تقویت همکاری پلیس ایران و ایتالیا در برخورد با مجرمان

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار هادی شیرزاد ظهر امروز با فرانکو گابریلی رئیس پلیس ایتالیا و مائورو کُنچاتوری سفیر ایتالیا در تهران دیدار و گفت و گو کرد.

در حاشیه این دیدار، رئیس بین‌الملل ناجا در گفت و گو با خبرنگار ما، اظهار داشت: جلسه‌ای که امروز با رئیس پلیس ایتالیا برگزار شد به دنبال مذاکراتی بود که با وی در مجمع عمومی سازمان اینترپل داشتیم و طی دعوتی که از ایشان صورت گرفت و براساس موافقت‌های صورت گرفته، شرایط برای سفر این تیم فراهم شد.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: این سفر به منظور گسترش تأمین بخشی و ارتباطات بین پلیس‌های دو کشور ایران و ایتالیا برگزار شد که دو پلیس توافق نامه‌های همکاری را امضا و در پی آن امروز برای اجرای و عملیاتی شدن آن حضور پیدا کردند.

وی خاطر نشان کرد: هدف اصلی از این جلسات و دیدارها این است که براساس موضوعات، اولویت‌ها را احصاء کنیم و نحوه اجرا و دستیابی به این اهداف تعیین شود تا آن را در قالب یک زمانبندی مشخص به مرحله اجرا در آوریم.

سردار شیرزاد یادآور شد: استفاده از ظرفیت و توانمندی‌های دو کشور در زمینه آموزش و همچنین اقدامات مؤثر برای مقابله با جرایم سازمان یافته و طراحی شده از دیگر اهداف این دیدار است.

این مقام ارشد انتظامی عنوان داشت: هدف اصلی اینترپل برای پلیس‌های دنیا این است که فضای بین‌المللی را برای وقوع جرایم سازمان یافته ناامن کند و ما نیز به دنبال این هدف هستیم.

رئیس پلیس بین‌الملل ناجا با تاکید بر توسعه تعاملات پلیس ایران و ایتالیا، خاطر نشان کرد: مبارزه با مواد مخدر، تبادل اطلاعات دو کشور در حوزه جرایم سازمان یافته و مقابله با مجرمان و نیز موضوع مهاجرت غیرقانونی از مباحث مطروحه این دیدار به شمار می‌آید.

رئیس پلیس بین‌الملل ناجا بابیان اینکه در تولید مجموعه برنامه‌های مستند برای اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی هم‌وطنان عزیز در خصوص چگونگی مهاجرت‌های غیرقانونی و راه‌های قانونی اخذ ویزا و مهاجرت، گفت: در این جلسه که با حضور رئیس پلیس و سفیر و افسر رابط پلیس ایتالیا مقرر شد تا همکاری و تعامل برای ساخت مجموعه‌های مستند بین دو کشور افزایش یابد.