اطلاعیه

عرض تسلیت به جناب آقاي مهندس بهروز فروتن

جناب آقاي مهندس بهروز فروتن

بنيان گذار صنايع غذايي بهروز

با تاسف بسيار درگذشت همسر ارجمندتان را به جنابعالي، خانواده محترم و دست‌اندركاران صنعت غذا، صميمانه تسليت گفته و براي جنابعالی بردباري و آرامش آرزو مي‌نماييم.

هيات رييسه اتاق ايران و ايتاليا

عرض تسلیت به جناب آقای برادران

جناب آقای مهندس برادران،
عضو محترم هیئت رئیسه اتاق ایران و ایتالیا

ضایعه جانگداز درگذشت مادر بزرگوارتان را به جنابعالی و خانواده محترم تسلیت گفته، از ایزد یکتا برایتان صبر و شکیبایی آرزو داریم.
هیئت رئیسه اتاق ایران و ایتالیا

پرسش و پاسخ با سرکنسول محترم ایتالیا در ایران، خانم Laura Romano در مورد مسائل مربوط به ویزا

1-وضعیت افرادی که قبل از شیوع دوره کرونا مدارک خود را به کنسولگری تحویل داده‌اند و هنوز با آنان تماس گرفته نشده است، به چه صورت است؟

پاسخ: با کلیه افرادی که مدارک را به CKGSتحویل داده‌اند و برای آن‌ها ویزا صادر نگردیده، تماس گرفته شده تا برای دریافت پاسپورت خود مراجعه نمایند. تعداد کمی (حدود 6 نفر) که از قبل اعلام کرده بودند چون در شهرستان هستند و در دوران کرونا امکان سفر به تهران را ندارند پاسپورتشان در CKGS موجود است. چنانچه این افراد تمایل به سفر به تهران جهت دریافت پاسپورت خود را دارند، به منظور هماهنگی با CKGS تماس حاصل فرمایند.

2-در مورد ویزاهای بلند مدت و یا کوتاه مدت که در این زمان موفق به سفر نشده‌اند، آیا راهکارهایی اندیشیده شده است؟

پاسخ: افرادی که در ماه‌های مارس و فوریه درخواست ویزاهای یک یا چند ساله نموده بودند به دلیل تعطیلی سراسری (به علت شیوع ویروس کرونا) تاریخ درخواست این افراد از ماه می و ژوئن در نظر گرفته شد تا قابلیت استفاده طولانی‌تری داشته باشند.

3-در مورد پرونده هایی که در دوره کرونا به کنسولگری تحویل داده شدند و بررسی نگردیده‌اند، و در صورت عدم عودت مبلغ یورویی ویزا توسط  CKGS، آیا در هنگام مراجعه هزینه مجددا دریافت خواهد گردید؟در صورت دریافت هزینه مجدد، آیا هزینه یورویی کمتری دریافت خواهد شد؟

پاسخ: متاسفانه افرادی که درخواست ویزای جدید دارند باید هزینه و مدارک مورد نیاز را مجدداً طبق روال قبلی به CKGS بپردازند تا مراحل بررسی مدارک مجددا آغاز گردد.

4-چطور می‌توان ویزای نوع C را به D تبدیل نمود؟

پاسخ: در نظر داشته باشید که ویزای نوع D و C از نظر حقوقی و ماهیت کارکرد آن‌ها کاملا متفاوت می‌باشند و به هیچ عنوان امکان تبدیل ویزای نوع C به نوعD وجود ندارد.

در پایان یادآوری می‌شود که ما همواره آماده همکاری و پاسخگویی به سوالات اعضای اتاق ایران و ایتالیا می‌باشیم.

عرض تسلیت

جناب آقای دکتر حمید حسینی

عضو هیئت رییسه اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق

 

مصیبت جانگداز فقدان مادر بزرگوارتان را خدمت شما و خانواده محترم تسلیت گفته و برایتان از درگاه خداوند شکیبایی آرزومندیم.

 

هیئت رییسه اتاق ایران و ایتالیا

برگزاری مجمع عمومی سالیانه اتاق مشترک ایتالیا–ایران در رم

بدینوسیله به استحضار می رساند که مجمع سالیانه اتاق ایتالیا – ایران در روز 16 جولای در دو نوبت، که نوبت اول در ساعت 5:00 بامداد و نوبت دوم در ساعت 11:00 به صورت ویدئو کنفرانس برگزار گردید.

با توجه به شیوع ویروس کوید 19 و عدم وجود شرایط مناسب جهت سفر به ایتالیا، مقرر گردید که حضور رئیس و دبیرکل اتاق مشترک ایران- ایتالیا به صورت ویدئو کنفرانس صورت گیرد که متاسفانه بدلیل اختلالات اینترنتی امكان ارتباط بصورت video conference با جلسه مجمع كه در اتاق ايتاليا ايران و در رم برگذار شد، میسر نگردید.

با توجه به شرکت عالیجناب دکتر بیات در این جلسه، شوالیه احمد پورفلاح طی نامه‌ای به ایشان عدم حضور خود و دبیرکل را به استحضار ایشان

رسانده و طی یک مذاکره درخواست نمودند که موارد ذیل طبق صلاحدید سفیر محترم، در جلسه فوق الذکر مطرح گردد:

١-سلام گرم از سوی اتاق ایران- ایتالیا به همه دوستان و آرزوي موفقيت براي مجمع ، اقاي دكتر داگاتا و هيات رييسه اتاق ايتاليا ايران و كاركنان اين اتاق.

٢- اظهار تاسف عميق از فقدان جناب آقاي دكتر الساندرلو .

٣- اميد به اينكه رئیسی انتخاب گردد كه شايسته جانشيني اقاي دكتر الساندرلو را داشته و در ظرفيت اتاق ايتاليا ايران باشد و امكان ملاقات ايشان در آينده نزديك ( مسلما رفع مسئله كرونا) در رم يا تهران فراهم گردد.

