تاکید ایتالیا بر لزوم بازشدن فوری مرزها در اروپا

وزیر امور خارجه ایتالیا اعلام نمود که پس از اتمام دوره محدودیت مرزی در 15 ژوئن٬ بخش گردشگری می‌تواند مجددا احیا شود.
لوئیجی دی مایو، وزیر امور خارجه ایتالیا اعلام کرد: برای بازگشایی مرزهای اتحادیه اروپا به روی گردشگران که به دلیل ویروس کرونا تا 15 ژوئن بسته خواهد بود، تلاش می‌کنند و در این تاریخ، بخش گردشگری می‌تواند احیا شود. ورود ایمن شهروندان اروپایی به ایتالیا برایمان مهم است و سعی داریم از این تابستان برای کمک به بخش هتل داری و کارآفرینان گردشگری استفاده کنیم.
وی در گفت‌وگو با کانال تلویزیونی «RAI» با اشاره به اینکه 15 ژوئن روز مهمی برای بخش گردشگری اروپا خواهد بود٬ افزود: این تاریخ٬ روز رهایی گردشگری در نظر گرفته خواهد شد. همه اروپا در این راستا با هم همکاری می کنند.
دی مایو تصریح کرد:‌ آلمان بر بازگشایی روند گردشگری در 15 ژوئن تأکید دارد و به شهروندان خود توصیه می کند به کشورهای دیگر سفر کنند. در این موضوع اختلافاتی با اتریش داریم که در حال گفتگو و مذاکره با این کشور هستیم.
گفتنی است کمیسیون اتحادیه اروپا به کشورهای این اتحادیه توصیه کرده است که محدودیت‌های مسافرتی برای شهروندان کشورهای غیرعضو در مرزهای خارجی این اتحادیه تا 15 ژوئن ادامه یابد. این کمیسیون تاکید کرده است که به دلیل کرونا وضعیت هنوز در اروپا و سراسر جهان پرخطر است.
از طرف دیگر ایتالیا تصمیم گرفته است تا از تاریخ 3 ژوئن مرزهای خود را به روی کشورهای اتحادیه اروپا باز کرده و شرط قرنطینه 14 روزه برای شهروندان این اتحادیه را اجرا ننماید.