ایتالیا در یک قدمی رکود اقتصادی

کاهش تولیدات صنعتی در کنار بدهی سنگین دولتی که درحال حاضر به بیش از 2 هزار و 375 میلیارد یورو افزایش یافته است، از جمله دلایل صفر شدن رشد اقتصادی ایتالیا است.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از رم؛ مرکز آمار ایتالیا(ایستات) اعلام کرد رشد اقتصادی این کشور برای دومین دوره سه ماه متوالی، صفر شده است. ادامه شرایط بحرانی اشتغال و متوقف ماندن رشد اقتصادی در ایتالیا، مردم این کشور را به بهبود وضع اقتصادی ایتالیا بدبین کرده است.
یک شهروند ایتالیایی که متاسفانه شغل خود را از دست داده است به خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در رم گفت: «شرکت ما در سال گذشته 420 نفر از کارکنانش از جمله خود من را اخراج کرد و ما هنوز در جستجوی کار هستیم. بعد از گذشت 10 سال از بحران مالی، متاسفانه ایتالیا هنوز با مشکلات اقتصادی زیادی دست و پنجه نرم می کند».
اقتصاد ایتالیا در حالی در سراشیبی سقوط قرار گرفته که سال گذشته میلادی رشد اقتصادی این کشور به 1 درصد افزایش یافته بود.جانی لپره، کارشناس اقتصادی ایتالیا گفت: «متوقف ماندن رشد اقتصادی ایتالیا به این علت است که سیاست های اقتصادی دولت های مختلف در سال های گذشته موفقیت آمیز نبوده است و نتوانسته اقتصاد ما را از سکون خارج کند. البته بر اساس گزارش مرکز آمار اروپا، میانگین رشد اقتصادی دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیز در سه ماهه دوم سال جاری، برابر با دو دهم درصد بوده است که نسبت به سه ماه اول، سه دهم درصد کاهش داشته است».
به گفته کارشناسان، کاهش تولیدات صنعتی در کنار بدهی سنگین دولتی که هم اکنون به بیش از 2375 میلیارد یورو افزایش یافته است، از جمله دلایل صفر شدن رشد اقتصادی ایتالیا می باشد.