٤-ابراز امیدواری و علاقمندی به اینکه روابط همچون گذشته به صورت صميمانه و نزديك ادامه یابد.

5- امیدواری آقای مهندس پورفلاح به اینکه پروتكل روابط و اركان بين دو اتاق رعايت شود( جناب آقای مهندس پورفلاح به عنوان نايب رييس اتاق ايتاليا ايران در جريان كليه فعاليت ها ، جلسات ان اتاق قرار گرفته ، و مسلما همین شرایط دسترسي به اطلاعات و برنامه هاي اتاق ايران و ايتاليا برای رئیس جدید فراهم گردد.)

6- شوالیه احمد پورفلاح براي دست اندر كاران اتاق ايتاليا ايران در شرايط جديد آرزوي توفيق بيشتر نموده و دعا کردند که سايه شوم كرونا از سر مردمان خوب ايتاليا و ايران و همه مردم جهان دور شود.

همچنین رئیس اتاق ایران و ایتالیا از جناب آقای سفير براي وقت گذارى و حمايت های بی شائبه از برنامه هاي دو اتاق و آرزوي گسترش روز افزون روابط اقتصادي، اجتماعي و سياسي بين دو كشوربزرگ ايران و ايتاليا تشكر نمودند.

پس از برگزاری مجمع اینترنتی اتاق ایتالیا – ایران در رم، عالیجناب بیات، سفير محترم ايران در ايتاليا متن ذیل را جهت استحضار آقای مهندس پورفلاح ایفاد نمودند:

"با سلام و احترام،

جلسه خوبی برگزار گردید با اشاره به عدم امکان مشارکت جنابعالی با توجه به تحریم ها به نکات مورد نظر شما اشاره نموده و در رابطه با آینده هیئت مدیره نظر به اینکه طبق اساسنامه اکثر اعضای هیئت مدیره دودوره عضویت داشته اند و باید جای خود را به اعضای جدید بدهند، تصمیم گرفته شد هیئت مدیره با همین ترکیب فعلی تا دسامبر به کار خودش ادامه دهد و انتخاب رئیس جدید هم به همان تاریخ موکول گردید و تا پایان دسامبر 2020 نیزآقای داگاتا نمایندگی هیئت مدیره و به تعبیری ریاست موقت رو برعهده خواهد داشت."

دوره آموزشی دیجیتال مارکتینگ با اعطای گواهینامه از دانشگاه امیرکبیر و اتاق ایران و ایتالیا

در صورت تمایل به دریافت اطلاعات بیشتر لطفا با شماره 
02188750086
داخلی 102 خانم قلیزاده،
داخلی 101 خانم توانا
و یا داخلی 108 خانم انصافجو
تماس حاصل فرمایید.

WhatsApp Image 2020-07-13 at 14.41.49

 

همکاری فیمابین ایران و ایتالیا در خصوص بازار میوه و تره‌بار میلان

به استحضار می‌رساند جناب آقای دکتر صولت، سرکنسول ایران در ایتالیا، ملاقاتی با آقای فراره جزرو، رئیس بازار میوه و تره‌بار میلان در خصوص همکاری‌های فیمابین دو کشور داشتند و در این خصوص آقای جزرو نسبت به همکاری با فعالان اقتصادی ابراز تمایل نموده است.

فلذا از اعضای محترم که در زمینه میوه و تره بار، علاقمند به صادرات به کشورایتالیا می‌باشند دعوت بعمل می‌آید تا موضوع یاد شده را بررسی و جهت همکاری آمادگی خود را به اتاق مشترک ایران و ایتالیا از طرق ذیل اعلام نمایند.

info@iiccim.ir

88750086

داخلی 108

سرکار خانم انصاف‌جو

اعلام آمادگی جهت همکاری

به اطلاع اعضای محترم می‌رساند،

چنانچه در زمینه تولید یا عرضه اقلام زیر فعال می‌باشند با اتاق مشترک ایران ایتالیا با شماره 88750086، داخلی 103 سرکار خانم ارشادپور تماس حاصل فرمایند.

 1. Naphta
 2. Sulphur
 3. Urea
 4. Limestone
 5. Fuel Oil (low Sulphur)
 6. D2 Diesel 5000 PPM 0.5 Sulphur
 7. Heavy End Gasoil
 8. Gypsum
 9. Bitumen 60/70
 10. Clinker
 11. LPG
 12. Benzene Octane A87 & A91
 13. Base Oil
لغو جلسات اتاق ایران و ایتالیا

به اطلاع اعضای محترم می‌رساند،

به دلیل اوج‌گیری مجدد شیوع ویروس کرونا و به منظور حفظ سلامتی اعضا و مهمانان محترم، کلیه جلسات حضوری اتاق ایران و ایتالیا تا اطلاع ثانوی لغو می‌گردد.

اتحادیه اروپا 15 کشور را به عنوان کشورهای امن معرفی میکند

اتحادیه اروپا 15 کشور را به عنوان کشورهای امن معرفی میکند،
اعضای اتحادیه اروپا موظف به باز کردن مرزها برای همه نیستند.

