ذوالفقارنسب: برخی از حضور مربیان ایتالیایی منفعت می برند

تهران- ایرنا- پیشکسوت فوتبال ایران، گفت: برخی از حضور مربیان ایتالیایی در کشورمان منفعت می برند، در حالی که فوتبال ما دچارآسیب می شود.
«بیژن ذوالفقارنسب» روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ورزشی ایرنا در خصوص نا مشخص بودن وضعیت سرمربی آینده پرسپولیس، گفت: سرمربی باشگاهی مانند پرسپولیس که برای فصل آینده باید در سه جام حضور داشته باشد و در فصل گذشته قهرمان لیگ برتر و جام حذفی بوده باید خیلی سریع مشخص گردد. قطعاً مدیران پرسپولیس شاخص‌هایی را مد نظر دارند که باید سریع‌تر به جمع بندی برسند.
وی ادامه داد: مدیران پرسپولیس نمی‌خواستند جدایی برانکو را باور کنند و در کنار این مساله مشخص بود آنها نمی‌توانند پول مربی بین المللی چون برانکو را تأمین کنند و باید خیلی زودتر به فکر حفظ او می‌افتادند. به نظر می‌آید پرسپولیس با توجه به طلب‌هایی که از فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا دارد می‌توانست با فعال کردن دیپلماسی ورزشی خود پول برانکو را خیلی سریع‌تر پرداخت نماید.
پیشکسوت باشگاه پرسپولیس در خصوص حضور مربیان ایتالیایی در پرسپولیس و استقلال، گفت: بی تردید گروه‌هایی از این مساله سود می‌برند.
وی تصریح کرد: در میان بزرگان پرسپولیس افرادی حضور دارند که بتوانند این تیم را به بهترین شکل هدایت کنند. به طور مثال علی دایی تجربه بالایی برای هدایت این تیم دارد و بهترین گزینه می باشد. تنها امید من به آینده پرسپولیس حضور کریم باقری در کادرفنی این تیم است و امیدوارم با انتخاب هر فردی به عنوان سرمربی از اختیارات او کم نکنند.
ذوالفقارنسب با انتقاد از شیوه انتخاب سرمربی پرسپولیس، اظهار داشت: ای کاش برای انتخاب سرمربی دوستان در باشگاه، کمیته فنی را تشکیل می‌دادند. متأسفانه مدیران ما برای حفظ آرامش سکوها هر اصول فوتبالی را زیر پا می‌گذارند و بدون هدف به سراغ مربیان خارجی می‌روند.
مشاور وزیر ورزش در امور فوتبالی گفت: مدیران فوتبالی ما مطمئن باشند این شیوه مدیریت مانند دارو مسکن است و با اولین باخت همین سکوها فشار دوچندانی را به سرمربی و مدیریت وارد خواهند نمود.