رییس آکادمی المپیک: حس وظیفه شناسی کاروان ایران در ایتالیا ستودنی است.

تهران- ایرنا- رئیس آکادمی ملی المپیک و عضو هیات رییسه فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی حس وظیفه شناسی کاروان اعزامی ایران به این دوره از بازی های دانشجویان جهان را ارزشمند توصیف کرد و گفت: یکی از نکات ارزشمند در این دوره درخشش ویژه دختران دانشجو بوده است.
«رضا قراخانلو» روز شنبه و در حاشیه رقابت های تیرو کمان سی امین دوره یونیورسیاد ایتالیا این اظهارات را بیان کرد و افزود: حضور موفق و ارزشمندی در این دوره از مسابقات را داشتیم و این کاروان منظم با تعداد نفرات قابل توجه، حاوی پیام های ارزشمندی است.
وی گفت: این حضور نشان می دهد که ایران به ورزش و دانشجو اهمیت می دهد و همچین در ورزش قهرمانی مدال هم اهمیت دارد و ما به جز یک رشته که توضیح خاص دارد در سایر رشته‌ها به مدال رسیدیم.
قراخانلو گفت: این دوره از یونیورسیاد که در چند شهر برگزار شد، کمبودهایی داشت که نمی خواهم به آنها اشاره کنم اما برخی از رشته های ما در یک خوابگاه دانشجویی بودند و سرپرست ها، مربیان و ورزشکاران با اتحاد و همدلی این شرایط را تحمل کرده و تنها به هدف خود فکر کردند.
وی تاکید دارد که دانشجویان سرمایه های ملی هستند اما باید رشته های ورزشی دانشجویان زن توسعه یابد زیرا در این رویداد خوش درخشیدند.
رئیس آکادمی ملی المپیک در پاسخ به این سوال که از کسب کدام مدال بیشتر لذت بردید، گفت: مدال تیر و کمان ما را اذیت کرد و ما در محل برگزاری مسابقه با استرس زیادی روبرو شدیم و با ۲ میلیمتر اختلاف نقره گرفتیم. اما مدال سروش احمدی هیجان زیادی داشت زیرا با هوش و ذکاوت در وقت طلایی مدال گرفت.
سی امین دوره یونیورسیاد تابستانی دانشجویان جهان از ۱۲ تیرماه امسال با حضور بیش از ۱۰ هزار دانشجوی ورزشکار از ۱۵۰ کشور جهان در ۲ بخش دختران و پسران در ناپل ایتالیا اغاز و یکشنبه به کار خود پایان داد.
این رویداد در ۱۵ رشته دو و میدانی، بسکتبال، شمشیر بازی، فوتبال، ژیمناستیک هنری، جودو، شنا، تکواندو، واترپلو، تنیس روی میز، والیبال، تنیس، شیرجه، تیر اندازی باکمان و ژیمناستیک ریتمیک و ۳رشته انتخابی قایقرانی (بادبانی)، راگبی و تیراندازی جریان دارد.
از ایران ۴۲ ورزشکار دختر و پسر در چهار رشته والیبال، تکواندو (پومسه و مبارزه)، تیراندازی با کمان (کامپوند) و تیراندازی به این رویداد اعزام شدند.