پس از گذشت روزها بحث و اختلاف، سرانجام کشورهای عضو اتحادیه اروپا، لیستی از 15 کشور جهان را که با توجه به وضعیت اپیدمی مربوط به کروناویروس درحال حاضرجهت سفر به اتحادیه اروپا امن هستند را به تصویب رساندند.
از ابتدای هفته گذشته، پیش نویس لیست 54 کشور توسط اعضای اتحادیه اروپا در حال بررسی و مذاکره بوده است که پس از آن لیست به 15 کشور تقلیل داده شده و نهایی گردید.
از ابتدای جولای، مسافرین کشورهای الجزایر، استرالیا، کانادا، *چین، گرجستان، ژاپن، مونته نگرو، مراکش، نیوزلند، رواندا، صربستان، کره جنوبی، تایلند، تونس و اروگوئه مجاز خواهند بود که وارد خاک اروپا شوند. چین به شرط اقدامات متقابل مقامات چینی در مورد این موضوع، در این لیست قراردارد.
با این حال، مسافران این کشورها ابتدا باید به کشورهای اتحادیه اروپا که علاقمند به بازدید از آن‌ها هستند، این موضوع را اعلام نمایند چرا که با توجه به این مهم که این تصویبنامه از لحاظ قانونی الزام آور نیست، هر کشوری می‌تواند از ورود مسافرین کشورهای مربوطه ممانعت بعمل آورد.
این «لیست امن» هر دو هفته یکبار مورد بررسی قرار می‌گیرد و بستگی به آخرین تحولات Coronavirus در هر کشور تنظیم خواهد شد.
به گفته شورای اتحادیه اروپا، ساکنان آندورا، موناکو، سان مارینو و واتیکان نیز بر اساس این لیست باید بعنوان ساکنان اتحادیه اروپا در نظر گرفته شوند.
شهروندان انگلستان و همچنین اعضای خانواده آن‌ها از محدودیت سفر موقت معاف هستند و تا پایان دوره انتقال Brexit، در تاریخ 31 دسامبر 2020، حقوق آنان همانند دیگر اتباع اتحادیه اروپا در نظر گرفته خواهند شد.

ایتالیا مرزهای خود را به روی کشورهای عضو شینگن باز کرد

از روز سوم ژوئن ایتالیا مرزهای خود را به روی کشورهای عضو شینگن باز کرده است.

نمایشگاه جهش تولید و دستاوردهای مقابله با ویروس کرونا

به اطلاع می‌رساند نمایشگاه «جهش تولید و دستاوردهای مقابله با ویروس کرونا» در تاریخ 24 لغایت 26 خردادماه سال جاری در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران برگزار می‌گردد.

از علاقمندان دعوت می‌شود در صورت تمایل از نمایشگاه بازدید فرمایند.

عرض تسلیت

فقدان تاسف بار آزاد مرد عرصه صنعت، جناب آقای علی اصغر حاجی بابا را به خانواده آن مرحوم، جامعه صنعت ایران و دوستان و آشنایان ایشان تسلیت عرض می‌نماییم.

e244b334-0f46-4daf-a2a4-e5f5cf3b2b95

راهكارهاي اتحاديه اروپا به منظور كمك مالي به كشورهاي عضو

آخرین تحولات و اخبار مربوط به شیوع ویروس کرونا در ایتالیا و اقدامات دولت این کشور برای مقابله با کوید - 19 به شرح زیر ارائه می‌ گردد:
گزارش رئیس بانک مرکزی ایتالیا در مورد اقدامات اخیر دولت برای کمک به بحران اقتصادی
رئیس بانک مرکزی ایتالیا در مقابل کمیسیون تراز و فعالیت های تولیدی مجلس با اشاره به موارد ذیل به دولت پیرامون ریسک ناشی از به اجرا گذاشتن شدن لایحه نقدینگی هشدار داد. وی گفت: این خطر وجود دارد که در حدود 10 درصد از وام هایی که با ضمانت دولت به بخش های تجاری – صنعتی ارائه می‌گردد به صندوق بانک ها بازنگردند که این موجب اعمال فشار سنگینی بر حساب های دولت خواهد شد. ثانیاَ بدلیل به تعلیق درآوردن پرداختی‌های مالیاتی و بیمه برای شرکت ها و صاحبان مشاغل دولت مجبور به فروش16 میلیارد یورو اوراق قرضه خواهد بود. بعلاوه این امکان نیز وجود دارد که پس از براه افتادن مشاغل صاحبان فعالیت های اقتصادی قدرت واریز معوقات خود را نداشته باشند. ثالثاَ ارائه وام های بدون کنترل و دریافت ضمانت های لازمه ممکن است پای مافیا را به میان بکشاند و این وام ها باعث تغذیه مالی گروه‌های مافیایی و پولشویی گردد.

تصویب طرحهای اتحادیه اروپا برای کمک به بحران اقتصادی کشورهای عضو
در جلسه سران کشورهای عضو اتحادیه اروپا برنامه‌هایی که در آخرین جلسه وزرای اقتصاد این کشورها توافق شده بود مورد تائید قرار گرفت. در این نشست (از طریق ویدئو کنفرانس) اگرچه در مورد طرح ایتالیا پیرامون فروش اوراق قرضه کرونا (Cronabound) صحبتی به میان نیامد، ولی توافقات چهارچوبی پیرامون فروش اوراق قرضه ویژه ای معروف به اوراق احیا تا سطح 300 میلیارد یورو به منظور کمک به اقتصاد کشورهای اتحادیه اروپا به عمل آمد. با این ترتیب این سومین راه کاری است که اتحادیه اروپا پس از طرح MES و SURE جهت مقابله با بحران کروناویروس بر می‌گزیند. MES مکانیزم ثبات اقتصادی با بودجه 540 میلیارد یورو جهت کمک به بخش بهداشت و درمان و SURE طرح صندوق کمک به بیکاری در کشورهای عضو با بودجه 100 میلیارد یورو می‌باشد. بنا به همین گزارش در حالیکه جزئیات این طرح و نحوه اجرای آن هنوز مشخص نشده است ولی کشورهای ایتالیا، اسپانیا و فرانسه پیشنهاد می‌کنند که بخشی از بودجه طرح اوراق احیا بصورت کمک های بلاعوض باشد که البته کشورهای شمال اروپا همچون، فنلاند، اتریش و هلند با این تقاضا مخالف هستند و معتقدند استفاده از این ابزار مالی باید صرفنا به عنوان قرض باشد و به صندوق بازگردانده شود. کشور ایتالیا همچنین اصرار دارد تا پایان تابستان امسال این طرح به اجرا گذاشته شود. رئیس کمیسیون اروپا در مورد توافق قطعی و احتمالا نحوه ارائه کمک ها و جزئیات آن گفت تا هفته دو و یا سوم ماه می‌باشد صبر نمود.
منبع: https://economic.mfa.ir/

مورد توجه اعضای محترم که گذرنامه خود را جهت اخذ روادید به کنسولگری ایتالیا تحویل داده‌اند

لطفا طبق فرمت زیر مشخصات خود را به آدرس ایمیل ذکر شده ارسال نموده تا زمان تحویل گذرنامه مشخص گردد.

