نشست مجازی آشنایی با بازار ایران با حضور ۱۳۰ بنگاه اقتصادی ایتالیایی

نشست مجازی آشنایی بیشتر با بازار ایران با حضور ۱۳۰ بنگاه اقتصادی متوسط و کوچک ایتالیایی برگزار گردید.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، وبیناری با موضوع «بازار ایران در میان تنگناها و فرصتها؛ ابزار حمایت از کسب و کارهای متوسط و کوچک»، به همت سفارت ایتالیا در ایران و با همکاری اتاق بازرگانی ایتالیا-ایران در رم در تاریخ 28 آبان ماه سال جاری برگزار شد.
این رویداد که در آن 130 بنگاه اقتصادی متوسط و کوچک ایتالیایی حضور داشتند، برای حاضرین فرصتی بود تا اطلاعات ملموس و به روزشده ای از فرصتهای همکاری مشترک به دست آورند. در این مجمع همچنین ابزار متعدد و گسترده ای که از سوی نهادهای ایتالیا و اتحادیه اروپا برای شرکتهای ایتالیایی در نظر گرفته شده و جهت حمایت از فعالیت آنها با ایران در اختیارشان قرار داده می شود، مورد تاکید قرار گرفتند.
جوزپه پرونه، سفیر ایتالیا در ایران، در این وبینار گفت که این رویداد در چارچوب مجموعه ای از ابتکار عمل های سفارت قرار می گیرد که هدف از آنها حمایت واقعی از روابط اقتصادی دوجانبه است.
اول مرداد ماه امسال نیز سفارت ایتالیا با همکاری The European House Ambrosetti و اتاق بازرگانی تهران یک مجمع (فروم) بازرگانی با عنوان " روابط ایتالیا و ایران در شرایط کنونی: حوزه های غیر نفتی، نقش بنگاه‌های کوچک و متوسط، حمایت های اتحادیه اروپا" برگزار کرد که شرکت در آن برای بنگاههای دو کشور آزاد بود. در آن مجمع بیش از 800 شرکت و متخصص ایتالیایی و ایرانی حضور یافته و در حاشیه آن، صدها نشست مجازی دو جانبه (B2B) برگزار شد.