئت ها جهت بازدید از نمایشگاه های ایتالیا
در کنار اعزام هیئت‌هایی که به همراه مسئولین اتاق عازم ایتالیا شدند گروه‌هایی نیز طبق برنامه نمایشگاهی کشور ایتالیا ازین نمایشگاه‌ها بازدید بعمل آوردند.

– نمایشگاه Marmomac در زمینه سنگ و محصولات ساختمانی در تاریخ 27 تا 30 سپتامبر 2017 در شهر ورونای ایتالیا برگزار گردید که در آن تعداد 12 نفر از اعضـای اتاق شـرکت نموده بودند و در جلسات to B B با همتایان تجاری خود مشارکت کردند.

– نمایشگاه Artigiano in Fiera در زمینه صنایع دستی که در تاریخ 1 تا 9 دسامبر 2017 در شهر میلان که در آن تعداد 12 نفر از اعضای اتاق شرکت کرده بودند و مورد بازدید رایزن بازرگانی کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در میلان قرار گرفت و ایشان با شرکت کنندگان در این نمایشگاه به گفتگو پرداختند و گزارش مفصلی از این نمایشگاه را برای اتاق ایـران ایتـالیا ارسال نمودند. شـرکت کنندگان در نمـایشگاه در کنفرانس صنایع دستی که در روز دوم برگزار گردید شرکت کردند.

- نمایشگاه Vicenza در زمینه ساخت و تولید طلا و جواهر و ماشین آلات مرتبط در تاریخ 23- 18ژانویه 2018 در شهر Vicenza برگزار شد که در آن تعداد 14 نفر از اعضای اتاق حضور داشتند و پس از پایان نمایشگاه از چند کارخانه تولید طلا و جواهر بازدید و مذاکراتی در زمینه گسترش روابط دو جانبه با همتایان خود بعمل آوردند.
-نمایشگاه cosmoprof در زمینـه لوازم آرایش و بهداشتی در تاریخ 15 تا 19 مارچ 2018 در شهر بولونیا ایتالیا برگزار گردید و تعداد 16 نفر از اعضای اتاق در آن شـرکت نمودند و بـرخی از آنان از کـارخانجات ایتالیایی بازدید بعمل آوردند و برخی در جلسات to B B حضور یافتند.

10- پذیرش هیئت‌های اقتصادی
-هیئت اقتصادی در زمینه احداث ساختمان و ساخت وساز بین المللی به ریاست آقای Maggioli در تاریخ 17/8/96 در محل اتاق ایران ایتالیا حضور یافتند و در جلسـه ای که با حضـور چند تـن از اعضاء اتاق برگزار گردید شرکت و به تبادل نظرات و دیدگاههای خود پرداختند. در این جلسه روابط تجاری دو طـرف بـرای آینـده مورد مذاکره قرار گرفت.

- هیئت بلند پایه ای با حضور مدیران Confindustria " اتحادیه صنایع ایتالیا " در تاریخ 26/7/96 در محل اتاق ایران ایتالیا با حضور جمعی از مدیران شرکتهای صنعتی مربوط با انرژی در یک کنفرانس مشارکت نمودند و با همتایان ایرانی خود جلسه B to B برگزار کردند.

- سمینار بازرگانی در حوزه های مختلف با حضور مدیران شرکتهای Tesi Group ، Nol – Tech ، Baioni ، Raimondi Cranes ، Ofel Costruzioni از ایتالیا که مورد استقبال تعداد کثیری از اعضاء اتاق ایران ایتالیا قرار گرفت و برنامه ریزی های لازم جهت حضور این اعضاء در سمینار اقتصادی که توسط اتاق صورت میگیرد انجام پذیرفت.
- برگزاری سمینار بازرگانی با حضور جمعی از مدیران شرکت‌های ایرانی و ایتالیایی در تاریخ 28/10/96 در محل اتاق و مذاکرات رو در روی فعالان اقتصادی
- حضور هیئت پارک علمی و فناوری یزد در تهران
در این سمینار که با حضور مدیران پارک علمی فناوری استان یزد و چند تن از مدیران مرکز تحقیقات علمی فناوری تهران برگزار گردید تعداد 8 تن از اعضای اتاق که در رشته مرتبط فعالیت داشتند مشارکت نمودند.

