بهره برداری از نیروگاه ایرانی با توربین دست دوم ایتالیایی

در حالی که پس از حدود ربع قرن تلاش، متخصصان داخلی تولید توربین‌های کلاس E نیروگاهی را در بالاترین سطوح تکنولوژی و فناوری روز جهان در داخل ایران میسر کرده‌اند، ساخت نیروگاهی با استفاده از توربین دست دوم خارجی بسیار عجیب به نظر می رسد.
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، در حالی که ایران در زمینه ساخت توربین‌های نیروگاهی یکی از کشورهای تراز اول جهان محسوب می شود، برخی سرمایه‌گذاران بخش خصوصی به دنبال ارزان تر تمام شدن هزینه های سرمایه گذاری حتی به واردات توربین های دسته دوم خارجی نیز اقدام می کنند.
نیروگاه سیکل ترکیبی هرمز که قرار است واحد گازی آن فردا با حضور وزیر نیرو و مسئولان ارشد دولتی در استان هرمزگان رسما افتتاح شود، شامل یک واحد گازی 160 مگاواتی است که توربین V94.2 کلاس E آن با تکنولوژی زیمنس و ساخت شرکت انسالدوی ایتالیا است. شنیده ها حاکی از این است که این توربین ساخت ایتالیا، در زمان دولت یازدهم و حضور نعمت زاده در وزارت صنعت، معدن و تجارت با حمایت این وزارتخانه وارد کشور شده و در این نیروگاه که با سرمایه گذاری بخش خصوصی احداث شده، نصب شده است. نکته جالب اینجاست که این نیروگاه از محل صندوق توسعه ملی تأمین مالی شده است.
این نیروگاه، یک نیروگاه خودمصرف محسوب شده و قرار است به منظور تأمین برق منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس در شهر بندرعباس مورد استفاده قرار بگیرد و حتی قرارداد خرید برق این نیروگاه نیز از سوی سرمایه گذار بخش خصوصی با شرکت ایمیدرو به امضا رسیده است.
حدود 4 دهه است که توربین‌های کلاس E در صنعت نیروگاهی جهان به کار گرفته می شوند. این توربین‌ها که در دهه 80 میلادی دستاوردی جدید در صنعت نیروگاهی محسوب می شدند ، توانستند خیلی زود جای خود را در بخش تولید نیروی برق حرارتی باز کنند ، طوری که هم اکنون بخش عمده‌ای از تولید برق کشورهای در حال توسعه در بخش حرارتی از این کلاس از توربین ها تأمین می شود.
ایران نیز مستثنی از این امر نیست و از حدود 20 سال پیش به عرصه ساخت توربین های کلاس E ورود کرده است. در 20 سال گذشته، توربین های کلاس E با به روزسازی و ارتقای توان مستمر ، نقش پررنگی در تولید نیروی برق کشور داشته اند. این نوع توربین ها در حالت ساده گازی راندمانی 36 درصدی و در حالت سیکل ترکیبی راندمانی 54 درصدی برای نیروگاه مهیا می کنند.
این نوع توربین های نیروگاهی، پس از بومی‌سازی کامل از نظر تکنولوژی و تجهیزات، بر اساس شرایط بومی ایران به روزسازی و ارتقا یافتند و مدل‌های جدیدی از آن در کشور توسط متخصصان داخلی رونمایی و عرضه شد که یک سر و گردن از نظر بهره‌دهی بالاتر از بسیاری از نمونه های خارجی خود حتی توربین های مشابه ساخت شرکت انسالدوی ایتالیا بود.