کمیسیون گردشگری

صورت جلسه مورخ 01/10/95

هفتمین  نشست کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی ایران و ایتالیا در سال 1395 روز چهارشنبه مورخ 01/10/95 در محل اتاق بازرگانی ایران و ایتالیا و با حضور مهمان جلسه جناب آقای دادور  ، هیات رئیسه کمیسیون جناب آقای مهندس ناظم ،جناب آقای مهندس زواره وجناب آقای مهندس اسداللهی و همچنین سایر اعضای محترم کمیسیون سرکار خانم مانیلا مهاجر ، سرکار خانم میر بابایی  ، جناب آقای هارطون نوراوپانی  ،  جناب آقای مک وارطانوسیان ، جناب آقای علی علی میری ، جناب آقای محمد شیر کوند   برگزار شد.

در ابتدا گزارش از اخبار  روز توسط آقای مهندس اسداللهی  اعلام گردید .

توافقات اخیر سازمان هواپیمایی   با دو  غول  هواپیمایی جهان  در هفته گذشته  و تبعات مثبت  افق گردشگری و اقتصادی و سیاسی  این توافق مورد بحث  واقع گردید . لغو  روادید گردشگری بین ایران و ارمنستان از دیگر اخبار مهمی بود که ایشان خاطر  نشان کردند .

در ادامه  مهندس ناظم  ریاست کمیسیون گردشگری ضمن خوش آمد گویی به میهمان و اعضاء کمیسیون  از خانم میر بابایی تقاضا کردند  از تجربه حضور خود در نمایشگاه   آرتیجیانا   گزارشی را ارائه بفرمایند .

خانم میر بابایی  مدیر عامل شرکت سارنیا پرواز  اظهار داشتند  که این نمایشگاه  بزرگترین نمایشگاه صنایع غذایی جهان با حضور  160 کشور بود  ، بخش عمده ای از کشورها بر پایه تبلیغات با استفاده از پوشش خانم ها و تبلیغات مشروبات  سعی در بالا بردن مخاطب را داشتند  ، اما  در این نمایشگاه  سعی شده با شکستن حصر حضور یک رستوران ایرانی و با همراهی  گروه موسیقی سنتی دیلمان ارائه  خوب از جایگاه کشورمان  ارائه شود  ولی متاسفانه از لحاظ  مالی بار خوبی نداشت و هزینه های مختلف و  سرسام آوری متوجه  شرکتهای حاضر گردید .

جناب آقای مهندس ناظم در خواست کردند گزارشی مکتوب از اتفاقات  و  نکات مثبت  شرکت  در این نمایشگاه  به  اتاق ایران و ایتالیا  ارائه گردد .

در ادامه  اقای مهندس زواره  ، نائب رئیس کمیسیون گردشگری در خواست داشتند که  گزارش کارشناسی ارائه گردد تا  حداقل  تجربیات منفی  مجدداً توسط  دیگران تجربه نشود .

در اد امه  جناب آقای مهندس ناظم از مهمان  جلسه آقای  مهندس دادور   خواستند تا توضیحاتی در خصوص  مجموعه  گردشگری  شبدیز  سمنان  ارائه  بفرمائید .

ایشان از تجربیات خود  در خصوص همکاری با تورهای  ایتالیایی بعنوان لیدر تور  و سپس کار بر روی اکوتوریسم  داشتند  ،  با توجه به اکو توریسم خوب  سمنان  باعث شد  که برای  ایجاد  مجمع گردشگری  اقدام نمایند .

ایشان فرمودند که شهر  سمنان ، فاصله  20 دقیقه  از کویر  و 20 دقیقه  به کوهستان می رسد .سمنان برای  تورهای کوتاه  مدت بسیار مفید  می باشد . و به جای آنکه توریست  مجبور باشد از تهران  تا  یزد  یا  کرمان  برای  دیدن  کویر  برود  ، با فاصله کمی  از تهران  می تواند کویر را ببینید  .

مجموعه گردشگری شبدیز در زمینی به مساحت  5 هکتار  - در کنار شاهراه  مشهد به تهران به فاصله 3 کیلومتری  از شهر سمنان واقع شده است  ، که شامل  4 کاربری اصلی است .

1-     بخش ورودی  شامل رستوران  سریع  ( فست فود ) و  فروشگاه ها و نیز خدمات پذیرش و اداری است .

2-    بخش سوئیت ها که 24 واحد است  و در حالتی  مجزا  و نیمه مستقل  در اختیار مسافران قرار دارد .

3-    تالارهای  همایش ، گردهمایی ها و جشن ها به ظرفیت جمعاً  2400 نفر به منظور ضیافت ها و دارای امکانات  پذیرایی تابستانی و زمستانی  می باشد .

4-    ساختمان  مرکزی و هتل با ظرفیت  28 اطاق  ،  قابل توسعه به 48 اتاق ، مجهز به کلیه فضاها و خدمات  

       ویژه یک هتل  4 تا 5  ستاره ، از جمله سالن کنفرانس بین المللی با ظرفیت 250 نفر .                              

5-    باشگاه  سوار کاری و پرورش اسب با ظرفیت  30  سر  .

 در ادامه آقای مهندس  ناظم در خواست کردند گزارش  2 صفحه ای  از فضاهای  تفریحی  و توریستی  سمنان و آقای  دادور  به اتاق  ارائه نمایند .

 در پایان آقای  مهندس زواره  از تلاششان برای حفظ  اثر  معماری  جیو پونتی  معمار  معروف  ایتالیایی  در خیابان عمار  تهران  توضیحاتی  ارائه نمودند  و از راهکار توسط اعضاء  برای استفاده  بهینه و حفظ  مجموعه  خانه نمازی  استقبال  کردند .  

درباره این کمیسیون بیشتر بدانید...