افزایش ابتلا به ویروس کووید ۱۹ در ایتالیا

هشدار وزیر بهداشت ایتالیا درباره شکست از بیماری کرونا
وزیر بهداشت ایتالیا با اشاره به افزایش روزافزون همه گیری ویروس کرونا در این کشور، گفت: بدون اعمال محدودیت‌ها و احترام به قوانین، همزیستی با کرونا با شکست مواجه خواهد شد.
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه اینترنتی ایتالیایی زبان "اسپورت اسکای"، "روبرتو اسپرانتسا" وزیر بهداشت و درمان ایتالیا با اشاره به اینکه یک بار دیگر همه گیری بیماری کووید-۱۹ در این کشور اوج گرفته است، در ارائه گزارشی به مجلس نمایندگان این کشور، گفت: فراتر از بحث و جدل‌های بی فایده، همه ما باید یک واقعیت را، هر چند تلخ بپذیریم: بدون اعمال محدودیت‌های قابل توجه و احترام به دستورالعمل‌های بهداشتی، همزیستی با ویروس کرونا تا زمان دستیابی به واکسن، محکوم به شکستی قاطع خواهد بود.
اسپرانتسا ادامه داد: راه دیگری وجود ندارد. انتخاب راه "در نظر گرفتن جانب احتیاط"، یک روش اجباری برای جلوگیری از همه گیری است. هر روز تعداد افراد آلوده به ویروس، به طور چشمگیری در حال افزایش است. دستورالعمل‌های صادر شده توسط شورای وزیران، همیشه یک الگوی مشترک بوده که همه اقدامات را به هم پیوند می‌دهد. اولویت نیز حمایت از مردم است. این دستورالعمل ها، اصولی احتیاطی برای جلوگیری از فرسوده شدن سیستم بهداشت ملی است.