کمیسیون گردشگری

صورتجلسه کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی ایران و ایتالیا پنجم مهرماه ۱۳۹۶

ششمین جلسه کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی ایران و ایتالیا در روز چهارشنبه، پنجم مهرماه سال جاری و با حضور اعضای کمیسیون آقایان علیرضا ناظم‌الرعایا، محمد شیرکوند، هادی رضانژاد، محمد رحمانی، محمدعلی ضرابی، محمدرضا زهی و آقای حمیدرضا خانجانزاده و خانم‌ها آیدا قنبری، رویا خلیلی، مانیلا مهاجر و نیلوفر محمدزاده (دبیر کمیسیون گردشگری)، در محل اتاق بازرگانی ایران و ایتالیا برگزار شد.
در ابتدای این جلسه آقای مهندس ناظم‌الرعایا ضمن خوش‌آمدگویی به اعضا، توضیحاتی در زمینه سمینار گردشگری و کارگروه‌های این سمینار از جمله: گردشگری، هتلداری و آموزش و سرمایه‌گذاری که مربوط به صنعت گردشگری هستند ارائه کردند و نیز پیشنهاد دادند که در هر کدام از این کارگروه‌ها از ۱۰ شرکت ایتالیایی مرتبط دعوت بعمل آید، ایشان همچنین در ادامه اضافه کردند که برای تقویت صنعت گردشگری باید مشکلات مربوط به آن شناسایی و سپس برطرف شوند و بر این نکته تاکید کردند که هدف اصلی از برگزاری این سمینار، برطرف کردن چالش‌ها و مشکلاتی است که در صنعت گردشگری وجود دارد.
سپس آقای مهندس شیرکوند در ارتباط با نحوه تشکیل کمیته‌ها و کارگروه‌ها و نیز برنامه‌ریزی و بررسی منظم امور برای اجرای سمینار با خروجی مناسب مطالبی ارائه و در ادامه اضافه کردند که باید تعامل قوی بین شرکت‌های خدمات مسافرتی ایرانی و ایتالیایی در تمامی زمینه‌های صنعتی اعم از معماری، سرمایه‌گذاری و ... وجود داشته باشد.
در ادامه جلسه آقای رحمانی در مورد ضرورت کارگروه حقوقی برای این سمینار، مخصوصا در حوزه سرمایه‌گذاری توضیحاتی ارائه کردند. ایشان افزودند که سرمایه‌گذار خارجی باید دیدگاهی در خصوص پایه و بنیان موارد حقوقی و سرمایه‌گذاری در ایران داشته باشد و مقرر شد که ایشان طرح پیشنهادی مربوط به کارگروه حقوقی را ارائه کنند.
آقای خانجانزاده نیز در ادامه، پیشنهادی را مبنی بر تعیین دبیر سمینار به عنوان رابط بین اتاق و اعضای فعال در سمینار ارائه دادند و بنابراین مقرر شد که آقای ناظم‌الرعایا نامه‌ای را خطاب به ریاست اتاق و کمیسیون با موضوع ایجاد دبیرخانه و همچنین ابعاد کمیته‌های سمینار تهیه کرده و به اتاق ارائه دهند. (نامه به ضمیمه گزارش می‌باشد)
در ادامه جلسه آقای زهی به نکاتی از جمله تشکیل دبیرخانه به منظور برنامه¬ریزی امور مربوط به اجرای سمینار، ارائه مقاله‌های علمی-آموزشی مربوط به حوزه گردشگری در کمیته آموزشی، ارائه توانایی و ظرفیت‌های بخش خصوصی جهت جذب توریست با توجه به اهمیت این امر و از جمله اهمیت اقتصادی آن و ضرورت تشکیل کمیته حقوقی، به ویژه برای سرمایه‌گذاران خارجی اشاره کردند.
در ادامه آقای مهندس ناظم‌الرعایا یادآور شدند فراخوانی انجام خواهد شد تا افرادی که تمایل به شرکت در این 4 کمیته را دارند اعلام آمادگی کنند. البته این فراخوان را نیز می‌توان در کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی ایران اعلام کرد.
جلسه در ساعت ۱۶ با تشکر آقای ناظم‌الرعایا از اعضای شرکت‌کننده خاتمه یافت.

نیلوفر محمدزاده
دبیر کمیسیون گردشگری

تماشاخانه تصویر

درباره این کمیسیون بیشتر بدانید...