شرکت های ایتالیایی علاقه مند به شرکت در نمایشگاه تهران هستند

به گزارش ایرنا، این نشریه آنلاین روز جمعه با اشاره به نمایشگاه 'ایران بیوتی و کلین' که قرار است از 21 تا 24 آوریل 2019 (اول تا چهارم اردیبهشت 98) در تهران برگزار شود، نوشت: شرکت های ایتالیایی تولید کننده لوازم آرایشی مانند 'استرا میک آپ'، 'اویستر کوزمتیک'، 'بوتگا ورده'، تریولاتو درموکوزمتیک'، 'Hsa'، 'بارکس ایتالیانا'، 'So.Di.Co'، 'ایتال کوزمتیچی' و سایر شرکت های ایتالیا در این بخش که در دوره های قبلی نمایشگاه تهران شرکت کرده بودند، بازار ایران را بسیار جذاب دانسته و مایل به حضور مجدد در آن هستند.
به نوشته این نشریه، ایران اقتصادی متنوع دارد و صنعت این کشور نیز در راه توسعه بوده و با ایتالیا نیز همکاری های اقتصادی دارد. همچنین تخمین زده می شود که ارزش بازار لوازم آرایشی در ایران در سال 2019 به پنج میلیارد دلار برسد.
برگزار کنندگان این نمایشگاه می گویند که ایران کشوری در حال گسترش با 80 میلیون جمعیت است که 55 درصد آنها زیر 30 سال سن دارند و دومین بازار خاورمیانه پس از عربستان و هفتمین در جهان محسوب می شود. ایران به لطف شمار بسیار زیاد جوانان و نوجوانان، یکی از کشورهای محرک در صنعت جهانی لوازم آرایشی به شمار می رود.
بر اساس داده های تاریخی و داده های سازمان 'یورو مونیتور' در پنج سال اخیر مصرف لوازم آرایشی در ایران چهار برابر شده و نزدیک به سه میلیارد و 400 میلیون یورو در سال 2016 رسیده است. در چهار سال آینده پیش بینی می شود که بازار ایران بتدریج به هفت میلیارد و 800 میلیون یورو برسد. بیشترین تقاضا نیز برای محصولات مو، ادکلن، لوازم آرایشی برای چشم و لاک ناخن است.
نشریه ایتالیایی پام بیانکوبیوتی در پایان افزود: ایران در یک منطقه جغرافیایی استراتژیکی، در کانون راه های تجاری میان خاورمیانه، اروپا و آفریقا قرار دارد و جمعیت این کشور نیز بسیار جوان است و شمار زنان از 20 تا 40 سال نیز به 15 میلیون بانو می رسد.