صعود ایتالیا در آخرین شب بازی های یک هشتم نهایی

مرحله یک هشتم نهایی رقابت‌های جام جهانی فوتبال زنان ۲۰۱۹ در فرانسه؛ سه شنبه شب پیگیری شده و تیم‌های ایتالیا و چین از ۲۰:۳۰ به وقت ایران به مصاف یکدیگر رفتند.
در این دیدار لاجوردی‌های ایتالیایی با برتری ۲ بر صفر برابر چین صعود خود را به مرحله یک چهارم نهایی قطعی نمود.
«ولنتینا جاجینتی» و «آئورارا گالی» بازیکنانی هستند است که در دقیقه ۱۵ و ۴۹ دو گل برای ایتالیا به ثمر رساندند.
لاجوردی‌های ایتالیایی در مرحله یک چهارم نهایی با برنده بازی هلند و ژاپن دیدار خواهند کرد که این بازی هشتم تیر ماه برگزار خواهد شد.همچنین امشب در ادامه رقابت‌های مرحله یک هشتم نهایی هلند و ژاپن از ۲۳:۳۰ به وقت ایران به مصاف یکدیگر می‌روند.
برنامه دیدارهای یک چهارم نهایی نیز از ۶ تیر ماه (پنجشنبه شب) در اولین دیدار با بازی نروژ و انگلیس پیگیری خواهد شد. همچنین فرانسه و آمریکا، آلمان و سوئد به ترتیب در تاریخ های هفتم و هشتم تیر ماه به مصاف یکدیگر می‌روند.
پیش از این آلمان با برتری ۳ بر صفر برابر نیجریه و نروژ با ضربات پنالتی و نتیجه ۴ بر یک در دیدار با استرالیا به مرحله یک چهارم نهایی صعود کردند.
همچنین در شب دوم این رقابت‌ها انگلیس با نتیجه ۳ بر صفر کامرون را حذف کرد و فرانسه با برتری ۲ بر یک در وقت اضافه مقابل تیم مدعی برزیل به مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی قدم گذاشت.
شب گذشته نیز سوئد با برتری یک بر صفر از کانادا عبور کرد و آمریکا مدافع عنوان قهرمانی با نتیجه ۲ بر یک از سد اسپانیا گذشت.
این رقابت‌ها از روز ۱۷ خردادماه در ۹ شهر فرانسه و در قالب ۶ گروه با حضور ۲۴ تیم آغاز شده است. مدافع عنوان قهرمانی این مسابقات نیز تیم آمریکا است.