بازگشت دانشجویان ایرانی از ایتالیا به کشورمان به دلیل شیوع ویروس کرونا

آخرین خبر‌ها از شیوع ویروس کووید ۱۹ در ایتالیا
اعلام زمان بازگشت دانشجویان ایرانی از ایتالیا
همزمان با تداوم بحران کرونا در ایتالیا، صد‌ها دانشجوی ایرانی شاغل به تحصیل در این کشور، هفته جاری با ۳ پرواز اضطراری به ایران بازخواهند گشت.
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از رم؛ همزمان با تداوم بحران کرونا در ایتالیا، صد‌ها دانشجوی ایرانی شاغل به تحصیل در این کشور، هفته جاری با ۳ پرواز اضطراری به ایران بازمی گردند.
قرار است پرواز‌های مستقیم ایران ایر به شهر‌های رم و میلان برای بازگرداندن دانشجویان ایرانی به کشورمان در روز‌های چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه هفته جاری انجام گردد.
این سه پرواز فوق العاده به دنبال درخواست تعداد زیادی از دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل ساکن مناطق شمالی و مرکزی ایتالیا از سفارت جمهوری اسلامی ایران در رم جهت بازگشت به کشور و متعاقب آن، پیگیری وزارت امور خارجه کشورمان و ستاد ملی مبارزه با کرونا در ایران صورت می‌گیرد.
تاکنون درخواست نزدیک به یک هزار دانشجو برای بازگشت به ایران ثبت شده است و این احتمال وجود دارد تعداد پرواز‌های فوق العاده هما به ایتالیا افزایش یابد.
سفارت ایران در رم با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: بر اساس دستورالعمل‌های وزارت بهداشت ایران، دانشجویان ایرانی در زمان رسیدن به کشور ملزم به رعایت کامل قرنطینه و پروتکل‌های بهداشتی این وزارت خانه هستند.
هم اکنون در ایتالیا تعداد کل افرادی که به ویروس کرونا الوده شده اند به نزدیک به ۱۵۷ هزار نفر رسیده و شمار قربانیان نیز به حدود ۲۰ هزار نفر افزایش یافته است. بیشتر مبتلایان و قربانیان کرونا در ایتالیا در مناطق شمالی این کشور ساکن هستند.
در ایتالیا بیش از ۶ هزار دانشجو ایرانی مشغول به تحصیل هستند. جامعه ایرانیان در این کشور نیز نزدیک به ۳۵ هزار نفر تخمین زده می‌شود.