 

321

درگذشت جناب آقای حاج محمدکریم فضلی، بنیانگذار و رییس هیات مدیره گروه صنعتی گلرنگ

بدينوسيله ضايعه درگذشت جناب آقای حاج محمدکریم فضلی، بنیانگذار و رییس هیات مدیره گروه صنعتی گلرنگ را به خانواده محترم، جامعه صنعت و دوستان و همكاران ايشان تسليت ميگوييم.
از پروردگار بزرگ برای بازماندگان ایشان صبر و شکیبایی مسئلت می‌نماییم.
روحشان قرین رحمت

اطلاعیه جدید دولت ایتالیا

از تاریخ امروز 15 اردیبهشت 1399(4 می 2020) لغو تعطیلی تجارت ایتالیا در برخی بخش‌ها به‌شرح زیر اجرایی خواهد شد.
1- کلیه صنایع تولیدی
2- بخش ساختمان
3- املاک و مستغلات
4- حوزه‌های ارتباطات
5- بخش‌های عمده‌فروشی مرتبط با موارد فوق
خرده‌فروشی‌ها از تاریخ 29 اردیبهشت(18 می 1399) مجاز به آغاز فعالیت می‌باشند.
ورود ملیت‌های دیگر به ایتالیا همچنان ممنوع است.
افرادی که به هر علتی وارد خاک ایتالیا می‌شوند حتی اگر بدون علامت بیماری باشند طبق دستور مراجع رسمی باید 14 روز تحت قرنطینه در منزل یا محلی که هنگام ورود به عنوان اقامتگاه اعلام کرده‌اند باشند.
در صورت بروز علائم بیماری، افراد موظفند بلافاصله مورد را به مقامات بهداشت و سلامت ایتالیا با شماره‌های اعلام شده اطلاع دهند.
بعلاوه، کلیه کسانی‌که قصد دارند از طریق هوایی، دریایی، زمینی یا وسایل نقلیه شخصی به ایتالیا سفر کنند لازم است اطلاعیه‌ای شامل موارد زیر را در اختیارمقامات دولت ایتالیا قرار دهند.
• علت سفر
• آدرس کامل محل اقامت در شرایط سلامتی جسمانی و یا شرایط قرنطینه
• هرگونه علت شخصی که آنها را مجبور به سفر کرده است.
• شماره تلفن ثابت و همراه که امکان برقراری تماس با آن(شرایط سلامتی و یا قرنطینه) وجود دارد.

تاخیر در برگزاری مجامع عمومی شش ماهه اول سال 1399

به اطلاع می‌رساند،

طبق مصوبه شماره 17/160 مورخ 1399/01/23 اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی ایران به منظور ضرورت پرهیز از اجتماعات، برگزاری مجامع عمومی سالانه با سه ماه تاخیر و از تاریخ 1399/04/01 ملاک عمل ماده 17 اساسنامه خواهد بود.

111

 

آینده معدنکاری در ایران

WhatsApp Image 2020-04-13 at 08.56.55

انتشار پایگاه جامع مستندات "اقتصاد دوران کرونا"

دبیرخانه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی اقدام به جمع آوری و ساماندهی منابع و مستندات مهم و معتبر در ارتباط با جنبه های اقتصادی شیوع ویروس کرونا از اسفند 1398 و انتشار آن نموده است.

هم اکنون این منابع شامل بخشنامه ها و دستورالعمل های دولتی مرتبط، پژوهش ها و گزارش ها، مکاتبات رسمی صورت پذیرفته و همچنین توصیه ها و پروتکل های بهداشتی معتبر، در بخش "اقتصاد دوران کرونا" در وب سایت شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی منتشر شده است.

فعالان اقتصادی، پژوهشگران، سیاست گذاران و تمامی علاقمندان می توانند با مراجعه به این بخش در وب سایت شورای گفتگو، به آخرین منابع به روز و معتبر کشور با موضوع "اقتصاد دوران کرونا" دسترسی داشته باشند.

همچنین تمامی دستگاه های اجرایی کشور، دانشگاه ها و پژوهشگران، و سایر مراجع مرتبط می توانند مستندات و گزارش های تولیدشده خود را به آدرس info@ppdc.ir ارسال نمایند تا در "پایگاه جامع مستندات اقتصاد دوران کرونا" در وب سایت شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی قرار گیرد.

برای ورود به صفحه "اقتصاد دوران کرونا" روی لینک مقابل کلیک کنید:اقتصاد دوران کرونا

ساعات کاری اتاق

اعضا محترم با سلام و تبریک مجدد سال نو بدینوسیله اعلام می‌نماید آغاز رسمی کار اتاق از تاریخ شنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۹ از ساعت ۸:۳۰ لغایت ۱۵ می‌باشد.
به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا پوشش ماسک و دستکش هنگام مراجعه به اتاق الزامیست.

