حمله به تماشاگران «اولین اصلاح‌شده»/ هالیوودی‌ها معترض شده اند

حمله به تماشاگران یک فیلم آمریکایی در رم با اعتراض شماری از نام‌های مشهور سینما مواجه شد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از گاردین، بازیگران سرشناس هالیوودی از کیانو ریوز تا ویلم دفو و ریچارد گر و کارگردان‌های بنام از آلخاندرو گونزالس تا گی‌یرمو دل تورو به حمایت از یک جمع سینمایی در ایتالیا که مورد هجوم راست‌ها واقع شده، نامه‌ای امضا کردند.
این جمع با عنوان «سینما آمریکا» که به نمایش فیلم به صورت رایگان در فضای باز در رم می‌پردازند، پیامی در صفحه فیس بوک خود منتشر کرده و به حمله به نمایش فیلم «اولین اصلاح شده» اعتراض کرده اند. تماشاگران پس از نمایش فیلم «اولین اصلاح شده» ساخته پل شریدر با حمله عده‌ای مواجه شدند که با این فیلم مخالفت داشتند.
در پیام این بازیگران آمده است: قابل قبول نیست که هنوز افرادی باشند که فکر کنند باید دیدگاه خود را از طریق خشونت اعمال کنند… ما نمی‌توانیم چنین زخمی را بپذیریم، چنین رنجی نه تنها جهان هنر و سینما که همه دنیا را آزرده می‌سازد.
این نامه را آلفونسو کوارون، اسپایک لی، گی‌یرمو دل تورو و استیون فریرز و بازیگران جرمی آیرونز، دبورا وینگر، ریچارد گیر و جان مالکوویچ نیز امضا کرده‌اند.
برمبنای گزارش‌هایی که در رسانه‌های ایتالیایی منتشر شده حداقل یکی از مردانی که متهم به حمله به نمایش فیلم شده است، متعلق به یک گروه جوان راست افراطی وابسته به حزب سیاسی نئوفاشیست ایتالیا است.
والریو کاروکی بنیانگذار «سینما آمریکا» در مصاحبه‌ای با این دی وایر گفت: ما مورد حمله قرار می‌گیریم زیرا می‌توانیم به صورتی دو جانبه با اکثریت مردم صحبت کنیم. کاملاً روشن است که آنها می‌خواهند به همه دنیا بگویند که خشونت خصوصی خوب است.
شریدر سازنده فیلم که این نامه را امضا کرده گفت: آنچه اینجا اتفاق افتاد خیلی شبیه رویدادی است که ۵۰ سال پیش اتفاق می‌افتاد، و این زمانی است که جنبش سینمایی به یک جنبش سیاسی تبدیل میگردد.
«اولین اصلاح‌شده» فیلمی درام به کارگردانی و نویسندگی پل شریدر محصول سال ۲۰۱۷ آمریکاست. این فیلم نامزد جایزه شیر طلایی هفتاد و چهارمین جشنواره فیلم ونیز شد و در جشنواره گاتهام که جشنواره‌ای برای فیلم‌های مستقل است موفق به کسب جایزه بهترین بازیگر مرد برای ای تن هاوک و بهترین فیلمنامه برای پل شریدر شد.