درخواست کارآفرینان ایتالیایی برای همکاری با ایران

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از رم، مقامات اقتصادی استان کالابریا ایتالیا توسعه روابط تجاری با ایران را خواستار هستند. کلائوس الجیئری، رئیس اتاق بازرگانی شهر کوزنتزا، خواستار افزایش همکاری بین استانی میان فعالان بخش های صنعتی، تجاری و کشاورزی این استان را با طرف های ایرانی، شد.
رئیس اتاق بازرگانی شهر کوزنتزا در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در ایتالیا گفت: « ما بسیار علاقمندهستیم همکاری های تجاری و فرهنگی خود را با ایران گسترش دهیم. اتاق بازرگانی شهر کوزنتزا، آمادگی دارد با دعوت از فعالان اقتصادی ایران، همکاری های تجاری بین استانی میان دو کشور را گسترش دهد».
مسئولان فرهنگی این استان نیز بر ضرورت گسترش همکاری های فرهنگی بین استانی میان دو کشور اصرارمی ورزند.
پیئترو پیترامالا، یکی از مسئولان فرهنگی استان کالابریا گفت: « استان کالابریا نه فقط در بخش تجاری بلکه در زمینه فعالیت های مشترک فرهنگی و هنری نیز این امادگی را دارد تا با ایران همکاری داشته باشد».
شهر کوزنتزا مرکز استان کالابریا است.کارافرینان و فعالان اقتصادی ایتالیا، محدودیت های تجاری آمریکا ضد ایران را غیر قانونی و به زیان شرکت های ایتالیایی و دیگر کشورهای اروپایی می دانند و به همین دلیل علاقمند به کار در بازار پررونق ایران هستند.
مصاحبه ها
---------
الف - کلائوس الجیئری، رئیس اتاق بازرگانی شهر کوزنتزا در استان کالابریا ایتالیا
ب -پیئترو پیترامالا، فعال فرهنگی