کمیسیون گردشگری

صورتجلسه کمیسیون گردشگری آبان‌ماه اتاق بازرگانی ایران و ایتالیا

پنجمین جلسه کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی ایران و ایتالیا در روز چهارشنبه، دوم آبان ماه سال جاری با حضور ریاست اتاق و ریاست کمیسیون گردشگری جناب آقای مهندس پورفلاح و اعضای این کمیسیون، آقایان بابک اخوان، محمدحسین محتاج اله، مهرداد زواره محمدی، محمد شیرکوند، محمدرضا زهی، علی ضرابی و حامد حقیقی و خانم¬ها سارا بیات، پردیس کتان چی، بهاره وفائی، شیوا لاجوردی، و ندا ارشادپور، "دبیر کمیسیون"، در محل اتاق بازرگانی ایران و ایتالیا برگزار شد.

جلسه درسه بخش برگزار گردید:
1. بررسی شرایط برپایی همایش گردشگری
2. برنامه ریزی سفر اعضا به تبریز
3. بررسی مسائل روز گردشگری ایران با توجه به مسائل سیاسی و اقتصادی

در بخش ابتدایی جلسه آقای شیرکوند دبیر همایش گردشگری با ارائه مطالبی در مورد زمانبندی برنامه های همایش و لیست مدعوین توضیحاتی بیان نمودند. اما با توجه مسائل اجتماعی و سیاسی پیش رو ، با نظر آقای مهندس پور فلاح مقرر شد تا اول بهمن ماه این برنامه به حالت تعلیق درآید و پس از آن مجددا برنامه های مربوطه بررسی شوند.
در ادامه آقای مهندس پور فلاح هدف سفر اعضا به تبریز را ارتباط نزدیک با اتاق بازرگانی شهر تبریز و آشنایی با ظرفیتها و توانمندیهای کشاورزی ، اقتصادی، صنعتی و اجتماعی آن شهر بیان داشتند.
مقرر شد تاریخ سفر در هفته اول آذر ماه بوده و شرایط سفر و زمان دقیق از طریق سایت به اعضا اطلاع رسانی شود.
در بخش پایانی آقای زهی به بیان مشکلات هتل داران پرداختند.ایشان مسئله آپارتمانها ، ویلاها و مدارسی که توسط سازمانها یا وزارتخانه ها در اختیار کارکنانشان برای سفر قرار می گیرد را مشکلی در صنعت هتل داری بیان داشتند. گاها این اماکن از نظر بهداشتی و امکانات نیز مناسب نبوده و باعث تضعیف درآمد هتلها در شهرهای مختلف شده است.ایشان پیشنهاد دادند با در اختیار گذاردن کارت سفر برای کارکنان و ارائه آن به هتلها هم کارکنان از مزایای سفر آسان استفاده می کنند و هم صنعت هتل داری رونق گرفته و اشتغال زایی در این صنعت رشد خواهد کرد.

تماشاخانه تصویر

درباره این کمیسیون بیشتر بدانید...