در دیدار معاونان وزیر خارجه ایتالیا و ایران، پافشاری ایتالیا بر حفظ برجام

رئیس مرکز مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت امور خارجه کشورمان با خانم مرینا سرینی معاون وزیر خارجه ایتالیا در رم دیدار و گفتگو نمود
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا وسیما از رم، رئیس مرکز مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت امور خارجه کشورمان که برای شرکت در اجلاس بین المللی گفتگو‌های خاورمیانه در رم بسر می‌برد، با خانم مرینا سرینی معاون وزیر خارجه ایتالیا دیدار و مذاکره نمود. در این دیدار، طرفین درباره روابط دوجانبه، برجام و آخرین تحولات منطقه بحث و تبادل نظر کردند.
خانم سرینی با اشاره به ظرفیت‌های متنوع دوکشور بر ضرورت بهره گیری از آن‌ها جهت توسعه روابط تاکید کرد.
وی همچنین با توجه به تحولات منطقه، استمرار گفتگو بین مقامات دوکشور را خواستار شد.
معاون وزیر امور خارجه ایتالیا بار دیگر حمایت کشورش از توافق برجام را مورد تایید قرار داد.
سجاد پور نیز در این دیدار با تشریح اقدامات جمهوری اسلامی ایران در جهت حفظ برجام در چارچوب همکاری کامل با آژانس بین المللی انرژی اتمی و عمل به تعهدات خود در برابر این توافق گفت: این یک توافق دوطرفه بوده و انتظار می‌رود طرف‌های دیگر بخصوص اروپا نیز به تعهداتی که پذیرفته عمل کنند.
رئیس مرکز مطالعات سیاسی و بین الملل وزارت امور خارجه کشورمان در رابطه با روابط دو کشور با اشاره به جایگاه ایتالیا به عنوان شریک اول تجاری ایران در اروپا در سال‌های اخیر، استفاده از فرصت‌ها و رفع موانع جهت توسعه روابط در راستای منافع دو کشور را مورد تاکید قرار داد.
سجادپور همچنین با اشاره به تحولات اخیر در منطقه گفتگوی بین دو کشور را درخصوص این تحولات ضروری دانسته و بر آمادگی ایران برای رایزنی با ایتالیا تاکید کرد.