تظاهرات ایتالیایی‌های کرونا زده در اعتراض به مشکلات اقتصادی

رم- ایران پرس: ایتالیایی ها در اعتراض به مشکلات شدید اقتصادی ناشی از بحران کرونا تظاهرات کردند.
به گزارش خبرگزاری ایران پرس، صدها نفر با تجمع در یکی از میدان های رم، از آنچه عدم رسیدگی دولت ایتالیا به مشکلات معیشتی آنها عنوان شد؛ به شدت انتقاد نمودند.
سه روز پیش نیز هزاران نفر از مردم ایتالیا در شهرهای بزرگ ایتالیا تظاهرات ضد دولتی برپا کرده بودند.
در تظاهرات سه شنبه13 خرداد در رم گروهی از معترضان خشمگین در حالی که فریاد "آزادی آزادی" سر می دادند؛ خود را تا یک قدمی نیروهای پلیس ضد شورش رساندند که البته بعد از دقایقی بدون درگیری و زد و خورد پایان یافت.
ایتالیا یکی از قربانیان اصلی ویروس کرونا بوده است و هزاران نفر از مردم این کشور به این بیماری مبتلا شده یا بر اثر کرونا درگذشتند. این کشور از لحاظ شمار تلفات بر اثر ویروس کرونا، پس از کشورهای آمریکا و بریتانیا در رتبه سوم جهان قرار دارد.
دولت ایتالیا روز سه شنبه اعلام کرد، با مرگ 55 ایتالیایی دیگر به دلیل ابتلا به ویروس کرونا طی 24 ساعت گذشته، شمار قربانیان این ویروس در این کشور به 33 هزار و 530 نفر رسیده است.
از این رو اعمال قوانین قرنطینه و محدودیت های اجتماعی، تاثیر بسیار مخربی بر معیشت و اقتصاد این کشور داشته است. در عین حال در ادامه کاهش محدودیت های کرونایی در ایتالیا از روز چهارشنبه 14 خرداد ماه محدودیت های ترافیکی بین استانی نیز در این کشور برداشته شد و تردد در سطح ایتالیا به صورت عادی بازگشت.
فشارهای اقتصادی موجب شده، ایتالیا به امید نجات صنعت گردشگری خود که به شدت تحت تاثیر شیوع این بیماری قرار گرفته است، از چهارشنبه 14 خرداد مرزهایش را به روی گردشگران اروپایی باز کند.
هر چند ایتالیاییها می توانند آزادانه بین شهرهای مختلف تردد داشته باشند‏، اما تجمع در این کشور ممنوع و استفاده از ماسک در فضاهای بسته و حمل و نقل عمومی اجباری است.