محدودیت‌های کرونایی در تئاتر اروپا

هنرآنلاین : ماه نوامبر (آبان و آذر) بسیاری از دولت‌های اروپایی به‌دلیل اوج‌گیری دوباره همه‌گیری کرونا در این قاره، فعالیت‌های فرهنگی و هنری را تعطیل کردند. موضوعی که مورد انتقاد بسیاری از فعالان هنری و فرهنگی کشورهای مختلف قرار گرفت. اما در روزهای گذشته با وجود به پایان رسیدن زمان اعلام‌شده برای تعطیلی‌های یک ماهه، باز هم برخی از دولت‌های اروپایی تصمیم گرفته‌اند تا این تعطیلی را برای دو هفته دیگر تمدید کنند.
اما همین کشورها با وجود فرار رسیدن سال جدید میلادی به برخی از فعالیت‌های هنری از جمله تئاترها، چراغ سبز نشان داده‌اند که خود را برای بازگشایی در آستانه سال میلادی آماده کنند.
دولت فرانسه از جمله کشورهای اروپایی بود که با اوج‌گیری دوباره بیماری کرونا، محدودیت‌های یک‌ماهه‌ای را برای ‌فعالیت‌های فرهنگی و هنری در ماه نوامبر برای تئاترها، سینماها، کنسرت‌ها، موزه‌ها و.... در نظر گرفت و آنها را تعطیل کرد. در همان زمان اما سیاستمداران این کشور قول دادند که فعالیت‌های فرهنگی و هنری از اول دسامبر (11 آذر) بازگشایی‌ خواهند شد. اما در آستانه پایان این محدودیت‌ها، دولت فرانسه اعلام کرده است که تئاترها و سینماهای فرانسه از 15 دسامبر (25 آذرماه) با کم شدن شیوع ویروس کرونا می‌توانند فعالیت‌های خود را از سرگیرند.
از سویی دیگر در آلمان نیز که محدودیت‌های جدید ویروس کرونا از 2 نوامبر (12 آبان) اجرا و قرار بود تا پایان ماه نوامبر(10 آذر) ادامه داشته باشد نیز باز هم برای سه هفته دیگر یعنی حداقل تا 20 دسامبر (30 آذر) تمدید شده است.
اما در انگلیس پس از تعطیلی یک‌ماهه، دولت این کشور یک هفته دیگر به تداوم تعطیلی‌ها ادامه داده اما برای بازگشایی فعالیت‌های فرهنگی و هنری از سوم دسامبر (13 آذر) چراغ سبز نشان داده است.
از سویی دیگر ایتالیا و اسپانیا نیز که محدویت‌های جدیدی را در ماه نوامبر، برای فعالیت‌های هنری در این کشورها در نظر گرفته بودند، همچنان از لغو این محدودیت‌ها یا ادامه آنها خبری مخابره نکرده‌اند.