کمیسیون گردشگری

صورتجلسه کمیسیون گردشگری مورخ ۱۳۹۶/۰۵/۰۴

چهارمین نشست کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی ایران و ایتالیا در سال ۱۳۹۶ روز چهارشنبه مورخ ۱۳۹۶/۰۵/۰۴ در محل اتاق بازرگانی ایران و ایتالیا و با حضور ریاست اتاق و کمیسیون گردشگری جناب آقای مهندس پورفلاح ، و اعضاء کمیسیون آقایان مهندس مهدی احمدی، مهندس ناظم الرعایایی، مهندس اسداللهی ، مهدی محمدی کاشانی، مهندس حسن امیری ، مهندس اسد شریف ، مهندس محمد شیرکوند ، مرتضی حاجی قربانعلی ، دارا پزشکیان ، بهنام راوندی ، مهدی خادمی، حسام میرحجازی، مصطفی میرزایی، علیرضا مروت پور و خانم ها بهاره وفایی، پردیس کتان چی، مانیلا مهاجر، وآقای حمیدرضا خانجانزاده و خانم نیلوفر محمدزاده همکاران دبیرخانه اتاق برگزار شد.
در ابتدا آقای مهندس پورفلاح خلاصه جلسه گذشته کمیسیون و نیز آمار جدید از نقش گردشگری در تولید ناخالص ملی و اشتغال زایی، ارائه نمودند و در ادامه با توجه به حضور اعضای جدید در کمیسیون، این افراد به معرفی خود پرداختند.
آقای مهندس مهدی احمدی مدیرعامل هتل نیلو پس از ارائه رزومه مختصری در رابطه با سوابق تحصیلی و شغلی شان، اعضای کمیسیون را برای برگزاری جلسه بعد به هتل نیلو دعوت نمودند.
آقای مهندس ناظم الرعایا مدیرعامل شرکت مشاورین معماری سده نیز در خصوص اجرای پروژه هایی که در سطح کلان و در مکان هایی از جمله مقر سازمان ملل در وین، هلند، اوپک و ... اجرا کردند، مطالبی ارائه نمودند.
آقای اسد شریفی رئیس هیئت مدیره شرکت راشا پس از ارائه سوابق کاری و تحصیلی خود آمادگی خود را جهت مشارکت در سمینار گردشگری اعلام نمودند.
آقای بهنام راوندی مدیرعامل شرکت راشا پیشنهاد نمودند که از آقای فرخمهر ریاست محترم اتحادیه هتلداران جهت سخنرانی در جلسه بعد کمیسیون دعوت بعمل آید.
سرکار خانم پردیس کتان چی ، مدیر تورهای ایتالیایی رما پرواز و مترجم بخش بازرگانی سفارت ایتالیا (ICE)، سوابق کاری خود را ارائه نمودند و آقای مهندس پورفلاح از ایشان خواستند تا گزارش روند گردشگران ورودی را از چند سال گذشته تا کنون در جلسه بعد ارائه نمایند.
آقای علیرضا مروت پور مدیرعامل شرکت نان آوران سبوس مطالبی پیرامون فرآیند تولید نان و عوامل موثر بر کیفیت نان ارائه نمودند و آقای مهندس پورفلاح از ایشان خواستند مقاله ای با موضوع عوامل عقب ماندگی صنعت نان و هزینه های سنگین تولید نان در ایران ارائه دهند.
آقای میرحجازی مدیر فروش برج های دوقلوی کیش، در مورد این پروژه ، قیمت و شرایط ویژه ای که برای اعضای اتاق های بازرگانی در نظر گرفته شده است توضیحاتی ارائه نمودند.
آقای مهدی خادمی نماینده شرکت امید خزر ، موضوع گردشگر مجازی را مطرح کردند که در این خصوص آقای مهندس پورفلاح استفاده از نرم افزار را در مقوله گردشگری مهم برشمرده و فرمودند سایت هایی که مکان های دیدنی دنیا را معرفی می کنند را باید در ایران گسترش داد.
ایشان در ادامه به استفاده از ساختمان های قدیمی جهت سرمایه گذاری و آماده سازی برای گردشگری اشاره کردند که اتاق می تواند این امکان را به شرکت هایی که در زمینه معماری و ساختمانی فعالیت می کنند ، ارائه دهد.
در پایان آقای مهندس زواره پروپوزال سمینار گردشگری را ارائه و فایل مربوطه را در اختیار اعضای کمیسیون قرار دادند تا کلیه اعضا نظراتشان را جهت تعدیل مطالب ارائه شده اعلام نمایند.

جلسه در ساعت ۱۶ با تشکر جناب آقای مهندس پورفلاح از اعضاء شرکت کننده خاتمه یافت.
نیلوفر محمدزاده
دبیر کمیسیون گردشگری

تماشاخانه تصویر

درباره این کمیسیون بیشتر بدانید...