حضور سفرای فرانسه، ایتالیا، آلمان و اتریش در همایش تجاری ایران- اروپا

ایسنا : پنل سفرا در همایش تجاری ایران- اروپا با حضور جمعی از سفرای اروپایی در تهران به موضوع روابط سیاسی و اقتصادی دو طرف و نقش اروپا در توسعه اقتصاد ایران خواهد پرداخت. پایگاه اطلاع‌رسانی همایش تجاری ایران- اروپا با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد که سفرای آلمان، اتریش، ایتالیا، فرانسه و به علاوه سردبیر دیپلماسی روزنامه گاردین در پنل مربوط به سفرا که روز ۱۴ دسامبر (۲۴ آذرماه) برگزار می‌شود، شرکت خواهند کرد.
همایش تجاری ایران- اروپا قرار است روزهای ۲۴ تا ۲۶ آذر سال ۱۳۹۹ به‌صورت ویدئوکنفرانس برگزار ‌شود. بنابر گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی همایش تجاری ایران- اروپا، در پنل مربوط به سفرا درباره روابط تجاری و سیاسی دو طرف و ادامه نقش اروپا در توسعه اقتصاد ایران همزمان با دیگر شرکا همچون چین بحث و رایزنی خواهد شد. همچنین در این اطلاعیه آمده است: این پنل فرصتی است برای شرکت‌های ایرانی و اروپایی تا نظرات سفرا در این زمینه را شنیده و درک بهتری از ماهیت تعهد اروپا به توافق هسته‌ای و حفظ روابط تجاری با ایران پیدا کنند.
سازمان توسعه تجارت با همکاری مرکز بین‌المللی (ITC) و با حمایت اتحادیه اروپا، همایش تجاری ایران -اروپا (Iran-Europe Business Forum) را باهدف ایجاد بستر لازم برای همکاری‌های تجاری، علمی و فناوری در جهت افزایش صادرات غیرنفتی ایران به اروپا برگزار می‌کند. رویدادهای اصلی سه‌روزه این همایش شامل نشست‌های تخصصی در زمینه مباحث مرتبط با روابط اقتصادی و تجاری ایران و اروپا و همچنین پانل‌های اختصاصی درخصوص استراتژی ملی صادرات در زمینه‌ بخش‌های صنعتی ازجمله قطعات خودرو، اقلام پتروشیمی، بخش‌های کشاورزی شامل گیاهان دارویی، میوه و سبزی و بخش‌های خدماتی گردشگری و خدمات (ICT) است.