شهر ویکتوریا برای از دست دادن مهندس روساریو الساندرلو می گرید

امروز برای از دست دادن یک فرزند درخشان شهر ویکتوریا که خاموش شد عزاداریم. امروز پس از یک دوره بیماری سخت مهندس روساریو الساندرلو در سن 88 سالگی درمحل خانه خود در میلان در ساعت 04:30 صبح قلبش از حرکت ایستاد و دارفانی را وداع گفت. 

در سال 1990 شهردار شهر ویکتوریا جایزه افتخاری " vittoria insigne" را به پاس علاقه مهندس الساندرلو به شهر ویکتوریا و و توانمندیهای ارزنده وی اهدا نمود که این جایزه به تمامی کسانی که از شهر ویکتوریا هستند و به نام این شهر در ایتالیا و در عرصه های بین‌الملل خدمت می کنند اهدا می شود. الساندرلو این جایزه را بخاطر توانمندی درخشان، مدیریت و کارهای دیپلماتیک که در عرصه ملی و جهانی متمایز بود دریافت نمود.

وی در سال 1956 در رشته مهندس شیمی صنعتی از دانشگاه پلی تکنیک میلان فارغ التحصیل شده و در سال 1958 به شرکت ادیسون که در زمینه تولیدی برق وارد شد. 8 سال بعد پس از ادغام شرکت ادیسون و Montecatini در شرکت Montedison به کار خود ادامه داد. در شرکت Foro bonarparte پله های ترقی را یکی یکی طی کرد و در سال 1973 مدیر فنی و در سال 1980 مدیر عامل Tecnimont در بخش فنی گروه Montedison غول بخش شیمی ایتالیا تا سالهای 90 شد و به دنبال آن ریاست را به عهده گرفت.از سال 2007 تا 2010 ریاست شرکت ITALIPIANTI SPA که شرکت در زمینه ساخت و مهندسی بود بر عهده گرفت. عضو کمیته استراتژیک Montedison و هماهنگ کننده سرمایه گزاری برای پروژه های چین بود.علاوه براین، نایب رئیس کنفیندوستریا با نمایندگی مشاور شورای بین المللی بود.

با انتصاب وزارت بازرگانی خارجی، مقام ریاست ایتالیایی بخش کمیته تجارت ایتالیا روسیه در داخل شورای همکاری ایتالیا روسیه به دست آورد و همچنین ریاست اتاق بازرگانی ایتالیا ایران را از آن خود نمود.

در سال 1997، رئیس جمهور وقت آقای اسکار لوییجی اسکالفارو، مدال افتخار شوالیه را به وی اهدا کرد در حالیکه در سال 2009 وی از جورجیو ناپلتینو مدال فرماندار را دریافت نمود.

عمیقا تاسف خود را در غم از دست دادن مهندس الساندرلو یک شهروند درخشان این شهر که به واسطه مدیریت و توانمندی های حرفه ای خود، با خود افتخار را به این سرزمین آورد ابراز می داریم. همدردی خود را با خانواده این بزرگوار در این روزهای سخت ابراز می نماییم و امیدواریم که او الگوی نسل های دیگر شهر ویکتوریا باشد که وی را نشناختند. وی کار بسیار خارق العاده‌ای برای شهر ویکتوریا انجام داد.