برگزاری مجمع عمومی سالیانه اتاق مشترک ایتالیا–ایران در رم

بدینوسیله به استحضار می رساند که مجمع سالیانه اتاق ایتالیا – ایران در روز 16 جولای در دو نوبت، که نوبت اول در ساعت 5:00 بامداد و نوبت دوم در ساعت 11:00 به صورت ویدئو کنفرانس برگزار گردید.

با توجه به شیوع ویروس کوید 19 و عدم وجود شرایط مناسب جهت سفر به ایتالیا، مقرر گردید که حضور رئیس و دبیرکل اتاق مشترک ایران- ایتالیا به صورت ویدئو کنفرانس صورت گیرد که متاسفانه بدلیل اختلالات اینترنتی امكان ارتباط بصورت video conference با جلسه مجمع كه در اتاق ايتاليا ايران و در رم برگذار شد، میسر نگردید.

با توجه به شرکت عالیجناب دکتر بیات در این جلسه، شوالیه احمد پورفلاح طی نامه‌ای به ایشان عدم حضور خود و دبیرکل را به استحضار ایشان

رسانده و طی یک مذاکره درخواست نمودند که موارد ذیل طبق صلاحدید سفیر محترم، در جلسه فوق الذکر مطرح گردد:

١-سلام گرم از سوی اتاق ایران- ایتالیا به همه دوستان و آرزوي موفقيت براي مجمع ، اقاي دكتر داگاتا و هيات رييسه اتاق ايتاليا ايران و كاركنان اين اتاق.

٢- اظهار تاسف عميق از فقدان جناب آقاي دكتر الساندرلو .

٣- اميد به اينكه رئیسی انتخاب گردد كه شايسته جانشيني اقاي دكتر الساندرلو را داشته و در ظرفيت اتاق ايتاليا ايران باشد و امكان ملاقات ايشان در آينده نزديك ( مسلما رفع مسئله كرونا) در رم يا تهران فراهم گردد.

٤-ابراز امیدواری و علاقمندی به اینکه روابط همچون گذشته به صورت صميمانه و نزديك ادامه یابد.

5- امیدواری آقای مهندس پورفلاح به اینکه پروتكل روابط و اركان بين دو اتاق رعايت شود( جناب آقای مهندس پورفلاح به عنوان نايب رييس اتاق ايتاليا ايران در جريان كليه فعاليت ها ، جلسات ان اتاق قرار گرفته ، و مسلما همین شرایط دسترسي به اطلاعات و برنامه هاي اتاق ايران و ايتاليا برای رئیس جدید فراهم گردد.)

6- شوالیه احمد پورفلاح براي دست اندر كاران اتاق ايتاليا ايران در شرايط جديد آرزوي توفيق بيشتر نموده و دعا کردند که سايه شوم كرونا از سر مردمان خوب ايتاليا و ايران و همه مردم جهان دور شود.

همچنین رئیس اتاق ایران و ایتالیا از جناب آقای سفير براي وقت گذارى و حمايت های بی شائبه از برنامه هاي دو اتاق و آرزوي گسترش روز افزون روابط اقتصادي، اجتماعي و سياسي بين دو كشوربزرگ ايران و ايتاليا تشكر نمودند.

پس از برگزاری مجمع اینترنتی اتاق ایتالیا – ایران در رم، عالیجناب بیات، سفير محترم ايران در ايتاليا متن ذیل را جهت استحضار آقای مهندس پورفلاح ایفاد نمودند:

"با سلام و احترام،

جلسه خوبی برگزار گردید با اشاره به عدم امکان مشارکت جنابعالی با توجه به تحریم ها به نکات مورد نظر شما اشاره نموده و در رابطه با آینده هیئت مدیره نظر به اینکه طبق اساسنامه اکثر اعضای هیئت مدیره دودوره عضویت داشته اند و باید جای خود را به اعضای جدید بدهند، تصمیم گرفته شد هیئت مدیره با همین ترکیب فعلی تا دسامبر به کار خودش ادامه دهد و انتخاب رئیس جدید هم به همان تاریخ موکول گردید و تا پایان دسامبر 2020 نیزآقای داگاتا نمایندگی هیئت مدیره و به تعبیری ریاست موقت رو برعهده خواهد داشت."