ایتالیا برای جذب توریسم تبلیغ می‌کند/ تشدید اقدامات دیپلماتیک رم

ایتالیا که کانون‌های شیوع کرونا در اروپا محسوب می‌شود در آستانه تعطیلات تابستان برای جذب توریسم تبلیغات گسترده‌ای را به راه انداخته و اقدامات دیپلماتیک گسترده‌ای را در پیش گرفته است.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، روزنامه اتریشی "دی پرسه" در مطلبی نوشت: ایتالیا اقدامات دیپلماتیک خود برای باز کردن مرزها را تشدید می کند.
"لوئیجی دی مایو"، وزیر امور خارجه ایتالیا اعلام کرده که برای هفته های آینده یک تور اروپایی را برای تبلیغ به منظور بازگشایی مرزهای خود بر روی کشورهای اروپایی به راه می اندازد. وی تصمیم دارد در این تور اروپایی به کشورهای آلمان، اسلوونی و یونان سفر کند. یک سفر به وین البته هنوز در برنامه وزیر امور خارجه ایتالیا قرار ندارد، اما چنین سفری بعید هم به نظر نمی رسد.
در این میان عدم آمادگی اتریش برای گشودن مرزهای خود با ایتالیا با انتقادهایی از طرف مقامات این کشور همراه بوده است.
وزیر امور خارجه ایتالیا برای این منظور در روز چهارشنبه دیداری را با همتای فرانسوی خود در رم خواهد داشت. این اولین دیدار با وزیر امور خارجه فرانسه بعد از کاهش محدودیت های ضد کرونایی خواهد بود. دی مایو در روز جمعه به آلمان و روز شنبه هم به اسلوونی سفر خواهد کرد. در 9 ژوئن (20 خرداد ماه) هم سفری به یونان خواهد داشت.
برنامه سفر به وین که دی مایو هفته گذشته اعلام کرده بود فعلا از برنامه وی حذف شده اما بعید هم به نظر نمی رسد.
وزارت امور خارجه اتریش روز شنبه اعلام کرد که هیچ درخواست مشخصی در این باره از ایتالیا نشده است، اما طبیعتا از سفر وزیر خارجه ایتالیا به این کشور استقبال گرمی خواهد شد.
دولت اتریش که روند کاهش تدریجی محدودیت های کرونایی را در پیش گرفته و هشدارهای سفر به کشورهای اروپایی را آرام آرام لغو می کند چندی پیش اعلام کرد که ایتالیا همچنان کانون شیوع کرونا بوده و هنوز تصمیمی برای گشایش مرزهای خود با این کشور اتخاذ نکرده است.
در حالی که اتریش و برخی کشورهای اروپایی دیگر تمهیداتی را برای باز کردن مرزها با همسایگان خود اتخاذ می کنند. ایتالیا خواهان یک اقدام مشترک اروپایی در 15 ژوئن است و در غیر این صورت درباره فروپاشی اروپا هشدار داده است.
وزیر امور خارجه ایتالیا خواستار احترام نسبت به کشورش شده و اظهار داشته است: اگر فکر می کنید که می توانید مانند یک بیمارستان نظامی با ایتالیا رفتار کنید باید بدانید که ما در قبال چنین رفتاری دست روی دست نمی گذاریم. صبر ما حدی دارد.
وی رقابت بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا را در این شرایط بجا دانسته و در عین حال بر لزوم سالم و وفادارانه بودن آن تاکید کرده و اظهار داشت که ایتالیا زیبا، بی نظیر و دارای سواحل شگفت انگیز بوده و احتمالا هیچ رقیبی ندارد.
وزیر امور خارجه ایتالیا همچنین اعلام کرد که در دیدار ها با همتایان خود اعلام خواهد کرد که ایتالیا از 15 ژوئن آماده پذیرش توریست های خارجی بوده و در شفافیت کامل عمل می کند.
ایتالیا جزو کشورهایی است که به شدت تحت تاثیر شیوع کرونا قرار گرفته و قربانیان زیادی در این بحران داده است.