ترامپ: امیدوارم «کنته» نخست‌وزیر ایتالیا باقی بماند

رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد: امیدوارم «جوزپه کنت» نخست وزیر ایتالیا بماند.
به گزارش خبرگزاری مهر، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا امروز سه شنبه در پیامی توئیتری ابراز امیدواری کرد که جوزپه کنته نخست وزیر موقت ایتالیا بتواند در مقامش باقی بماند.
رئیس جمهوری آمریکا در این خصوص نوشت: اوضاع برای نخست وزیر بسیار محترم ایتالیا به نظر خوب می‌رسد. او مردی بسیار با استعداد است که امیدوارم در مقامش ابقاء شود.
این در حالیست که دونالد ترامپ و جوزپه کنته در روزهای گذشته در شهر بیاریتز فرانسه در نشست گروه ۷ در فرانسه شرکت کردند.
لازم به ذکر است، «سرجیو ماتارلا» رئیس جمهوری ایتالیا پیشتر اعلام کرد که زمان تعیین دولت آتی این کشور نیاز به تمدید دارد.
وی در سخنان شب گذشته خود اظهار داشت: متاسفانه احزاب سیاسی بخصوص احزاب سوسیال دمکرات و حزب پوپولیستی «جنبش پنج ستاره» که داعیه تشکیل دولت آینده ایتالیا را داشتند در نشست ها و گفتگوهای خود هنوز به نتیجه مشترکی دست پیدا نکرده اند.
رئیس جمهوری ایتالیا خواستار تمدید زمان تعیین دولت آتی تا روز چهارشنبه شده است.
پس از سقوط دولت ایتالیا بواسطه استعفای «جوزپه کنته» نخست وزیر این کشور احزاب سیاسی رایزنی ها و نشست های مشورتی خود را آغاز کرده اند.
گفتنی است نخست وزیر ایتالیا هفته گذشته با حضور در مجلس سنای این کشور و پس از یک سخنرانی طولانی با انتقاد شدید از «بی‌مسئولیتی» ماتئو سالوینی، معاون خود را آغازگر اختلاف‌ها درون دولت و «عامل سقوط» آن خواند.