بازتوزیع گسترده کلاسیک‌های سینمای ایتالیا، ۴۰۰ فیلم بازسازی می‌شوند

مهر : دو استودیوی ایتالیایی آثار دوران طلایی سینمای ایتالیا را بازیابی و توزیع جهانی می‌کنند. توافق‌نامه‌ای که بین ۲ کمپانی تیتانوس و آرای‌آی منعقد شده شامل بازسازی و حفظ فیلم‌های محفوظ در آرشیو تیتانوس است که دربردارنده کارهای اولیه استادان ایتالیایی از جمله فدریکو فلینی و فرانچسکو رزی و کلاسیک‌های لوکینو ویسکونتی، داریو آرجنتو، ماریو باوا و... است.
گفته شده این مجموعه شامل ترکیبی از فیلم‌های کلاسیک که خیلی از آنها این روزها به‌ندرت دیده می‌شوند با بازی ستارگان فقید و زنده این کشور از آلبرتو سوردی گرفته تا مارچلو ماسترویانی و از سوفیا لورن تا جینا‌لولوبریجیدا و کلودیا کاردیناله می‌شود.
تیتانوس سال ۱۹۰۴ توسط گوستاوو لومباردو تاسیس شد و در دهه ۱۹۶۰ با مترو گلدوین مایر همکاری کرد. این کمپانی پس از تولید «پلنگ» در سال ۱۹۶۳ با بازی آلن دلون و کاردیناله که بودجه ساختش خیلی از برنامه پیش‌بینی شده فراتر رفت، به‌تدریج فعالیتش کاهش یافت و در دهه ۱۹۸۰ تولیداتش بسیار کم شد و بیشتر برای تلویزیون به تولید پرداخت. «نان، عشق و رویاها» محصول ۱۹۵۳ ویتوریو دسیکا، «روکو و برادرانش» فیلم مشهور نئورالیست ویسکونتی محصول ۱۹۶۰، «کلاهبردار» از فیلم‌های اولیه فلینی محصول ۱۹۵۵ و نخستین فیلم ارمانو اولمی با عنوان «شغل» محصول ۱۹۶۱ از دیگر فیلم‌های این مجموعه هستند. «پدیده»، «گربه‌ای با ۹ دم» و «پرنده با پرهای کریستال» ساخته داریو آرجنتو نیز در این مجموعه جای دارند.