11- خریداری واحد جدید مکمل اتاق ایران و ایتالیا
با توجه به کمبود فضای فعلی (آپارتمان 100 متری) بمنظور حضور اعضا و ارائه خدمات به ایشان، همواره نیاز به گسترش فضای فیزیکی اتاق احساس می‌گردید و بدین دلیل مسئولین اتاق ضمن مذاکره با مالکین واحد مجاور و اعلام آمادگی طرفین، اقدام به خرید این واحد 105 متری و افزودن آن به واحد فعلی نمود و سپس اقدام به بازسازی و تجهیز آن شد و لازم به ذکر است در این بازسازی تعداد بسیاری از اعضا محترم اتاق بعنوان حامی مالی با این عملیات همکاری نمودند.که در آینده نزدیک از آن‌ها تقدیر بعمل خواهد آمد.‌
12- برگزاری همایش تخصصی علم، تکنولوژی نوآوری دو کشور ایران و ایتالیا
اولین نشست تخصصی علم، تکنولوژی نوآوری دو کشور ایران-ایتالیا در تاریخ ۳۰ و ۳۱ فروردین ماه با حضور وزرای آموزش عالی دو کشور در محل دانشگاه شهید بهشتی برگزار گردید که در این همایش ریاست و دبیرکل اتاق ایران-ایتالیا در زمره مدعوین بودند.
13- همکاری با سفارت ایتالیا در تهران
طی سال گذشته به منظور گسترش همکاری با سفارت ایتالیا ملاقات های متعددی با سفیر و معاونین ایشان صورت پذیرفت و روز‌های مهم کشور ایتالیا همواره تبریک گفته شده و رئیس و دبیرکل و تعدادی از اعضاء هیئت رئیسه در مراسم روز ملی کشور ایتالیا که در محل اقامتگاه سفیر محترم برگزار گردید شرکت کردند و سبد گل نیز به این مراسم ارسال گردید.
14- همکاری با کنسولگری ایتالیا و بخش بازرگانی سفارت ایتالیا در ایران «ICE»
اتاق ایران و ایتالیا همواره روابط نـزدیک و خوبی با دفـاتر نمایندگی کشور ایتـالیا در ایران داشته است، طی سال گذشته نیز به منظور گسترش روابط و همکاری‌ها بین اتاق ایران و ایتالیا و سفارت، ملاقات‌های زیادی با عالیجناب کنچاتوری "سفیر محترم ایتالیا در ایران"، آقای تارادی "کنسول محترم ایتالیا"، آقای پالوتزی "ریاست وقت بخش ویزای سفارت"، آقای گابریل مارتینیاگو رئیس وقت ایچه و جناب آقای Digiacinto رئیس فعلی ایچه در ایران و معاون ایشان آقای تونی کرادینی انجام داده است.
15-همکاری نزدیک و گسترده با اتاق ایتالیا-ایران در زمینه رفع مسائل و مشکلات اعضاء ایرانی و ایتالیایی و کمک به توسعه روابط بازرگانان دو کشور

16- انعقاد تفاهم نامه با اتاق‌های شهرستان‌ها
طی سال گذشته بدلیل علاقمندی مدیران و اعضا برخی اتاق‌های شهرستان با موافقت هیئت رئیسه اتاق ایران-ایتالیا مقرر گردید که در این اتاق‌ها میزی تحت عنوان میز ایران-ایتالیا دایر گردد که شامل شهرستان‌های شیراز، مشهد، تبریز بوده و اخیرا شهر یزد نیز به آن اضافه خواهد شد.

17- همکاری با کمیته ایرانی اتاق بین الملل ICC
طبق روال سال‌های گذشته همکاری فیمابین میان دو اتاق همچنان به شکل مفید و سازنده ادامه دارد.
18- کمیسیون های اتاق
هر ماه 3 کمیسیون تخصصی در اتاق ایران و ایتالیا تشکیل می‌شود که در سال 96 نیز این کمیسیون‌ها با حضور مهمانان ویژه و اعضای کمیسیون، به‌طور مرتب و منظم در اولین هفته هر ماه در محل این اتاق تشکیل یافته است.
اسامی و مشخصات این 3 کمیسیون عبارت است از:
1-کمیسیون تجارت، پولی بانکی در تاریخ یکشنبه‌ اول هر ماه
2-کمیسیون صنایع در تاریخ دوشنبه اول هر ماه
3- کمیسیون گردشگری در تاریخ چهارشنبه اول هر ماه
19- حضور در کلاسهای آموزشی
کارمندان اتاق ایران و ایتالیا بر حسب وظایف و حیطه کاریشان، در دوره‌های آموزشی مختلف برگزار شده از سوی اتاق تهران، شرکت نمودند که میتوان به دوره‌های زیر اشاره نمود:
18-1 چگونگی برگزاری همایش‌ها و نمایشگاه‌ها
18-2 دوره آموزشی تسهیل‌گری جلسات

20- ساير فعاليت ها
اعضاء هيأت مديره اتاق ايران و ايتاليا و دبيركل در فعاليت هاي جانبي ديگري نيز كه در اعتلاي جايگاه و نقش اين اتاق مشترك و برنامه هاي خدمت رسانی آن مؤثر بوده، مشاركت مستمر و مؤثري داشته اند كه از آن جمله مي توان به موارد زير اشاره نمود:
• ارائه دو گزارش عملکرد کامل شش ماهه مربوط به اتاق ایران-ایتالیا به اتاق ایران
• ارائه مشاوره به بسیاری از اعضاء در زمینه های مختلف کاری جهت انتقال تکنولوژی، بازاریابی و اخذ نمایندگی و امتیاز توزیع، و همچنین در زمینه معرفی اعضاء در رشته‌های مرتبط در دو کشور
• کمک به حل اختلافات تجاری و مشکلات بانکی با طرف های ایتالیائی
21- کاریابی
دبیرخانه اتاق از سال ها پیش با توجه بـه مراجعات اعضاء برای معرفی کارجویان از یک سو و مراجعه روزافزون جویندگان کار از سوی دیگر، اقدام به ثبت نام کارجویان کرده است كه ضمن معرفی آنها به متقاضیان، کدآنها را نیز در مجله اتاق چاپ نموده است. از این طریق در سال گذشته حدود 57 نفر از کارجویان به واحدهای متقاضی استخدام معرفی شده اند.
امیدواریم که فعالیت‌ها و خدمات ما مورد رضایت اعضاء محترم قرار گرفته باشد و بتوانیم خدماتی در خور شأن و شایسته خانواده محترم ایران-ایتالیا در سال آینده ارائه نماییم.

