کمیسیون گردشگری

صورتجلسه کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی ایران و ایتالیا هشتم آذر ماه نود و شش

هشتمین جلسه کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی ایران و ایتالیا در روز چهارشنبه، هشتم آذر ماه سال جاری با حضور اعضای این کمیسیون، آقایان علیرضا ناظم‌الرعایایی، محمد رحمانی، محمد شیرکوند، دارا پزشکیان، میلاد آقا علی‌خانی، محمدرضا زهی، حمیدرضا خانجانزاده و خانم¬ها هدی اوضاتی، شیوا لاجوردی، مهسا سرلک، هانیه گوهری‌پور و نیلوفر محمدزاده، "دبیر کمیسیون"، در محل اتاق بازرگانی ایران و ایتالیا برگزار شد.
در ابتدای جلسه اعضای جدید در این کمیسیون، به معرفی خود پرداختند و به سرفصل های مورد بحث در گردشگری اشاره شد.
آقای شیرکوند در مورد زمان برگزاری سمینار به نمایشگاه‌های موجود در اتریش، ایتالیا و... تا پایان فروردین‌ماه و همچنین مصادف شدن ماه مبارک رمضان در خرداد‌ماه اشاره کردند و از این جهت ماه اردیبهشت را با توجه به ظرفیت‌های موجود، زمان مناسبی برای برگزاری سمینار دانستند.
آقای ناظم‌الرعایایی، آقای شیرکوند را به عنوان دبیر سمینار معرفی نمودند و در ادامه به این نکته اشاره کردند که سمینار مورد‌نظر با تعداد محدودی مدعو برگزار خواهد شد و پیشنهاد کردند که در این زمینه از افراد حرفه‌ای و سرشناس در زمینه گردشگری در ایتالیا دعوت به عمل آید.
همچنین ایشان در ادامه، در رابطه با اصول کار سمینار توضیح دادند که در کشور ایران، صنعت گردشگری صنایع وابسته¬ای از جمله هتل، اماکن تفریحی و ... دارد که این موضوع باید توسط کمیته مربوطه بررسی شده و شرکت‌های ایتالیایی، نظرات و ایده‌هایشان را اعلام کنند تا بتوان با توجه به آن نظرات، فرصت‌های سرمایه‌گذاری را برای آنان تبیین کرد.
آقای شیرکوند دعوت از شرکت‌های سرشناس ایتالیایی در این حوزه را صحیح ندانسته و اشاره کردند که باید از شرکت‌های ایتالیایی که تمایل همکاری با ایران را دارند، دعوت به عمل آید تا امکان همکاری واقعی وجود داشته باشد.
در ادامه جلسه، آقای ناظم‌الرعایایی تشکیل جلسه¬ای را برای روز یکشنبه، تاریخ دوازدهم آذر ماه سال جاری، با دستور جلسه «شروع کارهای مربوط به سمینار و مشخص شدن روسای کارگروه¬‌های سمینار» هماهنگ کردند. همچنین مقرر گردید که مشکلات و موانع قانونی اجرایی سمینار، به آقای رحمانی گزارش داده شود تا ایشان بتوانند برنامه‌ریزی لازم در آن زمینه را انجام دهند.
آقای شیرکوند در ادامه صحبت‌های آقای ناظم‎الرعایایی، به این موضوع اشاره کردند که کلیه جلسات مربوط به سمینار می‌بایست جهت‌گیری داشته و طبق دستور جلسه مربوط به آن صورت گیرد و سایر موارد کلی از طریق مکاتبات با دبیر سمینار انجام پذیرد.
آقای زهی به جمع‌بندی و مدیریت اطلاعات و سایر امور از ابتدای کار اشاره کردند.
جلسه در ساعت 16 و با تشکر آقای ناظم‌الرعایایی از اعضای شرکت‌کننده در این کمیسیون خاتمه یافت.
نیلوفر محمدزاده
دبیر کمیسیون گردشگری

تماشاخانه تصویر

درباره این کمیسیون بیشتر بدانید...