شمار مبتلایان کرونا در ایتالیا در آستانه ۱۹۳ هزار نفر

در ۲۴ ساعت گذشته با ۴۲۰ مورد جدید مرگ و میر ناشی از کرونا در ایتالیا شمار قربانیان این ویروس به ۲۵ هزار و ۹۶۹ نفر افزایش یافت.
افزایش شمار قربانیان کرونا به ۲۵ هزار و ۹۶۹ نفر
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما از رم، در ۲۴ ساعت گذشته با ۴۲۰ مورد جدید مرگ و میر ناشی از کرونا در ایتالیا، شمار قربانیان این ویروس به ۲۵ هزار و ۹۶۹ نفر افزایش یافته است.
بر اساس آمار جدید ستاد مقابله با حوادث غیرمترقبه ایتالیا، تعداد کل مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور نیز به ۱۹۲ هزار و ۹۹۴ نفر رسید. همچنین تعداد کل بهبودیافتگان به ۶۰ هزار ۴۹۸ نفر رسیده است. در همین حال، شمار مبتلایان جدید به کرونا در ایتالیا همچنان رو به کاهش است.
تحقیقات درباره شناسایی منشاء ویروس کرونا در ایتالیا
خبرگزاری رویترز‎ گزارش داد: یک بررسی علمی نشان می‌دهد نخستین ابتلا به ویروس کرونا در ایتالیا در ماه ژانویه صورت گرفته است. این تحقیق می‌تواند به شناسایی منشاء این ویروس در این کشور کمک نماید. ایتالیا بعد از آن شروع به آزمایش از افراد کرد که نخستین بیمار بومی در این کشور در روز ۲۱ فوریه در منطقه لومباردی شناسایی شد.
استفانو مرلر مسئول این تحقیق گفت: بر این باورند که مبتلایان بسیاری مدتی پیش از ۲۰ فوریه در لومباردی وجود داشتند و این نشان می‌دهد همه گیری کرونا بسیار قبل از آن شروع شده بود. قطعا اولین بیمار در ماه ژانویه مبتلا شده است، اما احتمال دارد وی حتی پیش از آن مبتلا شده باشد.
ایتالیا به منظور توقف شیوع کرونا، پرواز‌های هوایی از چین و به سمت چین را از روز ۳۱ ژانویه متوقف کرد بعد از آن که دو گردشگر چینی مبتلا به این بیماری در رم شناسایی شدند. اما محققان می‌گویند این اقدام بسیار دیر صورت گرفته است. یک تیم دیگر از محققان ایتالیایی نیز می‌گویند ویروس کرونا احتمالا در نیمه دوم ماه ژانویه از آلمان به ایتالیا رسیده است و نه مستقیما از چین.