با وجود تهدید آمریکا به اروپا هوآوی بیش از 3 میلیارد دلار در ایتالیا سرمایه گذاری خواهد کرد

تهران- ایرنا- شرکت "هوآوی" سه شنبه شب اعلام کرد که این شرکت بزرگ ارتباطی، آمادگی دارد تا سال 2021 در ایتالیا سرمایه گذاری و سه هزار فرصت شغلی را ایجاد نماید.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، "توماس میاو" مدیرکل شعبه شرکت هوآوی در ایتالیا در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد: در سال های آینده، حدود یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون دلار در ایتالیا برای دستیابی به تجهیزات، یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار برای بازاریابی و ۵۲ میلیون دلار نیز برای پژوهش و توسعه محصولات اختصاص داده می شود.
میاو افزود: این سرمایه گذاری ها در ایتالیا، سه هزار فرصت شغلی ایجاد خواهد کرد که یکهزار تن از آنان به صورت مستقیم و دو هزار نفر به صورت غیرمستقیم شاغل خواهند شد.
اعلام سرمایه گذاری عظیم هوآوی در ایتالیا در حالی اتفاق افتاد که "دونالد ترامپ" رئیس جمهوری آمریکا به بهانه جاسوسی شرکت مخابراتی هواوی از کاربرانش، ضمن بستن بازارهای ایالات متحده روی محصولات و خدمات این شرکت چینی، از متحدان خود بویژه اروپا خواست؛ واشنگتن را در این تحریم هوآوی یاری کنند.
واشنگتن همچنین اروپایی ها را تهدید کرده است؛ در صورتی که همکاری با این شرکت چینی را رها نکنند، ارتباط اطلاعاتی اش را با این کشورها محدود خواهد کرد.
'ریچارد گرنل' سفیر آمریکا اسفندماه ۹۷ درنامه ای به دولت آلمان اعلام کرد؛ اگر تجهیزات ساخت شرکت هوآوی در شبکه نسل پنجم آلمان استفاده شود، واشنگتن تبادل اطلاعاتی با برلین را محدود خواهد کرد.
ترامپ فعالیت شرکت هوآوی را تهدید برای امنیت ملی آمریکا دانسته و به بهانه جاسوسی، به دنبال آن است که نام این شرکت را در فهرست لیست سیاه قرار دهد.
'مایک پمپئو' وزیر امور خارجه آمریکا نیز این پیام را مورد تأکید قرار داده و مدعی شده که شرکت هوآوی تسهیل کننده جاسوسی توسط دولت چین است.
شرکت هوآوی نیز در در واکنش به اقدام ترامپ برای قرار گرفتن در فهرست سیاه، این هفته اعلام کرد که قصد دارد صدها فرصت شغلی را در آمریکا حذف نماید.