پنجمین مدال کاروان ایران در یونیورسیاد ایتالیا بر گردن پومسه کاران

تهران -ایرنا - «کورش بختیار» امروز در نخستین روز رقابت های پومسه سی امین دوره یونیورسیاد ۲۰۱۹ مدال برنز را از آن خود کرد.
در ادامه رقابت‌های یونیورسیاد ناپل، در پومسه انفرادی کوروش بختیار توانست به مدال برنز برسد. مدال طلا و نقره این رقابت نیز به ورزشکاران کره جنوبی و آمریکا رسید.
از نکات جالب توجه این مسابقات حضور رئیس فدارسیون جهانی در سالن بود. در جریان اجرای حرکات فرم توسط کورش بختیار، رییس فدراسیون جهانی تکواندو در سالن حضور داشته و بختیار را مورد تشویق قرار داد.
در پایان چهارمین روز از سی امین دوره مسابقات کاروان ایران یک طلا، دو نقره و دو برنز را از آن خود کرد.
تکواندو کار کشورمان پس از کسب مدال برنز پومسه سی امین دوره یونیورسیاد در ناپل گفت: سطح مسابقات پومسه در سی امین دوره یونیورسیاد بالا بود و حق اشتباه نداشتیم.
کوروش بختیار اظهار داشت: سطح مسابقات بالا بود و حریفان من قهرمان جهان و آسیا بودند. فضای برگزاری از نظر کیفیت کمتر از مسابقات جهانی و آسیایی بود اما شرکت کننده ها قوی بودند و حق اشتباه نداشتیم.
وی در ادامه افزود: اگر در یک تکنیک بی تعادلی نداشتم، قطعاً نقره می گرفتم اما خوشحالم که دست خالی نیستم و توانستم جواب اعتماد استاد نظری را بدهم و از وی تشکر می کنم.
تکواندو کار کشورمان در خصوص مسابقات تیمی که برگزار می شود، یادآور شد: برای آمادگی در بخش تیمی تلاش کردیم. سطح تیمی ها کمتر از انفرادی نیست. بچه های ما واقعاً قوی هستند خیلی از کشورها از ما می ترسند فقط باید به خودمان اعتماد داشته باشیم.