هشدار ایتالیا درباره فروپاشی اتحادیه اروپا در صورت عدم‌توافق در مسئله مهاجرت

نخست‌وزیر ایتالیا درباره خطر فروپاشی اتحادیه اروپا در صورت دست‌نیافتن به توافقی در مسئله مهاجرت هشدار داد.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه اتریشی "دی‌پرسه"، "جوزپه کونته"، نخست وزیر ایتالیا روز گذشته بعد از دیدار با" دیمیتریس آوراموپولوس"، کمیسر اتحادیه اروپا در امور پناهجویی و مهاجرت درباره خطر فروپاشی اتحادیه اروپا در صورت دست نیافتن به توافقی در مسئله مهاجرت هشدار داد.
وی در گفتگو با کمیسر اروپایی درباره این خطر توضیح داد که اروپا می‌تواند دچار فروپاشی شود اگر هر کشوری به‌تنهایی در برخورد با مسئله مهاجرت رفتار کند.
نخست وزیر ایتالیا در کنفرانسی مطبوعاتی در رم گفت که تغییر ایتالیا در سیاست مهاجرت نتایج خود را نشان می‌دهد، البته ایتالیا درخواست می‌کند که همچنین دیگر کشورهای اروپایی به تعهدات خود در مسئله مهاجرت عمل کنند.
وی اعلام کرد که روز سه‌شنبه به نیجریه سفر می‌کند. وی در این باره گفت: ما معتقدیم که مسئله مهاجرت باید در جایی که بروز می‌کند مورد توجه قرار گیرد. ایتالیا همچون گذشته قدرتمندانه تلاش می‌کند تا علیه قاچاق انسان مقابله کند.
"متئو سالوینی"، وزیر کشور ایتالیا هم اعلام کرد که از گفتگوها با دیمیتریس آوراموپولوس راضی است. وی در عین حال گفت که ایتالیا انتظار گام‌های مشخصی در این راستا از اتحادیه اروپا را دارد. وی اعلام کرد: من به کمیسر اروپایی یک لیست شامل نام 670 پناهنده را دادم که سریعاً باید از ایتالیا در اتحادیه اروپا تقسیم شوند.