اطلاعیه فوری

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

فوري

عضو ارجمند اتاق مشترك ايران و ايتاليا

با احترام، ضرورت تنظيم نامه‌اي توسط اتاق ايران و انعكاس انتظارات و پيشنهادات بخش خصوصي (در بخش‌هاي توليد، تجارت و كشاورزي) به رياست محترم جمهور و مقامات و مسئولان عالي‌رتبه كشور در شرايط حاد كنوني كاملا محسوس مي‌باشد.

علي هذا خواهشمند است به منظور هم‌افزايي و برخورداري از ديدگاه‌هاي مفيد و تاثيرگذار سركار ........جنابعالي ........ نظرات ارزنده و كارشناسي شده خود را (طى پنج بند و حداكثر يك صفحه) ظرف سه روز در اختيار اينجانب (از طريق واتساپ، ايميل يا نامه) قرار داده تا پس از تلفيق در اختيار جناب آقاي مهندس شافعي رياست محترم اتاق ايران قرار گیرد و طي نامه‌اي به مقامات مسئول منعكس و پاسخ آن پيگيري شود.

با سپاس از احساس مسئوليت و مشاركتي كه براي نجات اقتصاد كشور و حفظ نيروهاي تجديد ناپذير فعال در آن در بحران دامنگير كشور خوبمان ايران خواهيد فرمود.

با سپاس و با اميد غلبه بر مشکلات

 

احمد پورفلاح

مشاور ارشد رياست اتاق ايران

و

رييس اتاق مشترك ايران و ايتاليا

 

 

ایمیل:                                                              info@iiccim.ir

 

شماره فکس:                                                   88752733

 

شماره واتساپ:                                               09038429619

 

ضایعه تاسف بار درگذشت جناب آقای «دکتر روساریو الساندرلو»، ریاست محترم اتاق ایتالیا-ایران

 Alessanderllo3

 

 

 

 

 

با کمال تاسف مطلع شدیم که جناب اقای «دکتر روساریو الساندرلو» ریاست محترم اتاق ایتالیا-ایران دیروز در شهر میلان درگذشتند.

این ضایعه تاسف بار را به خانواده ایشان، دوستان و همکاران در اتاق ایتالیا-ایران و کلیه اعضای جامعه صنعت و اقتصاد دو کشور ایران و ایتالیا تسلیت می‌گوییم و برای بازماندگان ایشان صبر آرزو می‌نماییم.

 


ضایعه فقدان غم انگیز بزرگمرد عرصه صنعت و بازرگانی جناب آقای دکتر روساریو الساندرلو را به خانواده، همکاران و دوستان ایشان در ایران و ایتالیا تسلیت می‌گوییم.
لیدا شهابی
دبیر کل اتاق ایران ایتالیا

 


 

این فقدان و ضایعه بزرگ را تسلیت می گویم.
محمدرضا بهرامن
نایب رییس اتاق ایران ایتالیا

 


 

سلام
بسیار متاسفم تسلیت می‌گویم.
نه تنها اتاق ایران و ایتالیا، بلکه ایران یک حامی بزرگ خود را در ایتالیا، بلکه در اروپا از دست داد.
روحش شاد و قرین رحمت الهی باد.
دکتر حقگو
دبیر کل پیشین اتاق ایران ایتالیا

 


 

سلام جناب آقای پورفلاح
ضمن تبریک مجدد سال نو، از شنیدن خبر فوت آقای الساندرلو خیلی ناراحت شدم. واقعا آدم خوب و موثری بود. انشالله خداوند شما و خانواده محترم را حفظ کند.
سیروس سجادی
معاون اقتصادی سفیر ایران در رم

 


 

 

Gentilissimo Dr. D'Agata,
Dear Eng. Pourfallah,
Dear Eng. Shahabi and all your collegues here in Iran and in Italy,
I wish to express my deepest sorrow and condolances on that behalf.
What a pitty that we all have lost such a great man which has done a lot to promote the bilateral relations between two countries.
Yours sincerely,
R. Beit Jam

تعطیلی اتاق

به منظور پیشگیری از شیوع ویروس Covid-19 و رعایت سلامت اعضا و همکاران، اتاق ایران و ایتالیا از تاریخ ۱۳۹۸/۱۲/۲۵ الی ۱۳۹۹/۰۱/۱۶ تعطیل می‌باشد.

بدیهی است که درخواست‌های شما از طریق آدرس‌های ایمیل زیر قابل دریافت خواهد بود.

 

asst@iiccim.ir

info@iiccim.ir

عرض تسلیت

جناب آقای دکتر بخشنده
ریاست محترم اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی قزوین

درگذشت اندوهبار پدر ارجمندتان را به جنابعالی و فامیل گرامی تسلیت گفته و برایتان بردباری و آرامش آرزو می‌نماییم.

اتاق ایران و ایتالیا روز شنبه 17 اسفند تعطیل می‌باشد.

اتاق ایران و ایتالیا روز شنبه 17 اسفند 1398 تعطیل می‌باشد.

ساعت کاری اتاق از 8:30 صبح الی 14:30 می‌باشد

با توجه به شرایط فعلی، ساعت کاری اتاق تا اطلاع ثانوی شنبه تا چهارشنبه از 8:30 صبح الی 14:30 می‌باشد.

اتاق بازرگانی ایران و ایتالیا سه‌شنبه ششم اسفندماه از ساعت 14 تعطیل است

اتاق بازرگانی ایران و ایتالیا سه‌شنبه ششم اسفندماه به دلیل شرکت در سمینار از ساعت 14 تعطیل است

نمایشگاه گردشگری Agri & slow Travel

اعضاء محترم اتاق مشترک ایران و ایتالیا،
احتراما بدینوسیله به استحضار می رساند نمایشگاه گردشگری Agri & slow Travel در تاریخ 3 الی 5 آوریل با هدف معرفی مقاصد گردشگری و فروش محصولات مرتبط در شهر Bergamo ایتالیا برگزار می‌گردد.
از علاقمندان به حضور در این نمایشگاه دعوت می‌شود ضمن بازدید از نمایشگاه به منظور تبادل نظر و هماهنگی برگزاری جلسات با همتایان خود در ایتالیا اطلاعات تماس خود را سریعا در اختیار این اتاق قرار دهند.

