آماده باش ایتالیا برای مقابله با ویروس انگلیسی

دولت ایتالیا دستور شناسایی همه افرادی که به تازگی از انگلیس به ایتالیا آمده اند را صادر کرد.
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما از رم، نگرانی از شیوع ویروس کرونای انگلیسی در ایتالیا هر روز ابعاد گسترده تری می‌گیرد.
دولت ایتالیا که همزمان با به صدا درآمدن زنگ هشدار درباره گسترش گونه جهش یافته ویروس کرونا در انگلیس، از روز یکشنبه مرز‌های خود را به روی این کشور بسته است، دستور شناسایی همه افرادی که به تازگی از انگلیس به ایتالیا آمده اند را صادر کرد.
این در حالی است که طی دو هفته گذشته دست کم ۴۴ هزار ایتالیایی ساکن انگلیس، برای گذراندن تعطیلات سال نو میلادی در کنار خانواده‌های خود، به ایتالیا بازگشته اند.
یک روزنامه نگار ایتالیایی به خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در رم گفت: کشف گونه جدیدی از کرونا در انگلیس، ساکنان قاره اروپا و به ویژه مردم ایتالیا را که اکنون گریبانگیر موج دوم کووید ۱۹ هستند بسیار نگران و وحشت زده کرده است.
شناسایی ۴۴ هزار ایتالیایی که به تازگی از انگلیس وارد ایتالیا شده اند و باید مورد آزمایش کرونا و قرنطینه قرار بگیرند، به این نگرانی‌ها افزوده است.
در همین حال، وزارت بهداشت ایتالیا اعلام کرد: یک زوج ایتالیایی ساکن انگلیس که چند روز پیش به رم بازگشته اند مبتلا به ویروس کرونای انگلیسی شده اند و در در حال حاضر در قرنطینه هستند.
در انگلیس بیش از ۷۰۰ هزار شهروند ایتالیایی زندگی می‌کنند که هر سال چندین بار به ایتالیا باز می‌گردند.