کمیسیون صنایع

صورتجلسه کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی ایران و ایتالیا مورخ ۱۳۹۶/۰۶/۰۶

کمیسیون صنایع در روز دوشنبه ششم شهریورماه سال جاری با حضور آقای مهندس بهرامن، ریاست کمیسیون و سایر اعضا برگزار شد. در ابتدای جلسه، آقای مهندس بهرامن مطرح کردند که احتمال این را می‌دادند که با توجه به تعطیلی آگوست در این جلسه تعداد اعضای کمتری را ببینیم و در همفکری با آقای مهندس پورفلاح نیز نظر بر کنسل کردن این جلسه نیز بوده است.
همچنین ایشان در ادامه سخنانشان درمورد نحوه‎ی ارتباط این کمیسیون با اعضا از طریق ایمیل، سایت، کانال تلگرام و ... توضیحاتی دادند و اینکه در این کمیسیون سعی بر این است که از فضای بین ایران و ایتالیا در بخش صنعت و معدن استفاده شود و خروجی‌های این کمیسیون را نیز از طریق هیات رئیسه به بیرون از جلسات کمیسیون انتقال دهیم. سپس دبیر این کمیسیون در ادامه سخنان آقای مهندس بهرامن راه‌های برقراری ارتباط اعضا با اتاق بازرگانی ایران و ایتالیا را تشریح کردند و از آن جمله به آدرس ایمیل مستقیم دبیر این کمیسیون (admin@iiccim.ir) و کانال تلگرامی کمیسیون اشاره کردند و در ادامه، در مورد عضویت اعضا در کانال کمیسیون از طریق ارسال شماره تلفن همراه به آدرس ایمیل ذکر شده دبیر این کمیسیون و دریافت لینک عضویت و نحوه استفاده این لینک و ربات تلگرامی اتاق با آدرس @iiccim_bot نیز به طور کامل توضیح دادند.
یکی از اعضا از این موضوع که نمی‌توان مطالب ارسالی در کانال تلگرامی این کمیسیون را به دلیل شلوغی آن حذف نمود، اظهار نارضایتی کردند که در پاسخ به صحبت‌های ایشان، این موضوع مطرح شد که پرهیز از حذف هرگونه اطلاعات درج شده در کانال از ویژگی‌های اصلی کانال‌هاست و با توجه به اینکه از بدو تاسیس فقط 5 پیام در کانال کمیسیون صنایع ثبت شده است، لزومی به حذف این پیام‌ها دیده نشده است.
همچنین در ادامه این جلسه به این نکته اشاره شد که مدارک مورد نیاز عضویت جدید و تمدید عضویت برای اعضای حقیقی و حقوقی، مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای اعضای حقیقی و حقوقی و همچنین آخرین تغییرات در قوانین اتاق که از تغییرات قوانین کنسولگری نشات گرفته، از جمله مواردی است که اعضا می‌توانند در ربات تلگرامی اتاق مشاهده کنند.
در ادامه جلسه، به معرفی اعضا پرداخته شد تا اعضای جدید نیز با اعضای قدیمی آشنا شوند. در این میان یکی از اعضا درخواست برگزاری جلسات کمیسیون در زمانی معین را داشت، که به اطلاع ایشان رسید کمیسیون صنایع دوشنبه اول هر ماه راس ساعت 14 برگزار می‌گردد و درصورتی‌که زمان برگزاری جلسه‌ای تغییر کند و یا جلسه‌ای کنسل شود، در کانال این کمیسیون اطلاع‌رسانی خواهد شد.
ریاست کمیسیون، در ادامه جلسه هدف این کمیسیون را انتقال خروجی جلسات برگزار شده درمورد نیازها و مسائلی از جمله مارکتینگ، فاینانس و ... بین کشورهای ایران و ایتالیا به سمع و نظر مسئولان بالاتر از طریق هیات رئیسه و نیز آقای مهندس پورفلاح در اتاق بازرگانی ایران و ایتالیا دانست، سپس درمورد مباحث مطرح شده در جلسه برگزار شده قبلی این کمیسیون ( از جمله درمورد نحوه‌ی فاینانس و افتتاح LC توسط بانک‌ها در اروپا) نیز صحبت‌هایی مطرح شد. و سپس صحبت از اعزام هیات‌هایی از سوی اتاق ایران و ایتالیا جهت بازدید از نمایشگاه‌های سایر کشورهای اروپایی علاوه بر نمایشگاه‌های کشور ایتالیا و امکان انتقال فن‌آوری‌های نوین مشاهده شده در این نمایشگاه‌ها به داخل کشور از جمله موضوعات دیگری بودند که در این کمیسیون مطرح شدند.
مورد بعدی مربوط به درخواست ویزایی بود که توسط مدیرعامل شرکت سینادارو مطرح گردید که جناب آقای مهندس بهرامن توضیحات کامل را به ایشان ارائه دادند.
در ادامه این جلسه نیز چند پیشنهاد دیگر داده شد:
1- ایجاد بانک اطلاعاتی از اعضای اتاق ایران و ایتالیا بابت طبقه‌بندی اعضا برحسب زمینه کاری
2- امکان بررسی عضویت اعضا و ویژگی فعال بودن آن‌ها از طریق سایت اتاق توسط سازمان‌های دیگر از هر کشوری و در هر زمانی با وارد کردن تنها شماره عضویت
همچنین در انتهای جلسه، به سوال یکی از اعضا مبنی بر امکان دریافت نامه عضویت از اتاق ایران و ایتالیا، پاسخ داده شد و به این نکته اشاره شد که کارت اتاق نیازی به ترجمه ندارد و همچنین امکان دریافت تاییدیه عضویت در اتاق نیز وجود دارد.

با تشکر
امید پند
دبیر کمیسیون صنایع

درباره این کمیسیون بیشتر بدانید...