IRANEXPO

scan0052

بازديد يا اجاره غرفه نمايشگاه‌هاي سال 2020 ایتالیا

اعضای محترم اتاق مشترک ایران و ایتالیا،

چنانچه قصد بازديد يا اجاره غرفه نمايشگاه‌های سال 2020 ایتالیا را دارند،

خواهشمند است جهت فراهم نمودن فرصت ملاقات و تبادل  نظر با همتايان ايتاليايي، مراتب را به این اتاق اعلام فرمایند.

برای مشاهده لیست نمایشگاه‌ها اینجا را کلیک کنید.

اتاق بازرگانی ایران و ایتالیا پنجشنبه دهم بهمن‌ماه تعطیل است

اتاق بازرگانی ایران و ایتالیا پنجشنبه دهم بهمن‌ماه تعطیل است

عرض تسلیت

اتاق ایران و ایتالیا درگذشت تاسف‌بار آقای جعفر سالک مدیرعامل شرکت امین سالار آسمان، از اعضای فعال اتاق بازرگانی ایران و ایتالیا را به خانواده محترم جناب آقای سالک، تسلیت عرض نموده و خود را در این اندوه بزرگ سهیم می‌داند.

Consultant 2 Business

اتاق ایران- بروشور کسب و کار22222222222222

نمایشگاه آرایشی و بهداشتی Cosmoprof

به اطلاع اعضا می‌رساند:

نمایشگاه آرایشی و بهداشتی Cosmoprof به شرح زیر در شهر بولونیا ایتالیا برگزار می‌گردد.

 1  12-15 مارچ  22-25 اسفند 1398  لوازم آرایشی، عطر
 2  13-16 مارچ  23-26 اسفند 1398  محصولات مو، ناخن و بیوتی سالن
نمایشگاه طلا و جواهر، ماشین‌آلات و انتقال تکنولوژی نوین مرتبط

به اطلاع اعضای محترم می‌رساند:

نمایشگاه طلا و جواهر، ماشین‌آلات و انتقال تکنولوژی نوین مرتبط در تاریخ 17 لغایت 22 ژانویه 2020 (27دی‌ماه الی 2 بهمن‌ماه 1398) در شهر ویچنزا ایتالیا برگزار می‌گردد.

برگزاری دو نمایشگاه بین‌المللی در شهر کارارا-ایتالیا

کومپوتک، نمایشگاهی بین المللی با موضوع کامپوزیت پیشرفته، کاربردهای چندگانه و فن آوری های وابسته است و تنها رویداد تجاری ایتالیا مختص مواد کامپوزیت می باشد و از پنجم تا هفتم فوریه (16تا 18 بهمن 1398) در محل نمایشگاههای بین المللی شهر کارارا در استان توسکانا در ایتالیا برگزار می گردد.

همچنین نمایشگاه بین المللی سی تک (Seatec)، از پنجم تا هفتم فوریه (16تا 18 بهمن 1398) با موضوع فناوری، عرضه، دیزاین و ارائه نوآوری در زمینه ساخت قایق، کشتی و ناو با حضور شرکتهای متخصص در این حوزه و در محل نمایشگاههای بین المللی شهر کارارا برگزار می گردد.

زمان برگزاری انتخابات هیات رییسه کمیسیون‌ها

اعضای محترم اتاق بازرگانی ایران و ایتالیا،

احتراما،

به استحضار می‌رساند انتخابات هیات رییسه کمیسیون‌های اتاق بازرگانی ایران و ایتالیا طبق جدول زمان‌بندی زیر برگزار خواهد شد.

 

1

کمیسیون گردشگری

7 دی‌ماه

ساعت 15

2

کمیسیون پولی و بانکی

9 دی‌ماه

ساعت 14

3

کمیسیون صنایع

11 دی‌ماه

ساعت 14

علاقمندان می‌توانند از طریق آدرس ایمیل com@iiccim.ir حضور خود را اعلام نمایند.

جلسات کمیسیون‌های اتاق ایران و ایتالیا

اعضای محترم اتاق بازرگانی ایران و ایتالیا،
جلسات اين هفته هيات رييسه كميسيون‌ها به دستور ریاست اتاق ایران و ایتالیا جناب آقای مهندس پورفلاح معلق می‌باشد و تا رسیدن تعداد اعضای هر کمیسیون به حد نصاب 15 نفر جهت تشکیل آن کمیسیون، این جلسات برگزار نخواهد شد.

جلسه انتخابات کمیسیون صنایع لغو گردید

اعضای محترم اتاق بازرگانی ایران و ایتالیا،

جلسه نتخابات کمیسیون صنایع لغو گردید.

متعاقبا اطلاعات در این سایت درج خواهد شد.

جلسه انتخابات امروز کمیسیون پولی و بانکی لغو گردید

اعضای محترم اتاق بازرگانی ایران و ایتالیا،

تقاضاهای شرکت در جلسه انتخابات کمیسیون پولی و بانکی به حد نصاب نرسید و این جلسه لغو گردید.

متعاقبا اطلاعات در این سایت درج خواهد شد.

زمان برگزاری انتخابات هیات رییسه کمیسیون‌ها

1

کمیسیون برندینگ

20 آذرماه

ساعت 14 الی 16

2

کمیسیون پولی و بانکی

23 آذرماه

ساعت 15 الی 17

3

کمیسیون صنایع

25آذرماه

ساعت 14 الی 16

4

کمیسیون گردشگری

26 آذرماه

ساعت 15 الی 17

کتاب راهنمای جامع موافقت‌نامه تجارت ترجیحی بین جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا

کتاب راهنمای جامع موافقت‌نامه تجارت ترجیحی بین جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا

در محل اتاق بازرگانی مشترک ایران و ایتالیا موجود می‌باشد.

