نگرانی مقامات ایتالیا از شتاب کرونا

افزایش روز افزون شمار مبتلایان و قربانیان کرونا در ایتالیا، مقامات این کشور را بسیار نگران کرده است.
به گزارش سرویس بین الملل­خبرگزاری صدا و سیما از رم، روبرتو اسپرانتسا، وزیر بهداشت ایتالیا با اشاره به اوج گیری مجدد همه گیری کرونا در این کشور، اعلام کرد بدون اعمال محدودیت‌ها و رعایت مقررات بهداشتی، همزیستی با کرونا با شکست روبرو خواهد شد.
روبرتو اسپرانتسا، وزیر بهداشت ایتالیا گفت: با توجه به گسترش روز افزون ویروس کرونا در کشور، محدودیت‌های سخت گیرانه برای چند ماه دیگر نیز ادامه خواهد داشت. برای خروج از بحران کرونا هنوز مسیری طولانی در پیش رو داریم.
موسسه عالی بهداشت ایتالیا نیز نسبت به گسترش بیشتر مبتلایان به کرونا هشدار داد. سیلویو بروسافرو، رئیس موسسه عالی بهداشت ایتالیا گفت: ما شاهد بدتر شدن وضعیت شیوع بیماری همه گیری کرونا در کشور هستیم و فشار بر روی بیماستان‌ها و مراکز درمانی رو به افزایش است و به همین علت باید تدابیر ضد کرونایی ادامه پیدا کرده و مردم بیش از پیش شیوه نامه‌های بهداشتی را رعایت کنند.
مقامات بهداشتی ایتالیا اعلام کردند در حال حاضر بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها در ۱۴ استان این کشور بحرانی است و با کمبود شدید تخت روبرو است. در حال حاضر میانگین مبتلایان روزانه به کرونا در ایتالیا ۲۰ هزار نفر و میانگین قربانیان روزانه این ویروس نیز ۶۰۰ نفر می‌باشد.
جدیدترین امار‌ها نشان می‌دهد که تا به حال بیش از ۲ میلیون و سیصد هزار نفر در ایتالیا به کرونا مبتلا شده اند و نزدیک به ۷۹ هزار نفر هم بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.