تودیع سفیر پیشین ایتالیا در ایران

 

 

 

روز 22/3/1398 طی مراسمی در اتاق ایران از عالیجناب کونچاتوری سفیر سابق ایتالیا در تهران قدردانی شده، تودیع بعمل آمد.

در این مراسم آقایان شافعی ریاست اتاق ایران، پورفلاح مشاور عالی ریاست اتاق ایران و ریاست اتاق ایران و ایتالیا، هیئت رئیسه و دبیرکل اتاق ایران و ایتالیا، بهکیش ریاست شورای عالی رؤسای اتاق ایران و ایتالیا، فیکارا معاونت اقتصادی سفارت ایتالیا در تهران، ساعدی مدیرکل حوزه ریاست اتاق ایران، کرباسی معاونت بین‌الملل اتاق ایران حضور داشتند.

 

 

 

 

 

متن سخنرانی جناب آقای مهندس پورفلاح:

 

حضار ارجمند

باسلام و ابراز خوش‌آمدی دوباره، بطوریکه آگاهی دارند ایتالیا از معدود کشورهای دوست می‌باشد که در دهه‌های اخیر همواره در زمینه‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی روابط بسیار خوبی با ایران و ایرانیها داشته و دارد.ایتالیای زیبا و دوست‌داشتنی همواره در بالاترین سطح از حضور دیپلماسی یعنی سفیر با ایران روابط سیاسی داشته و سال‌های طولانی شریک اول تجاری ایران در اروپا بوده است.

از شانس‌های بزرگ ما ایرانیان حضور سفرای فرهیخته و توانمند و همکاران صمیمی ایشان در سفارتخانه و کنسولگری و بخش بازرگانی از کشور ایتالیا می‌باشد.

در این فضا جا دارد که یادی بنمائیم از سفرای خوب دوران‌های قبل چون آقایان دکتر سسا، دکتر توسکانو و دکتر برادانینی که یادشان همواره با ما خواهد بود.

آقای دکتر کونچاتوری که امروز با کمال ناراحتی باید به ایشان در مسئولیت سفیر ایتالیا در تهران خداحافظی بگوئیم از سفیران شاخص و ارجمندی بودند که از روزهای اول مأموریتشان در تهران صمیمانه در حفظ و گسترش روابط تهران-رم تلاش و پیگیری‌های جدی نمودند. بویژه پشتیبانی و حمایت ایشان در بخش خصوصی کاملا محسوس و چشمگیر بود.

اتاق ایران و بویژه اتاق ایران و ایتالیا همواره از کمک و پشتیبانی و همراهی‌های ایشان در همه زمینه‌ها برخوردار بوده است. دور هم گرد آمده‌ایم که مراتب قدرشناسی و تشکر خود را به این سفیر ارزنده و این انسان دوست‌داشتنی و همراه ارجمندشان که ایشان نیز در حمایت از NGO های ایران و هسته‌های فرهنگی ایران نهایت توجه را نمودند ابراز و لوح یادبودی تقدیمشان گردد.

جناب آقای دکتر کونچاتوری مطمئن باشید که یاد شما در دل و در تاریخ دیپلماسی و اقتصادی در ایران بصورت برجسته ثبت و باقی خواهد ماند.

تماشاخانه تصویر