سفیر ایران در ایتالیا بر لزوم حل مشکلات خاورمیانه از طریق گفت وگو تاکید نمود

ایرنا – سفیر ایران در ایتالیا ، سیاست تهران برای حل مشکلات خاورمیانه از طریق گفتگو بین کشورهای منطقه و بدون دخالت نیروهای خارجی را مورد تاکید قرار داد.
«حمید بیات» در مراسم گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی که شامگاه روز (دوشنبه) در محل اقامتگاه سفیر جمهوری اسلامی ایران در ایتالیا برگزار شد به تشریح دستاوردهای انقلاب اسلامی در چهل و یک سال گذشته به رغم تحریم‌ها و فشارهای آمریکا پرداخت.
وی موفقیت‌های کشورمان را در کسب رتبه های والای علمی در جهان از جمله دانش هسته ای، خودکفایی و تلاش برای اثبات صلح آمیز بودن فعالیت‌های اتمی ایران که به توافق برجام منجر شد مورد توجه قرار داد.
بیات خروج یکجانبه امریکا از برجام، افزایش فشارهای ظالمانه، اعمال تحریم های غیر قانونی و نقض مکرر قوانین بین الملل را که آخرین مورد آن شهادت سردار سلیمانی بود محکوم کرد و نقش جمهوری اسلامی ایران را در مقابله با افراط گرایی ازجمله شکست داعش مورد تاکید قرار داد.
سفیر کشورمان همچنین روابط دوجانبه با ایتالیا را با توجه به سابقه تاریخی مناسبات دو کشور، همواره دوستانه توصیف نمود و یادآور شد که ایتالیا مهمترین شریک تجاری ایران در اروپا به‌شمار می رود.
وی با اشاره به اینکه فشارهای آمریکا، مناسبات اقتصادی دو کشور را به میزان قابل توجهی کاهش داده ابراز امیدواری کرد که شرکت های کوچک و متوسط ایتالیایی بتوانند از فرصت های ممکن استفاده بهینه کنند.
مراسم جشن و بزرگداشت انقلاب اسلامی با حضور برخی از مقامات و مسئولین ایتالیایی ازجمله رئیس کمیسیون سیاست خارجی سنا،، مشاور دیپلماتیک رئیس جمهوری، نخست وزیر پیشین ایتالیا، جمعی از نمایندگان مجلس سنا و مجلس نمایندگان، سفرا و دیپلمات ها و وابستگان نظامی سفارتخانه های مقیم، مسئولین شرکتهای تجاری و بازرگانی، خبرنگاران، شخصیت های فرهنگی و دانشگاهی، ایران شناسان ایتالیا و صاحب نظران و علاقمندان به کشورمان در در محل اقامتگاه سفیر جمهوری اسلامی ایران در ایتالیا منعقد شد.