کمیسیون گردشگری

صورتجلسه کمیسیون گردشگری خرداد ماه 1398 اتاق بازرگانی ایران و ایتالیا

دومینجلسه کمیسیون گردشگری سال 1398 اتاق بازرگانی ایران و ایتالیا در روز چهارشنبه، 22 خرداد ماه راس ساعت 15با حضور اعضا این کمیسیون، خانمها فریبا سعادت، شیوا لاجوردی و ندا ارشادپور"دبیر کمیسیون" و آقایان محمدرضا اثنی عشری، محمد شیرکوند، بابک اخوان،محسن ربیعی،بهنام راوندی،بابک قدس در محل اتاق بازرگانی ایران و ایتالیا برگزار شد.

درابتدا جلسه به تبادل نظر در مورد موضوع جلسه قبل کمیسیون پیرامون Augmented Reality پرداخته و پیشنهاد شد برای استفاده بهینه تر از این تکنولوژی ابتدا سلیقه های مختلف در کشور های مقصد مورد بررسی قرار گرفته و تعداد دیگری از شرکتهای فعال در این زمینه دعوت شده و با مدیریت اتاق و سرمایه گذاری اسپانسرها تبلیغاتی در زمینه گردشگری تهیه شود. در ادامه اعضا به موضوع همایش گردشگری پرداختند.

اهم موارد مطرح شده به شرح ذیل است:

  1. 1.در همایش کارگروه هایی جهت استفاده از تجربیات کشوری مانند ایتالیا که یکی از موفق ترین کشورها درزمینه گردشگری است، برگزار شده و از اساتید دانشگاهی این کشور در زمینه گردشگری، هتلداری و یا آموزش راهنمایان تور دعوت بعمل آید. همچنین موضوع این کارگروه ها از قبل مشخص شود.
  2. 2.به علت محدودیت زمان تا مهرماه که مقرر شده همایش برگزار شود، جهت هرچه با کیفیت تر برگزار شدن آن، کمیته های همایش می بایست زودتر هماهنگی های لازم را انجام دهند.
  3. 3.اعضایی که آمادگی خود را برای کمیته ها اعلام کرده اند درصورتیکه در جلسات کمیسیون و کمیته ها شرکت مداوم ندارند،از لیست آن کمیته حذف شوند.
  4. 4.به روز رسانی برنامه همایش
  5. 5.فراخوان جهت جذب اسپانسر
  6. 6.فراخوان مسابقه ای با عنوان " ایده های نو و جدید جهت جذب توریست و شناساندن مکانهای دیدنی در ایران " و اهدا جایزه به بهترین ایده پرداز

در انتهای جلسه اعضا خواستار برگزاری جلسه ای جهت هماهنگی کمیته ها در اسرع وقت و تاکید اتاق بر حضور اعضا داوطلب شدند.

جلسه در ساعت 17 و با تشکر از اعضای شرکت‌کننده در این کمیسیون خاتمه یافت.

                                                                                                                        ندا ارشادپور

                                                                                                                 دبیر کمیسیون گردشگری

درباره این کمیسیون بیشتر بدانید...