دیدار و گفت‌وگو سفیر ایران در عمان با سفرای ایتالیا و قزاقستان

به گزارش حوزه سیاست خارجی ،گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، حجت الاسلام و المسلمین نوری شاهرودی سفیر ایران در عمان روز دوشنبه با خانم فدریکا فاوی، سفیر جدید ایتالیا در مسقط در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران ملاقات کرد.
در این دیدار خانم فاوی بر اهمیت روابط ایتالیا با ایران و دوستی دو کشور تاکید نمود. وی بر حمایت کشورش از برجام تاکید و ابراز امیدواری کرد جمهوری اسلامی ایران در برجام باقی بماند.
سفیر کشورمان هم با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران بعد از مذاکرات طولانی برجام را امضا و تعهدات خود را انجام داد به بدعهدی آمریکا در خروج یکجانبه از برجام و بازگرداندن تحریم‌های غیر قانونی اشاره و اظهار کرد: راه حل رفع مشکلات جاری، بازگشت آمریکا به برجام و رفع تحریم‌های غیر قانونی این کشور علیه ایران می باشد.
سفرای ایران و ایتالیا در خصوص روابط کشور‌های متبوعشان با عمان نیز به تبادل نظر پرداختند.
همچنین، در ادامه دیدارهای حجت الاسلام و المسلمین نوری شاهرودی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در عمان پیش‌تر و در روز یکشنبه دوم تیرماه ۹۸ در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در مسقط با آقای نجم الدین محمد علی سفیر جدید جمهوری قزاقستان در عمان دیدار و گفتگو کرد.
محمد علی با اشاره به شنیده‌های خود در خصوص فعالیت موثر سفیر جمهوری اسلامی ایران از ایشان درخواست کرد تا با توجه به اینکه وی در ماموریت خود را تازه آغاز کرده است، از راهنمایی‌های لازم جهت تسهیل فعالیت در عمان بهره‌مند گردد که در این خصوص جناب آقای نوری بر آمادگی خود جهت انتقال تجربیات به سفیر جدید قزاقستان تاکید کرد.