آمادگی همکاری با فعالان اقتصادی ایتالیا در قزوین را داریم

استاندار قزوین گفت: ما از همکاری‌های اقتصادی ایران و ایتالیا استقبال می‌کنیم و در قزوین آمادگی داریم تا با فعالان اقتصادی ایتالیا همکاری کنیم.
به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، هدایت‌الله جمالی‌پور استاندار قزوین ظهر امروز در دیدار با سفیر ایتالیا در استانداری قزوین اظهار کرد: ایران و ایتالیا به لحاظ سوابق تاریخی و فرهنگی، ارتباط بسیار دوستانه، برادرانه و همکاری های نزدیک با هم داشته اند.
وی افزود: این سابقه کمک می‌کند که دو کشور در حوزۀ اقتصادی با هم تعاملات اقتصادی بیشتری انجام داده و از بازار cis که ایران می تواند محور باشد، استفاده بیشتری ببرند؛ ایران کشوری همیشه مهمان نواز بوده و سعی کرده است با کشورهای دیگر بر اساس احترام متقابل همکاری داشته باشد و این مهمان نوازی قابل مشهود است.
جمالی‌پور ادامه داد: برجام سند خوبی بود که می‌توانست همکاری اقتصادی بین ایران و اروپا را تقویت کند و ایران و اروپا براساس برجام می‌توانند همچنان همکاری داشته باشند.
استاندار قزوین یادآور شد: ایران همیشه در موافقات بین‌المللی متعهد بوده و هنوز هم متعهد است و امروز هم اصرار دارد سندی که مورد اعتماد و امضای همه کشورها جاری شده است، همه بر اساس سند برجام حرکت کنند.
وی خاطرنشان کرد: ما از همکاری‌های افتصادی ایران و ایتالیا استقبال می‌کنیم و در قزوین آمادگی داریم تا با فعالان اقتصادی ایتالیا همکاری کنیم.
جمالی‌پور گفت: امیدوارم که سفر شما به قزوین نتیجه خوبی در حوزه های مختلف از جمله فرهنگی و اقتصادی داشته باشد و با این سفر بتوانیم همکاری اقتصادی بین ایتالیا و قزوین را فراهم کنیم.
وی عنوان کرد: ما در گذشته با شهر یونجا ایتالیا نیز تفاهم‌نامه خواهرخواندگی منعقد کردیم و می‌شود براساس آن همکاری‌های اقتصادی را گسترش داد.
استاندار قزوین تصریح کرد: در حوزۀ علمی و دانشگاهی نیز آمادگی داریم تا تعامل دانشگاهی بین قزوین و ایتالیا صورت بگیرد و ما انتظار داریم که ایتالیا موضع خود را همچون گذشته در حمایت از منافع جمهوری اسلامی ادامه داده و تعاملات سازنده و فرصت های مناسبی را بین دوکشور رقم بزند.
جمالی‌پور خاطرنشان کرد: شما به عنوان سفیر ایتالیا می‌توانید آرامش و امنیت ایران را در ایتالیا گسترش دهید چراکه گاها تبلیغات اشتباه درباره ناامن بودن ایران صورت می‌گیرد و از سرمایه گذاران ایتالیا برای حضور در ایران دعوت کنید.
وی اضافه کرد: کشور ایتالیا سعی کرده کشور مستقلی باشد و منافع خود را در مناسبات سیاسی در نظر می گیرد و انتظار ما این است که منافع ایتالیا و ایران و هم بستگی خوب بین ایران و ایتالیا فراهم شود.
استاندار قزوین یادآورشد: ایران به عنوان کشور مهم در منطقه می‌تواند نقش‌آفرینی و به ثبات منطقه کمک کند و تعاملات مشترک اقتصادی و در حوزه امنیتی با اتحادیه اروپا همکاری داشته باشد.
جمالی‌پور مطرح کرد: ایران هیچوقت آغازگر جنگ نبوده و مدافع حقوق مردم بوده است و هرگز اجازه مداخله در امورکشور به هیچ بیگانه‌ای را نداده و همچنان این روند را ادامه خواهد داد.
وی ادامه داد: از تمام ملت ایتالیا دعوت می‌کنم از آثار تاریخی و گردشگری ایران و قزوین بازدید کنند که خاطرات خوشی برای آنها رقم خواهد خورد.
استاندار قزوین تصریح کرد: شما می‌توانید پیام‌آور صلح و همکاری اقتصادی ایتالیا باشید و انتظار داریم از مسیر صلح و دوستی تلاش بیشتری کنید.
جمالی‌پور اضافه کرد: صلح موجب تقویت دوستی‌ها و مودت می‌شود و ما همیشه به دنبال صلح پایدار هستیم.