از علاقمندان دعوت می‌شود جهت استفاده از این منبع با تعیین وقت قبلی اقدام نمایند.

دومین جشنواره ملی مد و لباس سی پال

دومین جشنواره ملی مد و لباس سی پال با موضوع جاده ابریشم در محل زیر دایر می‌باشد.

 

افتتاحیه 21 آذر 98 ساعت 15

بازدید 22 لغایت 29 آذر

ساعت بازدید: 10 الی 19

آدرس: خیابان ولیعصر، انتهای خیابان زعفرانیه، بالاتر از شیرکوه، پلاک47 و پلاک 49

مجموعه فرهنگی آسمان زعفرانیه

زمان برگزاری انتخابات هیات رییسه کمیسیون‌ها

1

کمیسیون برندینگ

20 آذرماه

ساعت 14

2

کمیسیون پولی و بانکی

23 آذرماه

اعلام می‌گردد

3

کمیسیون صنایع

25آذرماه

اعلام می‌گردد

4

کمیسیون گردشگری

26 آذرماه

اعلام می‌گردد

عرض تسلیت

جناب آقای نظام‌مافی،

ریاست محترم اتاق مشترک بازرگانی ایران و سوییس

 

درگذشت اندوهبار مادر گرامی همسرتان را از طرف ریاست، دبیرکل و هیات مدیره اتاق ایران و ایتالیا تسلیت می‌گوییم.

سمینار آموزشی

ContentImage3.jpg

نمایشگاه ماشین‌آلات نساجی

به اطلاع اعضای محترم می‌رساند،

نمایشگاه ماشین‌آلات نساجی IRANTEX از تاریخ 18 الی 21 آذرماه برابر با 9 الی 12 دسامبر، با حضور سازندگان ماشین‌آلات نساجی ایتالیا در ایران برگزار می‌گردد.

علاقمندان می‌توانند از این نمایشگاه و غرفه کشور ایتالیا واقع در سالن 38 نمایشگاه بین‌المللی ایران بازدید به عمل آورند.

عرض تسلیت

اتاق ایران و ایتالیا درگذشت آقای دکتر رضوی، ریاست هیات مدیره شرکت سکو ایران را به جناب اقای مهندس پورفلاح مدیرعامل این شرکت و ریاست محترم اتاق بازرگانی ایران و ایتالیا تسلیت عرض می‌نماید.

دعوت ازعلاقمندان جهت حضور در ترکیب هیات رییسه کمیسیون‌ها

انتخابات هیات رییسه کمیسیون‌های اتاق بازرگانی ایران و ایتالیا، در نیمه دوم آذرماه برگزار خواهد شد.

v    برندینگ

v    پولی و بانکی

v    صنایع

v    گردشگری

علاقمندان جهت حضور در ترکیب هیات رییسه کمیسیون‌ها موارد زیر را برای کمیسیون مورد نظر خود حداکثر تا پایان ساعت اداری چهاردهم آذرماه (14/09/1398) به آدرس com@iiccim.ir و یا فکس به شماره 88752733 ارسال نمایند.

1- نامه به اتاق ایران و ایتالیا شامل جدول تکمیل شده اطلاعات نامزد

2- رزومه فردی متقاضی

3- برنامه یکساله متقاضی برای کمیسیون مورد نظر

4- ارسال فرم تکمیل شده شرکت در کمیسیون‌ها (از اینجا دریافت کنید)

5- ارسال فرم تکمیل شده زیر

اطلاعات فرد متقاضی حضور در ترکیب هیات رییسه کمیسیون‌های اتاق ایران و ایتالیا

نام

نام خانوادگی

شماره همراه

نام شرکت

نام کمیسیون مورد نظر جهت هیات رییسه

         

ü     حضور در انتخابات منوط به ارائه « کارت عضویت معتبر » اتاق ایران و ایتالیا بوده و هر شرکت عضو یک برگ رای دریافت خواهد کرد.

ü     هر شرکت عضو فقط در یک کمیسیون می‌تواند نامزد هیات رییسه شود.

ü     تاریخ دقیق برگزاری انتخابات هیات رییسه متعاقبا اعلام می‌گردد.

در صورت نیاز با شماره 88750086 داخلی 104 جناب اقای پند تماس حاصل فرمایید.

دعوت از علاقمندان جهت حضور در کمیسیون‌های چهارگانه

بدینوسیله به اطلاع می‌رساند کمیسیون‌های اتاق ایران و ایتالیا فعالیت خود را از نیمه دوم آذرماه آغاز می‌نماید.

از علاقمندان جهت حضور در کمیسیون‌های چهارگانه دعوت می‌نماید با تکمیل و ارسال جدول زیر حداکثر تا پایان ساعت اداری چهاردهم آذرماه (14/09/1398) به آدرس com@iiccim.ir و یا فکس به شماره 88752733 حضور خود را در کمیسیون‌های مورد نظر خود قطعی نمایند. (در صورت تمایل به حضور در بیش از یک کمیسیون، به ترتیب اولویت کمیسیون‌ها را ذکر نمایید.)

v    برندینگ

v    پولی و بانکی

v    صنایع

v    گردشگری

اطلاعات فرد متقاضی شرکت در کمیسیون‌های اتاق ایران و ایتالیا

فرد متقاضی

نام شرکت

نام کمیسیون مورد نظر

نام

نام خانوادگی

شماره همراه

اولویت اول

اولویت دوم

اولویت سوم

اولویت چهارم

               

ü     لطفا کمیسیون‌های مورد نظر خود را به ترتیب اولویت در جدول بالا ذکر نمایید.

