رئیس سازمان بورس: وضعیت بازار سرمایه مطلوب است

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، وضعیت بازار سرمایه را خوب دانسته و گفت: نماد شرکتهای فعال ایران بر تابلوی بورس استانبول نمایش داده خواهند شد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان بورس و اوراق بهادار، شاپور محمدی در حاشیه نشست بازار سرمایه اسلامی گفت: در شرایط مثبت بازار وظیفه نهاد ناظر این است که ابزارهای مالی مختلف را معرفی کرده و در حوزه‌های مختلف سرمایه گذاری تنوع ایجاد کرده و در عین حال بر کارکرد صحیح نهادهای مالی و ابزارهای مالی نظارت داشته باشد.
وی در ادامه گفت: هم سال گذشته و هم امسال بازار روند باثباتی داشته و کسانی که در این بازار سرمایه گذاری کردند سودهای خوبی کسب نموده و ما امیدواریم بازار بتواند با تنوع بخشی و راهبرد از فرصت‌های موجود استفاده کند.
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار خاطرنشان کرد: بازارهای مالی فقط تبادل سرمایه را عهده دار بوده و سرمایه گذاری مشترک در بین کشورها در جریان است و در ایران نیز میزان سرمایه گذاری‌هایی که خارجی‌ها انجام دادند مناسب می باشد.
محمدی در ادامه گفت: نشست‌هایی همچون بازارهای سرمایه اسلامی کمک می‌کند تا افرادی که در کشورهای اسلامی فعال هستند یا در بازارهای مالی که بازارهای آن‌ها مبتنی بر ابزارهای سنتی و کلاسیک است، بتوانند در ایران سرمایه گذاری کند.
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار درباره بازار مشترک مالی بین کشورها اذعان کرد: عمدتاً بحث بازار مشترک از طریق مذاکرات ایران با بورس‌های کشورهای دیگر مثل بورس استانبول پی گرفته می‌شود به این صورت که شرکت‌های فعال در بورس ما در تابلوی بورس استانبول نمایش داده می‌شود و همچنین لیست شرکت‌های آن‌ها نیز در بورس ما نشان داده میشود.
محمدی ادامه داد: کشورهایی که به صورت قدیمی در بازار سرمایه فعال هستند از طریق انتشار اوراق و لیست کردن شرکت‌هایشان در بازارهای مالی، بحث بازارهای مالی را به صورت بین المللی دنبال می‌کنند، ولی اینکه چند کشور بیایند و یک بورس مشترک ایجاد کنند معمول نیست.
یازدهمین نشست بازار سرمایه اسلامی امروز و فردا با همکاری بانک توسعه اسلامی با حضور ۲۸ میهمان خارجی از ۱۵ کشور در حال برگزاری است. کشورهای ایتالیا، اسپانیا، قطر و مراکش برای اولین بار در این نشست شرکت کردند. این نشست امسال با هدف توسعه ابزارهای مالی اسلامی برگزار می‌شود.