کمیسیون گردشگری

صورتجلسه کمیسیون گردشگری اردیبهشت ماه اتاق بازرگانی ایران و ایتالیا

اولین جلسه کمیسیون گردشگری سال 1398 اتاق بازرگانی ایران و ایتالیا در روز چهارشنبه، یازدهم اردیبهشت ماه راس ساعت 15 با حضور ریاست اتاق و ریاست کمیسیون گردشگری جناب آقای مهندس پورفلاح ، دبیر کل اتاق سرکار خانم مهندس شهابی، مهمانان این جلسه آقایان اسلامی و موسوی از شرکت دانش پرداز مهر و آقای عقدایی از سازمان صدا و سیما و اعضای این کمیسیون، خانمها مهرناز سلیمی، مانیلا مهاجر و ندا ارشادپور "دبیر کمیسیون" و آقایان محمد شیرکوند، محمدرضا اثنی عشری، محمدرضا زهی، مهدی نیری، بابک اخوان،محسن ربیعی،علی ضرابی،داوود فرزانه،امیر خوشنویس و هادی رضا نژاد ، در محل اتاق بازرگانی ایران و ایتالیا برگزار شد.

درابتدا جلسه آقای مهندس پور فلاح به بحث در مورد مطالب روز صنعت گردشگری پرداخته و اعضا محترم مشکلات این صنعت در شرایط تحریم را مطرح کردند.
اهم موارد مطرح شده به شرح ذیل است:
1. می بایست به دنبال راهکارها و تبلیغات مناسب در کشورهای هدف بود و با برگزاری روزهایی مانند روز تخت جمشید، شب ایرانی و .... ایران و جاذبه های آن را بهتر معرفی کنیم.
2. ایجاد شرایط مناسب تر جهت اخذ ویزا برای توریست ورودی.
3. ایجاد بخش گردشگری در گنسولگری ها و سفارتخانه های ایران ، تربیت و به کار گیری افراد آگاه در این زمینه.
4. تشکیل اجماعی برای بهتر شناساندن ایران و استفاده از تفکرات جدید و تکنولوژی برای تبلیغ به جای استفاده از روشهای تکراری و سنتی سابق.

در ادامه جلسه آقای عقدائی به توضیح در مورد تکنولوژی Augmented Reality و پیشرفت بسیار قابل توجه این تکنولوژی در جهان و ایران پرداختند.
به کمک این تکنولوژی و استفاده از یک Application روی تلفن همراه، بسیار ساده می توان بناهای تاریخی و سایر جاذبه های گردشگری ایران را معرفی کرده و توریست را تشویق به سفر به ایران کنیم.

در انتهای جلسه آقای مهندس پور فلاح از اعضا خواستند مکانهای مناسبی برای برگزاری همایش بزرگ گردشگری که مقرر شد در مهر ماه 1398 برگزار شود پیشنهاد دهند.

تماشاخانه تصویر

درباره این کمیسیون بیشتر بدانید...