بخش دوم
گزارش مالي

گزارش مالي و پيش بيني بودجه زير نظر آقاي مهندس بهرامن خزانه دار محترم و عضو هيـأت مديره تنظيـم گرديـده و مورد بررسي بـازرس قانـوني اتـاق آقاي دكتر وكيلي قرارگرفته است كه در ادامه به سمع حضار محترم خواهد رسيد.
در خاتمه ضمن تشکر از حضور صمیمانه و مسئولانه شما اعضاء محترم، اميدوار است در شـروع دوره تازه و فعاليت سال جديد اتاق ايران و ايتاليا، با توجه به افق های جدید و امید به برداشته شدن تحریم ها و عادی شدن روابط اقتصادی با سایر کشورهای دنیا، هيأت مديره منتخب بتواند به كمك و همکاری شما اعضاء گرانقدر در جهت سرويس دهي بیشتر و بهتر به دست اندركاران و فعالان در بخش هاي تجارت و صنعت ميان ايـران و ايتاليا و بالا بردن ركوردهاي اقتصادي به ويژه در زمينه صادرات و جذب سرمایه گذاری خارجی با مشارکت شرکت های ایتالیائی و ایرانی و همچنين انتقال تجربه توسعه شركتهاي كوچك و متوسط از ايتاليا به ايران و همچنین استفاده از تجربه بالای ایتالیائی ها در زمینه صنعت توریسم بتوانیم به دست آوردهاي بيشتر و بهتر نائل آئیم.
بی تردید با توجه به شرایط پیش رو و امیدواری های ایجاد شده هر یک از فعالان اقتصادی می بایست به سهم و با توجه به توان خود تلاش نمایند که کشور از شرایط رکود تورمی خارج و نهایتا" پویائی و روانی را در بخش های مختلف اقتصادی شاهد گردیم.
لازم به ذکر می باشد که ترکیب هیأت مدیره اتاق ایران و ایتالیا در حال حاضر به شرح زیر می باشد:
مهندس احمد پورفلاح - رئیس
محمد مهدی رئیس زاده - نایب رئیس
دکتر ایدو پیکیونی - نایب رئیس
مهندس محمدرضا بهرامن - خزانه دار
هما سادات گوشه - عضو هیأت مدیره
مهندس حسین محمدی - عضو هیأت مدیره
لیدا شهابی - عضو هیئت مدیره و دبیرکل
در پایان گزارش لازم می دانیم که از همکاری های صمیمانه همه اعضاء اتاق ایران و ایتالیا و همچنین همراهی های بی‌دریغ عالیجناب Conciatori سفیر محترم ایتالیا در تهران و جناب آقای مظفری سفیر محترم ایران در ایتالیا ، جناب آقای دکتر Ficarra Carmelo کارملو فیکارا معاونت محترم سفیر ایتالیا در امور اقتصادی، جناب آقای Roberto Taraddei سرکنسول محترم ایتالیا در ایران، سرکار خانم Mariapia Sequi کنسول محترم ایتالیا در ایران،جناب آقای دکتر Augusto Digiacinto ریاست محترم بخش بازرگانی سفارت ایتالیا در ایران ICE ، آقای الساندرلو ریاست محترم اتاق ایتالیا ایران در رم، آقای d`Agata دبیرکل محترم اتاق ایتالیا ایران در رم و خانم جوردانو منشی محترم اتاق ایتالیا ایران در رم و جناب آقای دکتر بیت جم وابسته محترم تشریفات سفارت ایتالیا در تهران، سرکار خانم Zino منشی محترم سفیر و همچنین از کمک های بی دریغ وزارت محترم امور خارجه، سازمان محترم میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، جناب آقای اسفهبدی مدیرعامل محترم شرکت بین المللی نمایشگاه های ایران، جناب آقای مهندس خسروتاج ریاست محترم سازمان توسعه تجارت ایران و تهران و هیأت رئیسه های محترم اتاق های ایران، تهران و شهرستان‌ها و اتاق‌های مشترک که ما را در دستیابی به اهدافمان یاری نموده اند تشکر و قدردانی نمائیم.

با ابراز امتنان مجدد از حضور ميهمانان عاليقدر و اعضاء محترم اتاق ايران و ايتاليا
هيأت مديره اتاق بازرگاني صنايع و معادن ايران و ايتاليا