گزارش بيست و هفتمين مجمع عمومي عادي ساليانه اتاق ايران- ايتاليا مورخ: 12.04.97

بيست و هفتمين جلسه مجمع عمومی عادی سالانه اتاق بازرگانی،صنایع،معادن و کشاورزی ایران و ایتالیا در تاریخ 12/4/97 رأس ساعت 15 در طبقه دهم ساختمان اتاق ایران، مطابق آگهی منتشرشده در روزنامه اطلاعات ، با حضور آقاي دكتر بهكيش، هيئت رئيسه اتاق بازرگاني ايران ايتاليا و دبيركل محترم ICC و افراد ذیل برگزار شد:
سفير محترم ايتاليا در ايران، جناب آقاي كونچاتوري
آقاي مهندس اشرف دبير كل اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و كشاورزي ايران
آقاي فيكارا معاون اقتصادي سفارت ايتاليا در تهران
آقاي بيت جم مدير تشريفات سفارت ايتاليا
آقاي دكتر داگاتا، دبير كل محترم اتاق ايتاليا
آقاي Augusto Di Giacinto از ICE
اعضاي محترم اتاق ايران و ايتاليا
حضور مهمان ويژه: آقاي عسگراولادي، رئیس اتاق ایران و چین
به همراه حضور آقاي دكتر اسفهبدي، معاون وزیرصنعت، معدن و تجارت، رئیس هیات مدیره نمایشگاههای بین المللی

در این جلسه آقای مهندس پورفلاح راجع به عملکرد اتاق در سال 96 صحبت نموده و از و راه اندازی ميز اتاق ايران- ايتاليا در شهرهاي مشهد، شيراز، يزد و تبريز خبر داد.
سپس عالیجناب کونچاتوری ضمن تقدير از عملكرد اتاق و تشكر از اقاي مهندس پورفلاح در سخنراني خود به نكات مهم و تاثير گذار و مورد علاقه دو كشور منجمله سه محورمهم همكاري هاي مشترك خود با ايران در مورد سرمايه گذاري و تجارت مشترك، ايجاد Joint Venture ، و همكاريهای راهبردي و استراتژيك اشاره نمودند. آقاي داگاتا، دبيركل اتاق ايتاليا ايران، با اشاره به شرايط حساس ايران و خروج امريكا از برجام و اهرم فشار دلار، از تعيين يك بانك كوچك در ايتاليا، که منجر به انجام مبادلات دو كشوراز طريق يورو شده و تمركز اصلي اين بانك برايران خواهد بود، خبر داد.

در ادامه دبير كل اتاق ایران ایتالیا سرکار خانم مهندس شهابی گزارش عملكرد جاري مربوط به سال 1396 را ارائه نمودند. آقاي دكتر اسفهبدي معاون وزير صنعت، معدن و تجارت و دبير كل اتاق ايران جناب اقاي اشرف نیز از سخنرانان اين مراسم بودند و ضمن ابراز علاقمندی به همکاریهای دو کشور ایران و ایتالیا در شرایط خروج امریکا از برجام، بر ایجاد راه حلهای جدید در جهت منافع مشترک، پا فشاری کردند.