انتخاب مستند ایرانی در فوروم تولید مشترک «تریست» ایتالیا

تهران- ایرنا- پروژه مستند «جاهای خالی پُر شود» به کارگردانی عطیه زارع، در یازدهمین دوره فوروم تولید مشترک «تریست» Trieste در کشور ایتالیا انتخاب شد.
به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، پروژه مستند «جاهای خالی پُر شود» از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی است که در یازدهمین دوره فوروم تولید مشترک «تریستTrieste در کشور ایتالیا که از «۲۵ تا ۲۸ ژانویه ۲۰۲۱ »(۶ تا ۹ بهمن ۹۹) بصورت آنلاین برگزار خواهد شد، حضور دارد.
این رویداد شامل ۱۱ پروژه سینمایی و ۱۰ پروژه مستند از ۱۴ کشور جهان می‌شود.
این پروژه‌های منتخب، از بین ۳۸۷ اثر ارسالی از ۵۶ کشور جهان می باشند و بیش از ۵۰۰ دست‌اندرکار، متخصص و تصمیم‌گیرندگان مسئول انتخاب پروژه از سراسر دنیا بصورت آنلاین در این برنامه برای انتخاب پروژه‌ها و دادن جوایز شرکت دارند.
این ۲۱ پروژه سینمایی و مستند برای دریافت جوایز پست پروداکشن، بهترین کارگردان زن و هزینه‌های پخش و بازاریابی با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.
اولین جلسه پیچینگ در روز پنجشنبه ۷ ژانویه ۲۰۲۱ (‌۱۸ دی ماه ۱۳۹۹) با حضور کارگردان پروژه مستند «جاهای خالی پر شود» (عطیه زارع) و مدیر بخش بین‌الملل مرکز (شیرین نادری) بصورت آنلاین و با حضور داوران این جلسه، لینا پاسانن (فنلاند)، استفانو تیلدی (ایتالیا) و دانیل هوسوار (اسلوونی) برگزار شد.
پخش بین‌المللی این فیلم بر عهده مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی است.