ü     تاریخ دقیق برگزاری جلسات متعاقبا ارسال می‌گردد.

در صورت نیاز با شماره 88750086 داخلی 104 جناب اقای پند تماس حاصل فرمایید.

اعزام هیات به میلان

 

 

 

 

 

اتاق ایران و ایتالیا با همکاری کنسولگری ج.ا.ا در میلان هیاتی مرکب از مدیران شرکت‌های مرتبط با رشته‌های نساجی، چرم، دباغی، لوازم آرایشی، طلا، جواهر، سازندگان عینک و ساختمان را به سرپرستی آقای مهندس پورفلاح و با حضور روسای اتحادیه‌های فوق جهت ملاقات با همتایان خود به میلان اعزام‌ می‌نماید.

تاریخ 26-29 نوامبر برابر با 5 الی 8 آذرماه (سه شب و چهار روز)

 

 

 

 

 

شرایط:

-متقاضیان باید از مدیران و اعضای هیات مدیره شرکت‌ها باشند

-آشنایی به زبان انگلیسی یا ایتالیایی الزامیست

-تهیه و ارائه مدارک لازم جهت اخذ ویزا حداکثر ظرف 48 ساعت از زمان ثبت نام

***از مدارک ویزا نیازی به ارائه دعوتنامه نمی‌باشد.  برای مشاهده مدارک مورد نیاز ویزا اینجا کلیک کنید ***

- اتاق تعهدی در قبال رد ویزای متقاضیان توسط کنسولگری نخواهد داشت

-علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر به شماره 88750086 داخلی 108 سرکار خانم انصافجو تماس حاصل فرمایند.

-مهلت ثبت نام و ارسال مدارک تا پایان روز پنجشنبه 9 آبان‌ماه می‌باشد

هفتمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی

rinotex-7-2019

علاقمندان می‌توانند جهت اجاره غرفه با شماره‌های زیر تماس حاصل فرمایند.

88847417

88847685

نمایشگاه طلا، جواهر، سنگ هاي قيمتي و ساعت

اعضای محترم اتاق بازرگانی ایران و ایتالیا
احتراما بدینوسیله به استحضار می رساند نمایشگاه طلا، جواهر، سنگ هاي قيمتي و ساعت استان اصفهان با حضور 5 شرکت ایتالیایی در نمایشگاه بین‌المللی اصفهان، سالن میرداماد از 9 تا 12 مهرماه برگزار خواهد شد.

جستجوی شریک تجاری

یک شرکت معتبر ایتالیایی تولیدکننده سرامیک (ceramics and porcelain stoneware) در ایران به دنبال شریک می‌گردد.

از افرادی که تمایل به مشارکت دارند دعوت می‌شود جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 88750086 داخلی 108 خانم انصافجو تماس حاصل فرمایند.

همکاری با فعالان صنعت دارو در ایتالیا

اتاق بازرگانی ایران و ایتالیا به استحضار می‌رساند در راستای حمایت از صنعت دارو، واردکنندگان و تولیدکنندگان مواد اولیه آن در کشور و به جهت همکاری با فعالان این صنعت مهم و حیاتی، اقدام به معرفی کانال‌های معتبر تهیه دارو و مواد اولیه به منظور تسهیل و امکان‌سازی جهت تهیه کلیه ملزومات و موارد مرتبط دارویی از ایتالیا و ایجاد روابط بیشتر با دست‌اندرکاران این صنعت نموده است.

اعضای فعال در زمینه دارو در صورت نیاز می‌توانند با شماره 88750086-021 داخلی 108 تماس حاصل کرده و اطلاعات مورد نیاز جهت ارتباط با کانال‌های مربوطه در کشور ایتالیا را دریافت نمایند.

فراخوان انتخابات هیات رییسه کمیسیون‌های اتاق ایران و ایتالیا

فراخوان انتخابات هیات رییسه کمیسیون‌های اتاق ایران و ایتالیا

به اطلاع اعضا محترم می‌رساند انتخابات هیات رییسه کمیسیون‌های اتاق ایران و ایتالیا در شهریورماه برگزار خواهد گردید.

از علاقمندان جهت حضور در ترکیب هیات رییسه کمیسیون‌های

×     صنایع

×     دانش‌های نوین و استارت‌آپ‌ها

×     برندینگ

×     پولی و بانکی

×     گردشگری

دعوت می‌شود رزومه کوتاه از شخص متقاضی و برنامه یکساله وی را جهت فعال‌سازی کمیسیون مورد نظر همراه با ذکر نام کمیسیون به آدرس com@iiccim.ir ارسال نمایند.

به دلیل مشارکت بالای اعضا، خواهشمند است فقط یک کمیسیون را انتخاب نمایید.

بدیهی است زمان و مکان برگزاری انتخابات جهت حضور اعضا محترم متعاقبا اعلام خواهد شد.

همکاری در زمینه ساخت مجموعه‌های کوچک ساختمانی

به استحضار می‌رساند یک شرکت ایتالیایی که در زمینه ساخت مجموعه‌های کوچک ساختمانی با مصالح و نیروی کار محلی تخصص دارد، علاقمند به همکاری و مشارکت با شرکت‌های ایرانی می‌باشد.

علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با سرکار خانم انصافجو تماس حاصل فرمایند.

88750086 داخلی 108

مورد توجه اعضای فعال در زمینه لوازم آرایشی

به استحضار می‌رساند اتحادیه لوازم آرایشی کشور ایتالیا جهت همکاری با شرکت‌های ایرانی جهت تولید مشترک در ایران اعلام آمادگی نموده است.

علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با سرکار خانم انصافجو تماس حاصل فرمایند.

88750086 داخلی 108