کمیسر بودجه اروپا: شرایط اقتصادی در ایتالیا مرا نگران می‌کند

کمیسر بودجه اتحادیه اروپا ضمن ابراز نگرانی درباره شرایط اقتصادی اتحادیه اروپا پیشنهاد رئیس شورای اروپایی برای تعویق تاریخ برگزیت تا پایان سال ۲۰۲۰ را معقول دانست.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، "گونتر اوتینگر"، کمیسر آلمانی بودجه و امور انسانی اتحادیه اروپا در مصاحبه ای با روزنامه "تاگس اشپیگل" آلمان، به مسئله برگزیت پرداخته و تاکید کرد که هدف ما این بوده و باقی خواهد ماند که از یک خروج نامنظم انگلیس از اتحادیه اروپا جلوگیری کنیم. از این رو ما چندین بار در این باره اعلام آمادگی کردیم که تاریخ برگزیت را به تعویق بیاندازیم. حالا ترزا می، نخست وزیر انگلیس می تواند توافق برگزیت را یک بار دیگر در ماه می در مجلس نمایندگان این کشور به رای بگذارد. اگر پارلمان انگلیس به توافق برگزیت رای اکثریت بدهند دیگر انگلیس در انتخابات اروپایی شرکت نخواهد کرد و ما یک برگزیت منظم را خواهیم داشت. اما اگر این رای گیری برگزار نشود و یا مجددا رای پارلمان به توافق برگزیت منفی باشد انگلیسی ها باید در این انتخابات شرکت کنند. تحولات بعدی می تواند تا پایان اکتبر به طول انجامد. من البته یک تمدید دوباره برگزیت را رد نمی کنم. واضح است که در خانه بسیاری از اروپاییان امیدوارند که انگیس عضو اتحادیه اروپا باقی بماند. من هم امیدوارم.
وی افزود: به عنوان عضو اتحادیه اروپا انگلیس عضو ساده ای نیست. این کشور از نظر اقتصادی، سیاسی و نظم سیاسی یک قسمت مهم تشکیل دهنده جامعه ما است.