گردشگران ایتالیایی در انتظار سفر به ایران

به گزارش سرويس بين الملل خبرگزاري صدا و سيما از رم، ­گردشگران ایتالیایی با شور و شوق زیاد در انتظار سفر به ایران هستند.
با نزدیک شدن فصل بهار گردشگران ایتالیایی بیشتری خود را به منظور سفر به ایران برای گذراندن ایام نوروز در کشورمان اماده می کنند.
یک عکاس ایتالیایی که قرار است به ایران سفر کند گفت:« ما یک گروه 30 نفره هستیم که بزودی از رم عازم ایران خواهیم شد.ما با شوق و شور و کنجکاوی زیاد در انتظار این سفر هستیم».
یک گردشگر ایتالیایی گفت: «من سالهای زیادی بود که ارزو داشتم به ایران سفر کنم که خوشبختانه به زودی به همراه تعدادی از دوستانم عازم کشور بسیار زیبا ایران خواهم شد.من برای این سفر و دیدن ایران لحظه شماری می کنم».
یک گردشگر دیگر ایتالیایی گفت:« ما به کشور ایران سفر می کنیم چرا که به خوبی اگاهیم که تاریخ و تمدن غنی ایران با تاریخ و فرهنگ ایتالیا در ارتباط است».
جان فیلیپو تریبیلی، باستان شناس و ایران شناس ایتالیایی نیز توضیحاتی را درباره تعدادی از اماکن باستانی کشورمان را برای این گروه گردشگران ایتالیایی ارائه کرد.
وی گفت:« ایران در توسعه تمدن بشری از نقش بسیار مهمی برخوردار است. قرار گرفتن ایران در کانون جغرافیای جهان همواره موجب برخورد اقوام و فرهنگ های جهانی در این سرزمین با یکدیگر شده است».
در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران کتابی با تصاویر رنگی از نقاط دیدنی و جاذبه های گردشگری ایران منتشر شده است. این کتاب ها به گردشگران و علاقمندان ایتالیایی به فرهنگ و تاریخ ایران اهدا می شود.