«سالوینی» از پوتین پول گرفته تا اروپا را نابود کند

یکی از نماینده پارلمان اروپا در واکنش به سخنان وزیر کشور و معاون اول نخست‌وزیر ایتالیا گفت: «سالوینی» از پوتین پول گرفته تا اروپا را نابود کند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از یورونیوز، «خی فرهوفستات» رهبر اتحاد لیبرال-دموکرات‌ها برای گروه اروپا و عضو بلژیکی پارلمان اتحادیه اروپا «ماتئو سالوینی» وزیر کشور و معاون اول نخست‌وزیر ایتالیا را به مناظره و چالش سیاسی دعوت کرد.
«فرهوفستات» وزیر کشور ایتالیا را متهم کرد که «از ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه برای نابود کردن اروپا پول گرفته است».
وی با انتشار یک ویدئو در صفحه توئیتر خود خطاب به سالوینی چنین گفت: شما و دوستان راست افراطیتان مارین لوپن (رهبر حزب اتحاد ملی فرانسه)، نایجل فراژ (پرچمدار برگزیت)، هاینتس- کریستیان اشتراخه (رهبر حزب آزادی اتریش) و ویکتور اوربان (نخست وزیر راست گرای افراطی مجارستان) به طور مرتب از پوتین برای نابودی برنامه‌ریزی شده اتحادیه اروپا پول دریافت کرده‌اید.
«خی فرهوفستات» در ادامه افزود: من شما را به یک چالش رو در رو دعوت می‌کنم؛ چرا که این حق مردم است بدانند چه برنامه شیطانی در ذهن دارید. به من بگویید در کجا می خواهید این بحث را انجام دهید، در بروکسل یا ایتالیا؟ من در آنجا خواهم بود.
این درحالیست که سالوینی معاون نخست‌وزیر ایتالیا پیشتر در مصاحبه با خبرگزاری اسپوتنیک اعلام کرده بود که اگر اتحاد جدید جناح راست در انتخابات آتی اتحادیه اروپا قدرت را به دست گیرد ممکن است موضع این اتحادیه درباره تحریم های روسیه تغییر کند.
معاون نخست‌وزیر ایتالیا در این خصوص گفت: همه مردمِ خوب بر سر این مسئله که باید تحریم ها لغو شود، توافق دارند. من همچنان بر این باورم که ما به تحریم ها نیازی نداریم. موضوع حذف آنها همه مردمِ خوب را با هم متحد می کند.
«ماتئو سالوینی» در پاسخ به این سوال که چه زمانی ممکن است تحریم های روسیه لغو شود، گفت: اجازه دهید رهبری اتحادیه اروپا را به دست گیرم، پس از آن بررسی می کنم.