یک مقام مسئول وزارت علوم خبر داد؛ برگزاری وبینار علمی با دانشگاه های ایتالیا

مدیر کل دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهشی و فناوری وزارت علوم از برگزاری یک وبینار علمی با دانشگاه های ایتالیایی خبر داده و گفت: در این جلسه سفرای ایتالیا و ایران نیز حضور خواهند داشت.
عبدالساده نیسی در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: وبینار تعاملات علمی ایران و ایتالیا با تاکید بر ارتقای علم و فناوری بین دانشگاه ها پارک و پژوهشگاه های ایران و ایتالیا، روز پنج شنبه ۲۷ آذر ماه از ساعت ۱۴ تا ۱۶:۳۰ دقیقه به وقت تهران برگزار می شود.
مدیر کل دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهشی و فناوری وزارت علوم افزود: سازماندهی این وبینار توسط کارگروه همکاری های علمی ایران و ایتالیا در وزارت علوم و مرکز رشد دانشگاه ناپ ایتالیا انجام می شود؛دانشگاه ناپل ایتالیا یکی از معتبرترین و مدرن‌ترین دانشگاه‌های دولتی این کشور محسوب می شود.
وی با اشاره به این مطلب که در این وبینار سفیر ایتالیا در ایران، دکترجوزپه پرونه Giuseppe Perrone و دکتر بیات سفیر جمهوری اسلامی ایران در رم حضور خواهند داشت و به سخنرانی می پردازد، خاطرنشان کرد: سفارت ایتالیا طرفدار و حامی برنامه های علمی بین دانشگاه ها، پارک ها و پژوهشگاه های ایران و ایتالیا می باشد.
این مقام مسئول وزارت علوم به محورهای مورد بحث در این وبینار اشاره کرد و افزود: در این جلسه ارتقا سطح همکاری های علمی و فناوری بین دانشگاه ها، پارک ها و پژوهشگاه های ایران و ایتالیا، معرفی دستاوردهای پژوهش و فناوری ایرانی برای طرف ایتالیایی و بالعکس، دیپلماسی علمی برای گسترش تعاملات پژوهش، فناوری و نوآوری دو کشور، اکوسیستم علم و فناوری با تمرکز بر پتانسیل های همکاری های ایران و ایتالیا و اقتصاد دیجیتال و سیاست ایتالیا در این خصوص بررسی خواهد شد.
نیسی در ادامه بیان کرد: همچنین در این جلسه بنده و دکتر سالار آملی قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل و چندین سخنران دیگر از ایران و افرادی از دانشگاه ساپینزا و دانشگاه ناپل ایتالیا، شرکت اپل و مرکز رشد و فناوری به ایراد سخنرانی خواهند پرداخت. این برنامه در اکثر دانشگاه ها و پژوهشگاهها و شرکت های ایتالیایی اطلاع رسانی شده و علاقه مندان می توانند در این برنامه حضور پیدا کنند.
مدیر کل دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهشی و فناوری وزارت علوم از برگزاری یک تور مجازی برای معرفی نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری ایران خبر داد.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: در این جلسه نیز نحوه انتقال علم و فناوری، دانشجو، استاد و همچنین پروژه های مشترک به بحث و بررسی گذاشته خواهد شد؛ البته در این خصوص تفاهم نامه هایی بین دو کشور وجود دارد اما در راستای تقویت آن ها رایزنی خواهد شد.